лампа для швацької машинки
Види ламп для швацької машинки

При роботі зі швейною машинкою потрібно приділяти максимум уваги всім деталям, адже від цього залежить якість та зовнішній вигляд вашого майбутнього виробу. Саме тому дуже важливою є лампа для швейної машинки. У цій статті ми розповімо детальніше про важливість такого освітлення та допоможемо з вибором лампочки. 

Освітлення швейної машинки

Чому лампочки для швейної машинки мають значення

Для повноцінної роботи зі швацькою машинкою, в приміщенні повинно бути два типи освітлення:

 1. Загальне — це непряме, часто розсіяне світло, яке заповнює всю кімнату. Воно створюється стельовим світильником або разом з іншими джерелами світла: бра, торшером, настільною лампою. Таку ж функцію виконує природне денне світло, що проникає через вікно.
 2. Робоче — це пряме світло, сфокусоване на робочій області. Воно повинно бути яскравим та чистим, щоб передати всі деталі, допомогти виконати роботу якнайкраще. Воно може змінювати свою інтенсивність, залежно від конкретного завдання.

В ідеалі, в приміщенні повинно бути й те, й інше освітлення: верхнє джерело світла, щоб заповнити простір рівномірним освітленням, а також один або два робочих світильники, щоб освітлювати ключові робочі місця. Світло буде необхідно під швацькою машинкою та на столі для різання.

Навіть якщо в стельову люстру встановлюються якісна світлодіодна лампа, робоче світло важливе для боротьби з тінню, яка буде заважати нормальній роботі (особливо під голкою).

Роль наповнення світлом робочої зони виконує лампа для швацької машинки, яка:

 1. захищає очі від втоми;
 2. покращує поставу (при спробі розгледіти дрібні деталі при слабкому освітленні викликає біль в області шиї, спини, напруга та втома);
 3. дозволяє правильно вибрати відтінки тканин та ниток.

 Асортимент продукції

Існує два основних види лампочок для установки у швацьку машинку:

 1. Лампа розжарювання — останнім часом менш популярна, але все ще часто використовується. Світло дає зазвичай тепле (жовте), лампи під час роботи сильно нагріваються.
 2. Світлодіоди — новітні технології освітлення. Світлодіоди яскраві, чіткі, нейтральних та холодних тонів, вони працюють довше, ніж лампи розжарювання. Сьогодні неможливо досягти такої енергоефективності, яку забезпечують якісні світлодіоди. Вони коштують дорожче, але працюють довше, ніж альтернативні джерела світла.

Лампа освітлює робочу зону швейної машинки

Сьогодні виробники пропонують різні моделі лампочок, які відрізняються природою джерела світла (вольфрамова нитка або LED), видом та розміром цоколя, технічними характеристиками.

Цоколь з маркуванням Е — найбільш популярний у виробників швацьких машинок та оверлоків. Він різьбовій, цифра поруч вказує на діаметр в міліметрах. Для індикаторного підсвічування можуть застосовуватися лампочки з цоколем S. Контакти у такої моделі розташовані по обидва боки. Цифра говорить про діаметр корпусу.

Світлодіодна лампа для швацької машинки візуально повторює форму аналога з вольфрамовою ниткою, але останню замінюють діоди.

LED — сучасне джерело світла, в якому електричний струм перетворюється у світло майже без втрат. Якщо лампочки розжарювання більшу частину енергії витрачають на нагрівання, то світлодіоди, завдяки своїй конструкції, нагріваються дуже слабо. Можливості лампочок відрізняються істотно:

Лампи з ниткою розжарювання, ВтСвітлодіодні лампи, ВтСвітловий потік, Лм
203250
405400

Для того, щоб створити світловий потік силою 400 Лм, потрібно купити лампочку розжарювання потужністю 40 Вт, яка пропрацює не більше 1 тис. годин. Тоді як світлодіодний аналог потужністю 5 Вт буде випромінювати світло тієї ж сили, працюючи в 10 разів довше.

светодиодная лампа
Відповідність потужностей світлодіодних ламп

З появою лампочок розжарювання наступила нова ера застосування електричного освітлення, яка дозволила людству суттєво покращити свій побут та набути комфортності існування незалежно від пори доби. Та з того часу інженерна думка не стояла на місці, продовжуючи експериментувати та винаходити нові, більш досконалі джерела освітлення, серед яких світлодіодні лампочки. Враховуючи, що для забезпечення необхідного освітлення потрібна LED лампочка значно меншої потужності ніж розжарювання – прийшов час провести порівняльний аналіз відповідності їх можливостей.

Світлодіодні лампочки

Світлодіодні джерела освітлення – сучасний вибір

Як вже зазначалося, з появи першої моделі лампочки розжарювання пройшло хоч і небагато часу, проте в технічному плані відбулися значні трансформації та зміни. В боротьбі за якість світла постійно тривав пошук, змінювались форми колб та типи цоколів лампочок, знаходились нові принципи випромінювання світла, а також вдосконалювались матеріали для виготовлення. З’явилися галогенні, люмінесцентні, газорозрядні та інші лампи. Останніми роками до критеріїв оцінки якості та ефективності роботи джерел світла додались показники економічності, тривалості служби й зовнішнє стилістичне виконання. Комплексно усім цим вимогам відповідають світлодіодні лампочки. Вони володіють очевидними перевагами, які поступово витісняють на ринку інші різновиди освітлювальних джерел. І це не дивно, оскільки LED джерела значно економніші, не бояться частих вмикань та вимикань, не виходять з ладу при різких перепадах напруги в електричній мережі, мають тривалий термін експлуатації, не шкідливі для здоров’я та не потребують спеціальної утилізації. Багато моделей освітлювальних приладів, оснащених вбудованими світлодіодами, володіють функціями зміни яскравості світла та колірної температури, що також робить їх використання пріоритетним. До того ж для забезпечення потрібного освітлення, потребуються світлодіодні джерела значно меншої потужності, ніж традиційні лампочки розжарювання.

Порівняння еквівалентних потужностей джерел світла

Для того, щоб оцінити еквівалентні значення потужностей світлодіодних джерел освітлення відносно інших, найбільш поширених, пропонуємо скористатися порівняльною таблицею, складеної нами для полегшення сприйняття мови цифр. 

СвітлодіоднаЛюмінесцентнаРозжарюванняСвітловий потік, лм 
2-3 Вт5-7 Вт20 Вт200
4-5 Вт10-13 Вт40 Вт400
8-10 Вт15-16 Вт60 Вт700
10-12 Вт18-20 Вт75 Вт900
12-15 Вт25-30 Вт100 Вт1200
18-20 Вт40-50 Вт150 Вт1800
25-30 Вт60-80 Вт200 Вт2500

Як бачимо, для освітлення однакового об’єму приміщення, потужність LED лампочки, при рівному показнику світлового потоку, потрібна суттєво менша ніж аналогів. Це обумовлено ще й тим, що під час роботи світлодіодного пристрою його потужність працює переважно на створення світлового потоку, а не на нагрів. В лампах розжарювання навпаки, майже 90 % енергії йде на утворення тепла, а лише 10 % – на освітлення.

Лампочка

Порівняння технічних характеристик джерел світла

Окрім потужності, на ефективність роботи освітлювальних пристроїв впливають й інші параметри. В наведеній нижче таблиці, ми спробували об’єднати та порівняти основні з них.

Технічні характеристикиРозжарюванняСвітлодіоднаПереваги LED джерела
Термін служби1000 год50000 годкраще в 50 разів
Ефективність світла10 Лм/Вт80-100 Лм/Вткраще в 8-10 разів
Виділення тепла під час роботивисокенизькекраще
Стійкість до вібраційнизькависокакраще
Стійкість до перепадів напругинизькависокакраще
Колірна температура, К27002000-6500більший діапазон
Індекс передачі кольорів, Ra10080 гірше на 20%
Допустима температура навколишнього середовища–60℃ +100℃–40℃ +40℃діапазон менший
Пульсація випромінюваннямало помітнонімайже однаково
ККД50-80%70-100%краще на 20 %

Економічне обґрунтування використання LED джерел

В наведених вище порівняльних таблицях, представлені дані не враховують тривалий часовий проміжок. Тому доречним є моделювання ефективності застосування як лампочки розжарювання, так і світлодіодного джерела світла в довгостроковій перспективі.

Лампочка в люстрі

Для цього візьмемо лампочку розжарювання потужністю 40 Вт та припустимо, що вона використовується шість годин на добу. В такому разі витрати електроенергії складуть 87600 Вт/год за рік.

Лампочці розжарювання такої потужності відповідає еквівалентна світлодіодна лампа потужністю 4,5 Вт. Відповідно за рік, при її використанні, витрати електроенергії складуть 9855 Вт/год. Співставляючи отримані цифри ми бачимо, що лампочки розжарювання споживають майже в дев’ять разів більше електричної енергії, ніж світлодіодні.

Ось такий простий математичний розрахунок красномовно підкреслює економічне обґрунтування застосування сучасних світлодіодних джерел світла.

лампочка
Різновиди лампочок

Сучасне життя неможливо уявити без звичайної лампочки. Хоча з моменту її появлення пройшло зовсім небагато часу, проте форма, конструкція та принцип роботи лампочки змінилися докорінно. Сьогодні на ринку представлені джерела світла різного призначення та функціональних можливостей. Які існують види лампочок, та як розібратися в їх технічних характеристиках розповість наша стаття.

Увімкнені лампочки

Види лампочок

Найбільш поширеними сьогодні типами лампочок є: світлодіодні, люмінесцентні, галогенні та розжарювання.

Світлодіодні, які ще називають LED лампами являються найсучаснішими та самими енергоефективними. Такі джерела світла використовуються з метою забезпечення якісного освітлення в приміщеннях промислового та побутового призначення, а також для освітлення вулиці. Треба зазначити, що для виготовлення світлодіодних джерел освітлення не використовуються шкідливі речовини, а тому вони є безпечними для здоров’я людини. 

Конструктивно LED лампи складаються з колби різної форми, цоколю, світлодіодної плати, розсіювача світла та драйвера, що забезпечує безперебійну роботу. 

Світлодіоди, які виготовлені з напівпровідникового матеріалу, під час роботи виділяють небагато тепла, а тому майже не гріються, що позитивно впливає на ефективність та безпечність застосування LED джерел. 

Основною перевагою світлодіодних ламп являється значний строк служби, що досягає 50 000 годин роботи, на який не впливає кількість вмикань та вимикань, а також можливі перепади напруги в електричній мережі. Крім того, світлодіодні джерела споживають майже в дев’ять разів менше електроенергії, ніж лампочки розжарювання, що робить їх напрочуд енергоефективними.

Світлодіодні лампочки

Люмінесцентні лампи використовуються для внутрішнього та зовнішнього застосування. За формою бувають U-подібні, компактні або лінійні. 

Конструктивно люмінесцентні лампи складаються зі скляної колби, покритої всередині шаром люмінофору, в якій знаходяться електроди. При підключенні до електромережі, усередині лампи утворюється електромагнітне поле, яке під дією присутніх парів ртуті, викликає світіння люмінофору.

Перевагами люмінесцентних ламп є економічність та відсутність нагріву під час роботи. Також вони забезпечують чудову світловіддачу та недорого коштують. 

До недоліків люмінесцентних ламп можна віднести: мерехтіння в процесі роботи, наявність габаритного пускорегулюючого пристрою та наявність ртуті, що вимагає спеціальної їх утилізації. 

Лампочки розжарювання складаються з вакуумованої скляної колби та металевого цоколя. Всередині колби розташовуються нитка розжарювання та електроди. Принцип роботи полягає у нагріві та світінні вольфрамової нитки, крізь яку проходить електричний струм. 

Перевагами лампочок розжарювання є: якісне світло, значний діапазон потужностей та низька ціна. 

Головними недоліками ламп розжарювання є низька світлова віддача, сильне нагрівання при роботі та невеликий термін експлуатації. 

Лампа розжарювання

Галогенні лампи являються поліпшеним різновидом лампочок розжарювання. В них так само, в якості джерела світла, використовується вольфрамова нитка, що знаходиться в колбі. Відмінність полягає у наявності в колбі буферного або інертного газу, який підвищує температуру нагріву спіралі, що робить світло яскравішим. Спектр випромінювання галогенних ламп близький до білого і вони більш економічні та довговічні у порівнянні з лампочками розжарювання.      

Форми колб лампочок

Колбою називається пластикова або скляна конструкція, в якій розташовується джерело світла.  За формою колби бувають: грушоподібні, свічкоподібні, U-подібні, лінійні, капсульні, рефлекторні та з відбивачем. Маркування колб складається з літерного та цифрового значення, де буква позначає форму, а цифра – діаметр, наприклад А55. 

Лампочки з грушоподібними колбами А55 або А60 використовуються для різноманітних світильників, таких як: люстри, торшери, бра тощо. Вони можуть також застосовуватись у вуличних освітлювальних пристроях з вологозахисним корпусом.  

Лампочки зі свічкоподібними колбами С37 використовуються для інтер’єрних люстр та бра, виконаних у класичних стилях.   

Лампочки з U-подібними колбами використовуються для побутових світильників, в тому числі бактерицидних джерел.

Декоративні лампи

Лінійні лампи Т5 або Т8 використовуються для лінійних та растрових світильників і є переважно люмінесцентними. 

Лампочки з капсульною формою G використовуються для люстр та декоративного підсвічування і є переважно галогенними або світлодіодними. 

Джерела з рефлекторними колбами R39, R50, R63, R80 з дзеркальним відбивачем, що забезпечує спрямований світловий потік, використовуються для точкових світильників, спотів та даунлайтів. 

Лампи з колбами, що оснащені відбивачем MR11, MR16 використовуються для акцентованого освітлення.  

Типи цоколів лампочок

Цоколь являється конструктивним елементом лампочки, який дозволяє їй кріпитися в патроні та бути підключеною до електричної мережі. Цоколі бувають різних типів, але найпоширенішими є різьбовий або штирковий. 

Маркування цоколя також має літерне та цифрове позначення. Літера Е означає різьбовий цоколь, G – штирковий, Р – фокусуючий, R – з утопленими контактами, S – софітний, В – штифтовий. 

Цифри позначають діаметр для різьбового цоколю або відстань між штирками для штиркового. 

Будь-які джерела світла, що можуть вам знадобитися, різноманітного призначення та з різною формою колб і типом цоколя, завжди присутні в асортименті в спеціалізованих магазинах освітлювальної техніки.      

MR16
Лампи MR16 — особливості, типи, застосування

Лампи MR16 широко застосовуються для спрямованого освітлення у таких приміщеннях, як офіси, магазини, виставкові зали, а також у домашній обстановці. Завдяки своїй формі та функціональності, ці лампи забезпечують яскраве спрямоване світло, яке допомагає створити акцентне освітлення та привернути увагу до конкретних об’єктів чи зон. У цій статті ми розглянемо особливості лампочок MR16, їх функціонал, а також варіанти використання у різних сферах.

Лампи MR16

Що таке лампи MR16?

Маркування MR на лампі означає, що вона з рефлектором. Це тип лампи, який зазвичай використовується для створення прожекторних ефектів та спрямованого освітлення. MR є скороченням від “мультирефлексу” і вказує на те, що поверхня лампи містить кілька шарів дзеркального покриття, які відображають світло і збільшують його яскравість. MR16 – це назва формату лампочки, де M означає багаторазовий відбивач (Multi-faceted Reflector), R – тип колби (Reflector), а 16 – діаметр лампи в 1/8 дюймах (2 дюймах). Тому лампи MR16 мають форму рефлектора, який спрямовує світло в конкретному напрямку. Зазвичай вони мають кут свічення від 15 до 60 градусів залежно від потреб освітлення.

Особливості та типи

Більшість лампочок MR16 виготовляються з двома видами цоколів: GU10 (поворотний) та двоконтактний GU5.3 (вставний). GU5.3 зазвичай працює від 12 вольт, тоді як GU10 – від 120 і 220 вольт. Напруга різна для всіх типів ламп, тому важливо перевіряти технічні характеристики.

Для заміни галогенних ламп G53 було створено світлодіодну лампу AR111. Такі моделі випускаються і з цоколем GU10. Найчастіше AR111 використовується в комерційному акцентному освітленні (магазини, торгово-розважальні центри, виставкові приміщення), у точкових та трекових світильниках, спотах.

Тип ламп MR16

У лампах MR16 використовуються цілісні галогенні лампи розжарювання або світлодіоди, AR111 – світлодіоди. Покриття галогенних ламп, що відображає, може бути або дихроічним, або алюмінієвим.

Дихроїчне покриття є спеціальним покриттям на лампочках, яке дозволяє їм відбивати та пропускати світлові промені лише певних колірних діапазонів. Завдяки цьому можна отримати більш яскраве та чітке світло, а також ефективніше використовувати енергію лампочки. Дихроїчні лампочки часто використовуються в освітлювальних системах, таких як мобільні ліхтарики, театральні світлові прилади та прожектори, а також у побутових світильниках.

Алюмінієве покриття лампочок забезпечує відображення світла всередину лампи, що збільшує яскравість світла та зменшує його віддачу на поверхню навколишніх предметів. Це покриття зазвичай застосовують на галогенних лампах розжарювання та деяких світлодіодних лампах для збільшення ефективності та довговічності лампи.

MR16 в вуличних світильниках

Захисне скло на передньому кінці відбивача у лампи MR16 служить для захисту від механічних пошкоджень, а також зміни напряму світлового потоку. Воно може бути виконане з різних матеріалів, включаючи скло, полікарбонат та інші. Зазвичай захисне скло на лампочках MR16 не є необхідним, але воно може бути корисним в умовах високої вологості або підвищеної забрудненості, а також для захисту лампочки від випадкових пошкоджень.

Лампи MR16 можуть мати різні розміри, але зазвичай вони мають діаметр 5 см по найбільшому колу або 16/8 дюйма. У деяких випадках розміри ламп MR16 можуть бути трохи більшими в залежності від конкретної моделі та виробника. Тому важливо враховувати, що лампи MR16 можуть мати різні форми та різну потужність.

Лампочкам MR16 для роботи потрібна напруга нижче 220 V, найчастіше підходить 12 V. Деякі лампи працюють від 6 або 24 V. Для роботи від мережі 220 V потрібен трансформатор, який зменшує напругу лінії до необхідного рівня. Сучасні варіації товару, зокрема AR111, мають вбудований трансформатор. Також лампи MR16 можуть бути затемнені через наявні у продажу димери для низьковольтних навантажень. Більшість низьковольтних ламп мають 2-контактні основи, але виготовляються також інші цоколя, в т.ч. різьбові та рідше – штифтові.

Акцентне освітлення лампами MR16

Галузь застосування

Спочатку моделі форми MR16 призначалися до роботи в діапроекторах. Сьогодні вони використовуються в житлових та комерційних приміщеннях для спрямованого освітлення, а саме:

 • настільних світильниках;
 • світильниках вуличного освітлення;
 • акцентму освітленні вітрин;
 • велосипедних фарах та ін.

Лампи MR16 та АR111 забезпечують необхідну яскравість для освітлення товару. Магазини роздрібної продукції, зокрема бутіки одягу, з їх допомогою надають продукції привабливого вигляду, акцентують увагу на її перевагах.

Магазини одягу використовують динамічне світло ламп у вітринах та примірювальних, щоб залучити та утримати покупців. Ці джерела світла – додатковий інструмент реклами, який робить кольори товару живішими, а приміщення – презентабельним.

Особливо популярні такі лампочки також для встановлення в точкові світильники підвісних та натяжних стель.

лампочка
Застосування лампочки 500 Вт

У деяких ситуаціях звичайних лампочок для освітлення певної території чи приміщення недостатньо. І тоді на допомогу приходять лампочки з потужним та яскравим потоком світла. Одними з таких є лампочки 500 Вт, про які ми детальніше розповімо у цій статті.

Лампочка

Види лампочок на 500 Вт

Лампочки 500 Вт виготовляються наступних видів:

 1. Розжарювання – з моменту винаходу конструктивно не сильно змінилися й досі є найдоступнішими та популярними джерелами світла. Модель 500 Вт виробляє світловий потік близько 8800 лм.
 2. Галогенні – за принципом дії належать до типу розжарювання, але внаслідок вмісту всередині колби газів галогенів, їх світло має більшу яскравість. Лампочка 500 Вт буде виробляти близько 9900 лм.
 3. Ртутні – джерела світла, що належать до пристроїв змішаного світла, в яких залучений баластний опір у вигляді вольфрамової нитки, ртутно-газовий пальник та шар люмінофора, нанесений на стінки колби зсередини.
 4. Натрієві –  спеціалізовані пристрої, призначені для вирощування рослин в промислових масштабах. Такі джерела світла виробляють підвищене ультрафіолетове випромінювання.
 5. Металогалогенні – такі лампочки мають високий нагрів й можуть встановлюватися тільки в спеціалізованих світильниках закритого типу. Проте вони добре переносять низьку температуру зовнішнього середовища, тому їх найчастіше встановлюють для зовнішнього освітлення.
 6. Газорозрядні – застосовуються для підсвічування як зовні, так і всередині приміщень.

Сфера використання високопотужних лампочок 500 Вт 

Яскравий світловий потік 500 Вт є необхідним у різних ситуаціях. Насамперед такі лампочки використовуються для підсвічування комерційної спрямованості, при якому промінь прожектора освітлює вітрини, інсталяції, рекламні щити та білборди. Також він застосовується у туристичній сфері, при освітленні адміністративних центрів, всередині та зовні заводів, промислових будівель, будівельних майданчиків.

Вибрати та купити різні види ламп, в тому числі потужні 500 Вт, з усією комплектацією можна в спеціалізованих магазинах.

Підсвічування вітрин за допомогою лампочки

Цоколі лампочок 500 Вт  

Потужні лампочки найчастіше оснащуються стандартними цоколями Е40 або Е27. Вони належать до різьбових типів та вкручуються в патрон. Таке рішення – найпростіше й найбільш надійне. При покупці варто звертати увагу на те, з якого матеріалу виготовлений цоколь. Для ламп 500 Вт, що володіють високою потужністю та схильні до підвищеного нагріву, кращими матеріалами для цоколя є сталь, плакована цинком або покрита гальванічним покриттям жерсть. На жаль, останнім часом у виробництві широко використовується алюміній, легкий метал з м’якою текстурою, яка часто призводить до заклинювання різьблення в патроні, порушення контакту та пожежонебезпечних ситуацій. Альтернативою нарізному цоколю є R7s, що застосовується, в основному, в різного виду прожекторах – таких, як модель HL-02 500W WHITE. Такі лампи мають циліндричну форму, на протилежних сторонах якої розташовуються контакти-виводи. Вони з легким клацанням фіксуються у світильнику. Здійснити заміну такої лампочки 500 Вт не складе труднощів.

лампа
Особливості філаментної лампочки

Назва цієї лампочки походить від англійського «filament» – нитка. Дійсно, освітлювальні елементи в ній нагадують товсті довгасті нитки. Такі лампи були вигадані в Японії для впровадження світлодіодного освітлення в класичні інтер’єри. Світло такого світлодіодного освітлювального приладу виходить м’яким, спокійним. Воно відмінно вписується в класику, вінтаж, кантрі, бароко. Філаментні лампи також інтегруються в сучасні інтер’єри модерн, лофт, футуризм – вони індивідуальні та виступають самостійним характерним елементом оформлення.

Філаментні лампи висять поміж рослин

Особливості використання філаментних ламп

Прозора колба філаментної лампочки формує дуже широкий кут освітлення – майже 360°. Це обумовлює рівномірний світловий потік, що заливає, який підходить для центрального або локального підсвічування. Крім функціональності, таке рішення підвищує естетичне сприйняття. Ефективне відведення тепла від освітлювальних компонентів збільшує термін експлуатації. Універсальний цоколь сумісний з традиційними світильниками, але краще застосовувати пристрої відкритого типу – в них філаментна лампа може повністю розкрити свій потенціал.

Філаментна лампочка

Конструкція філаментної лампи  

Зовні філаментна лампа може нагадувати звичайні види лампочок – скляна колба, патрон та нитки розжарювання всередині. Але відмінності істотні.

Скляну колбу виготовляють будь-яких форм та розмірів. Вона може бути виконана у вигляді серця, піраміди або діаманта. Часто поверхня покривається напиленням золотого, червоного, янтарного або інших кольорів, для додання світіння різноманітних відтінків. Крім того, стінки лампочки служать тепловідводом для світлодіодних елементів. Як заповнення використовується інертний газ, частіше – гелій.

Світлодіоди COG (Chip-on-Glass) – оригінальні пристрої, які застосовуються для виготовлення мобільних дисплеїв. В цьому випадку світлодіодні елементи розміщуються на прозорій основі з сапфірового скла. Живлення та кріплення всередині колби відбувається завдяки контактам, розміщеним на кінцях підкладки. Додатково, вийшла нитка покрита шаром люмінофора, який впливає на відтінок світіння.

Скляна ніжка кріпить нитки розжарення до цоколю та проводить до них електроенергію. Патрон цоколя зовні має звичайну форму, може бути типу Е14 або Е27. Всередині розташований драйвер, що перетворює характеристики струму з мережі в показники, необхідні для правильної роботи діодів.

Найбільш поширені питання про філаментні лампочки

Колір ниток впливає на відтінок світіння філаментної лампи?

Так, за відтінком ниток можна зрозуміти, яким буде відтінок світіння. Слабо насичені відтінки означають, що світіння буде наближеним до денного, більш насичені – теплим, бурштиновим.

Філаментні лампочки в інтер'єрі

Філаментна лампа служить довше звичайної світлодіодної?

Так, через краще відведення тепла від світлодіодних елементів, термін експлуатації філаментної лампи перевершує за цим показником світлодіодні лампи.

Для філаментної лампи потрібно трансформатор?

Ні, філаментна лампа оснащена вбудованим драйвером, ніяких додаткових пристосувань не потрібно.

лампочка
Де використовуються лампочки Едісона

До того, як Томас Едісон винайшов лампу розжарювання, єдині існуючі лампочки були надто дорогими навіть для найбагатших людей. Плюс, вони працювали кілька годин. В кінці 1870-х Едісон змінив правила гри, коли приручив електричне світло. Його лампочка розжарювання з ниткою з міцного бамбука світила 1200 годин. Відтоді почалася історія лампочок Едісона.

Лампочки Едісона

У звичайній лампі розжарювання конструкція нитки щільно та рівномірно намотана. Сучасні лампи представлені з пухкими та хвилястими вольфрамовими нитками для унікального вінтажного ефекту. Світлодіодні моделі ламп Едісона є найбільш функціональною продукцією. Увібравши в себе переваги попередниць, вони також функціональні та енергоощадні.

Лампочки Едісона створюють затишний настрій в ресторанах, барах, бутиках та кафе. Їх цибулини широко висвітлюються в журналах та блогах з домашнього декору. Завдяки новим світильникам ця тенденція стала ще й енергоефективною.

Лампочки Едісона в інтер’єрі

Вінтажні електричні вогні додають інтер’єру особливого шарму. Їх тьмяне, затишне сяйво робить м’якішим будь-який сучасний інтер’єр. Завдяки лампочкам Едісона кожна кімната отримала можливість поєднати в собі старе й нове, створюючи свій особливий світло дизайн в інтер’єрі.

Вітальня. Старовинні лампи стають абсолютно сучасними, коли встановлені в правильний світильник. Або використовуються зовсім без нього – у вигляді підвісу без плафона. Кругла форма лампи, що нагадує земну кулю, ідеально для цього підходить.

Кухня. Лампи Едісона є ідеальним варіантом для задоволення потреб вашої кухні в природному освітленні. Вони відмінно виглядають над кухонним столом або барною стійкою. На відміну від типових підвісних світильників, прозорі лампочки створюють модну атмосферу, не заважаючи зору.

Лампа Едісона в інтер'єрі

Спальня. Якщо ви хочете додати трохи голлівудського гламуру спальні, розмістіть в ній бра з лампочками у вінтажному стилі. Їх приємна колірна температура відмінно підходить для кімнати. Виберіть світлодіодні лампи Едісона, щоб додати інтриги, не жертвуючи при цьому енергоефективністю.

Найбільш поширені питання про лампи Едісона

Сучасний дизайн і багата спадщина роблять лампочки Едісона популярними серед покупців та бажаними для дизайнерів. Вони прикрашають інтер’єри різних стилів. спеціалізовані магазини пропонують широкий асортимент освітлювальної продукції, якою можна прикрасити житлове або офісне приміщення. Лампочки доповнять собою конструкції люстр, бра, торшерів та настільних світильників будь-яких можливих конструкцій й габаритів. У зв’язку з цим у покупців можуть виникати свої запитання, на найбільш поширені з яких ми хочемо дати відповіді.

Як сильно нагрівається лампочка Едісона?

Світлодіодні лампочки Едісона, що використовуються, не гріються. Це дозволяє встановлювати їх у підвіси, що не містять плафонів, без небезпеки обпектися.

Наскільки шкідливим є світло світлодіодних ламп для людського ока?

Світло, що випромінюється світлодіодною лампочкою Едісона є абсолютно безпечним для людських очей. У ньому відсутні шкідливі для очей частини світлового спектра. Крім того, пропонуються світильники, в яких є можливість регулювати світіння лампочки, його яскравість.

Декоративний світильник з лампами Едісона

Чи багато споживають лампочки Едісона електроенергії?

Такі лампи довговічні та дуже ефективні. Вони можуть працювати до 50 тисяч годин, споживаючи при цьому на кілька порядків менше електрики, ніж звичайні лампочки розжарювання.

В які світильники можна встановлювати лампочки Едісона?

Їх можна встановлювати практично в будь-який світильник. Все залежить від освітлювального приладу та самої лампочки, від їх технічних характеристик. Слід звертати увагу на розмір лампи й тип цоколя, які відповідають параметрам світильника.

лампочка 150 Вт
Огляд лампочки 150 Вт

Лампи на 150 Вт – це аналоги потужних світлодіодних джерел світла. Сьогодні ви без особливих проблем можете вибрати газорозрядні та галогенні моделі ламп такої потужності. Вони складають ринок альтернативної продукції дорогої техніки для освітлення.

Лампочка

Особливості лампочки на 150 Вт

Компактні розміри дозволяють встановлювати лампи на 150 Вт в прожектори невеликих габаритів, які зручно використовувати як всередині, так і зовні будівлі. Такої зручності в розміщенні можуть вимагати архітектурні особливості будови або його скромна площа.

Показники світловіддачі та енергоефективності ламп зіставні, а іноді й перевершують світлодіодні аналоги. Звичайно, ними не завжди можна замінити LED, але є області застосування, де вони незамінні або більш зручні.

Використання лампи 150 Вт 

Різні види ламп потужністю 150 Вт застосовуються у світильниках та прожекторах:

 1. Для вуличного освітлення садових ділянок, доріг, під’їздів, ігрових та спортивних майданчиків, будівельних зон. Якщо дуже великі території такі моделі не зможуть освітити, наприклад, стадіони та автостради, то з меншими площами вони справляються відмінно.
 2. Всередині приміщення. Розміщуються лампочки у світильниках для яскравого освітлення виставкових центрів та складів, великих виробничих просторів.
 3. Окрема область застосування – фото- та відеознімання, завдяки сумісності світлового потоку з вимогами кінопроекційної апаратури.

Освітлення вулиці

Також потужні лампи купують для використання у виробничих приміщеннях, на підприємствах, що займаються друком (офсетним, картографічним), для сушки та експозиції об’єктів. Освітлення великих рекламних площ, наприклад, фасадів багатоповерхівок – ще один сегмент попиту на дану категорію продукції. Часто потужні лампочки використовують для освітлення архітектурних об’єктів та муралів.

Світильники для лампочок 150 Вт виконують кілька завдань, основне з яких – витримати температуру, яка виникає при роботі потужних ламп. З цієї причини відповідні моделі роблять закритого типу. Інші завдання світильників – функціональність та задоволення естетичних потреб покупців. Заради останнього, виготовляють освітлювальні прилади різних форм та колірного виконання.

Найбільш поширені питання про лампочки 150 Вт

Як вибрати лампочку 150 Вт?

Світильники (прожектори) для лампочок потужністю 150 Вт мають міцну конструкцію, яка витримує високі температури. При виборі лампи для такого світильника, зверніть увагу на його характеристики: максимальна потужність, який тип цоколя йому підходить, які габарити лампочки йому потрібні. Також вивчіть характеристики лампочки, щоб вибрати ту модель, яка найкраще відповідає вашим потребам в освітленні: температура світіння, яскравість, термін служби.

Прожектор для лампочки 150 Вт

Чи можна замінити лампу 150 Вт на світлодіодну?

Для заміни лампочок різних типів на світлодіодні потрібно зіставляти їх потужність та характеристики. Так, для заміни лампочки розжарювання 150 Вт слід купити LED аналог потужністю 22 Вт.

Яку лампу потужністю 150 Вт вибрати для прожектора?

При виборі лампи для світильника виходьте з характеристик світильника та лампочки: враховуйте показники потужності, цоколь та габарити. До того ж світильник для вуличного освітлення повинен мати високий ступінь захисту IP (краще вибрати від IP64 – повний захист від пилу та бризок води).

Скільки працюють лампочки 150 Вт?

Середній час роботи ламп розжарювання – 1 тис. годин, галогенних –  від 2 до 4 тис. годин, газорозрядних – від 3 до 20 тис. годин, світлодіодних – до 50 тис. годин.

лампочка 200 Вт
Лампочка 200 Вт — технічні характеристики та використання

Планування освітлення приміщень та вуличних територій часто доповнюється лампами 200 Вт. Їх світлового потоку вистачає, щоб рівно, без тіней, висвітлити навіть габаритне приміщення. Та перш ніж купувати такі лампочки, слід визначитися з їх технічними характеристиками, зовнішнім дизайном та правильним місцем установки. Про все це далі в статті.

Лампочки

Технічні особливості лампочок 200 Вт

Різні види джерел світла відрізняються за характеристиками. Лампочка розжарювання 200 Вт має певні особливості. Через пів години після включення температура її поверхні досягає 330°С. Світловий потік пристрою з колбою грушоподібної форми й цоколем Е27 складе приблизно 2200 лм, світлова віддача – 14,6 лм/Вт.

Ртутна лампа 200 Вт має перевагу перед лампочкою розжарювання аналогічної потужності, а саме – поліпшену світловіддачу та збільшений термін служби. При цьому, вона належить до першого класу небезпеки через вміст в конструкції шкідливих речовин та не рекомендується для установки в житлових будинках.

Галогенна лампа 200 Вт буде випромінювати світловий потік близько 1200 лм, середній термін роботи складе 2000 – 3000 годин. Часто такі пристрої обладнуються зовнішньою скляною колбою, що дозволяє знизити нагрів внутрішніх елементів.

Лампочка

Газорозрядне джерело світла аналогічної потужності володіє підвищеною енергоефективністю, що досягається відсутністю в конструкції тіла розжарення. Електричний розряд відбувається безпосередньо в середовищі інертних газів, що містяться в колбі зі скла. Форма може бути як класичною, з нарізним цоколем, так і лінійною, орієнтованою в першу чергу на прожектори.

Де застосовують лампочки 200 Вт 

Популярність лампи 200 Вт пояснюється наявністю інтенсивного світлового потоку, достатнього для забезпечення рівного освітлення приміщень з високими стелями та великим метражем. При цьому, така потужність не є промисловою й застосовується в домашніх умовах, але потребує врахування особливостей світло дизайну в інтер’єрі.

Лампочка 200 Вт підійде для дворівневих квартир із загальним простором, який об’єднує перший та другий поверхи. Будівлі XIX – середини XX ст. з високими стелями до 5 м також підійдуть для установки потужних освітлювальних пристроїв. Сюди ж можна віднести приміщення під’їздів, сходових клітин та прибудинкові території.

За таких умов експлуатації, лампочки розжарювання мають перевагу перед своїми аналогами. Галогенні, газорозрядні та люмінесцентні пристрої вимагають утилізації, містять у своїй конструкції пари інертних газів та важких металів, а світлодіодні мають високу стартову ціну.

Освітлення у приміщенні з високими стелями

Найбільш поширені питання про лампи 200 Вт

Який термін роботи різних видів лампочок 200 Вт?

Термін служби лампочок залежить від виду та виробника. В середньому, лампочки працюють: розжарювання 1000 годин, галогенні 2000 – 3000 годин, енергоощадні 10000 годин, люмінесцентні 10000 – 15000 годин; ртутні 12000 – 15000 годин, металогалогенні 6000 – 12000 годин, натрієві 20000 годин, світлодіодні 50000 – 100000 годин.

При якій температурі навколишнього середовища працюють лампи 200 Вт?

Лампочки розжарювання та галогенні функціонують в температурному режимі від -40°С до +40°С, люмінесцентні та енергоощадні – від +5°С до +30°С, газорозрядні – від -30°С до +50°С; світлодіодні, в залежності від комплектації, мають температурний діапазон від -40°С до +60°С.

У якої лампочки 200 Вт найгірший індекс передачі кольору, а у якої – найкращий?

Натрієва лампа має індекс передачі кольору 25 R, а лампочки розжарювання та деякі моделі галогенних ламп до 80 – 90 Ra.

лампа т5
Лінійні лампи Т5 — застосування та переваги

Сучасні лінійні лампи Т5 за популярністю займають друге місце у світі після лампочки розжарювання. У порівнянні з попередніми формами (Т8 і Т12), вона має істотні відмінності. У цій статті ми детальніше поговоримо про лінійні лампи Т5 та розповімо, де вони використовуються.

Підсвічування полиць лінійними лампами

Отже, в першу чергу розберімось чим лінійні лампи Т5 відрізняються від попередніх форматів. Основні відмінності:

1. Зменшені габарити. Відповідно, зросли можливості застосування.

2. Цоколь G5 замість G13.

3. Рівномірний розподіл освітлювальних елементів. Якщо раніше трубчасті лампочки мали видиме потемніння на краях, в даній моделі цей недолік усунуто.

4. Відсутність мерехтіння та гудіння, характерного для роботи люмінесцентних лампочок.

5. Збільшена світловіддача.

6. Передача кольору високого рівня.

Сама конструкція проста, складається з двох штирових цоколів та колби діаметром 15,9 мм. Внутрішні стінки матової скляної колби покриті шаром люмінофора. Внутрішнє наповнення – електроди, поміщені в середовище парів ртуті та інертного газу. Лінійні лампи Т5 підключаються до мережі через, так звані, електронні баласти (ЕПРА), які дозволяють розширити функціональність приладу – приєднувати димер, пульт дистанційного керування, таймер тощо.

Лінійні лампи Т5 для акваріума 

Люмінесцентні та світлодіодні лампочки Т5 дуже популярні серед акваріумістів. Безліч позитивних відгуків в мережі підтверджують ефективність використання таких ламп для освітлення акваріума. Колірна температура та спектральний склад дозволяють не тільки купувати досить дорогі спеціалізовані пристрої, але й виготовити їх самостійно, підібравши лінійну лампу Т5 з відповідними характеристиками. Інтенсивний світловий потік відмінно проникає вглиб води й підводні рослини виглядають в ньому ефектно. Якість передачі кольору, поліпшена світлова віддача та тривалий термін служби спрощують догляд за зовнішнім виглядом акваріума будь-якої місткості. Повноцінний світловий потік буде покращувати здоров’я рибок, фотосинтез підводної рослинності. Широкий вибір колірної температури ламп Т5 може підтримати будь-який дизайнерський проєкт.

Акваріум з підсвіткою

Переваги світлодіодних ламп Т5

Світлодіодні LED лампи Т5 являються альтернативою люмінесцентним аналогам. Вони вигідні, тому що:

 1. менше споживають електроенергії, а світловіддача у них більша;
 2. не вимагають додаткового обслуговування;
 3. не залежать від циклів вмикання/вимикання;
 4. нешкідливі для здоров’я людини та навколишнього середовища;
 5. приємні для зору, в їхньому світінні відсутнє мерехтіння;
 6. довговічні;
 7. на термін їх роботи не впливають перепади напруги в мережі.

Питання, що стосуються ламп Т5

Які недоліки люмінесцентних ламп Т5?

Найочевиднішим недоліком є необхідність утилізації. Всередині колби люмінесцентної лампи знаходяться пари ртуті, тому такі лампи не можна просто викинути в смітник. Також ефективність люмінесцентних ламп знижується в умовах низьких температур навколишнього середовища, однак всередині приміщень це не є визначальним фактором.

Чи можна замінити лампу Т8 на лампу Т5 в офісному світильнику?

Фахівці категорично не рекомендують це робити. Заміна електромагнітної пускової апаратури на електронну у світильнику, який не призначений для цього, може призвести до істотного зниження терміну служби лампи та ефекту “засліплення”.

Лінійні лампи в офісі

Наскільки лампа Т5 яскравіше лампи Т8?

Яскравість такої лампи більша мінімум у півтора-два рази. Кожна модель лампи має технічні характеристики, з якими слід ознайомитись перед її придбанням та використанням.