Особливості філаментної лампочки

лампа
Особливості філаментної лампочки

Назва цієї лампочки походить від англійського «filament» – нитка. Дійсно, освітлювальні елементи в ній нагадують товсті довгасті нитки. Такі лампи були вигадані в Японії для впровадження світлодіодного освітлення в класичні інтер’єри. Світло такого світлодіодного освітлювального приладу виходить м’яким, спокійним. Воно відмінно вписується в класику, вінтаж, кантрі, бароко. Філаментні лампи також інтегруються в сучасні інтер’єри модерн, лофт, футуризм – вони індивідуальні та виступають самостійним характерним елементом оформлення.

Філаментні лампи висять поміж рослин

Особливості використання філаментних ламп

Прозора колба філаментної лампочки формує дуже широкий кут освітлення – майже 360°. Це обумовлює рівномірний світловий потік, що заливає, який підходить для центрального або локального підсвічування. Крім функціональності, таке рішення підвищує естетичне сприйняття. Ефективне відведення тепла від освітлювальних компонентів збільшує термін експлуатації. Універсальний цоколь сумісний з традиційними світильниками, але краще застосовувати пристрої відкритого типу – в них філаментна лампа може повністю розкрити свій потенціал.

Філаментна лампочка

Конструкція філаментної лампи  

Зовні філаментна лампа може нагадувати звичайні види лампочок – скляна колба, патрон та нитки розжарювання всередині. Але відмінності істотні.

Скляну колбу виготовляють будь-яких форм та розмірів. Вона може бути виконана у вигляді серця, піраміди або діаманта. Часто поверхня покривається напиленням золотого, червоного, янтарного або інших кольорів, для додання світіння різноманітних відтінків. Крім того, стінки лампочки служать тепловідводом для світлодіодних елементів. Як заповнення використовується інертний газ, частіше – гелій.

Світлодіоди COG (Chip-on-Glass) – оригінальні пристрої, які застосовуються для виготовлення мобільних дисплеїв. В цьому випадку світлодіодні елементи розміщуються на прозорій основі з сапфірового скла. Живлення та кріплення всередині колби відбувається завдяки контактам, розміщеним на кінцях підкладки. Додатково, вийшла нитка покрита шаром люмінофора, який впливає на відтінок світіння.

Скляна ніжка кріпить нитки розжарення до цоколю та проводить до них електроенергію. Патрон цоколя зовні має звичайну форму, може бути типу Е14 або Е27. Всередині розташований драйвер, що перетворює характеристики струму з мережі в показники, необхідні для правильної роботи діодів.

Найбільш поширені питання про філаментні лампочки

Колір ниток впливає на відтінок світіння філаментної лампи?

Так, за відтінком ниток можна зрозуміти, яким буде відтінок світіння. Слабо насичені відтінки означають, що світіння буде наближеним до денного, більш насичені – теплим, бурштиновим.

Філаментні лампочки в інтер'єрі

Філаментна лампа служить довше звичайної світлодіодної?

Так, через краще відведення тепла від світлодіодних елементів, термін експлуатації філаментної лампи перевершує за цим показником світлодіодні лампи.

Для філаментної лампи потрібно трансформатор?

Ні, філаментна лампа оснащена вбудованим драйвером, ніяких додаткових пристосувань не потрібно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *