Бра з дерева знаходяться посередині між сегментом товарів класу “преміум” та бюджетними моделями. Вартість конкретної продукції залежить від дизайну, якості матеріалу та його обробки. Елітні конструкції змагаються з дорогими аналогами визнаних світових дизайнерів, доступніші орієнтуються на менш вимогливі до розкоші інтер’єри.
Перевагами дерев’яних бра є екологічність матеріалу та візуальне співзвуччя з меблями й декором з дерева, які здатні прикрасити будь-яке приміщення. Виробники настінних світильників не уникають експериментів з колірною гамою конструкцій: у продажу представлені бра природних відтінків, лаковані або не покриті лаком, а також пофарбовані. Це особливий вид світильників: вони випромінюють світло та зігрівають своєю теплотою, дарують приємне відчуття комфорту й затишку.
Дерев’яні настінні світильники безпечні для здоров’я, у зв’язку з чим їх часто вибирають для оформлення дитячих кімнат. Вони мають приємну фактуру, м’якість матеріалу дозволяє створювати найбільш нестандартні та складні форми. Поверхню бра часто прикрашають орнаментом за допомогою акрилових фарб, інкрустують декором з кераміки та скла, випалюють на ній сюжети й неймовірні ілюстрації.
Дерев’яні настінні світильники в інтер’єрі
Асортимент продукції великий та дозволяє підібрати модель для будь-якого інтер’єру. При цьому дерев’яний настінний світильник повинен відповідати стилю приміщення, підкреслювати його й не бути занадто яскравим
Азіатський стиль гармонійно поєднується з легкими моделями простих геометричних форм. Часто їх конструкція складається з текстильних або паперових плафонів.
Класичні інтер’єри люблять освітлювальні прилади у формі свічок, а також прикрашені кришталевими підвісками. Часто бра комплектуються абажурами з тканини.
Кантрі підкреслює переваги грубої обробки матеріалу, а тому навмисне демонструє дерев’яні та металеві елементи. Це вигідно використовується дизайнерами ресторанів і кафе: демонстрація неотесаних дощок та гілок часто становить загальну концепцію освітлення закладів, які стилізують під старовину.
Техно поєднує в одному виробі дерево та хромовані елементи, плафони – або металеві або скляні, матові. Відмінність техно від інших стилів – простота конструкцій й підвищена функціональність: світильники рідко прикрашають декором та часто забезпечують поворотними механізмами для вибору напрямку світлового потоку.
На відміну від похмурого техно, в скандинавському стилі переважають дерев’яні бра білих тонів з дерев’яними елементами природних кольорів.
Уважним слід бути при розміщенні бра для конкретного інтер’єру. Щоб не помилитися, не потрібно поспішати, необхідно уважно ознайомитися з асортиментом продукції та варіантами дизайнерського оформлення приміщень.
Переваги бра з дерева
Відсутність токсичних компонентів робить покупку дерев’яного настінного світильника привабливою, використання світлодіодних джерел світла – вигідною. Сучасні моделі бра з вбудованими світлодіодами працюють роками без необхідності заміни лампочок. Дерев’яні бра сумісні з усіма класичними та сучасними стилями оформлення приміщень й обов’язково стають родзинкою інтер’єру.
Природний матеріал вдало акцентує увагу на індивідуальності господаря квартири або закладу ресторанного типу, дарує відвідувачам та гостям – комфорт й тепло.
Сучасні моделі належним чином захищені від нагрівання, яке виникає при роботі лампочок розжарювання, тому можна сміливо купувати для такого світильника будь-яке джерело світла.
Конструкція бра для спальні складається з корпусу та освітлювального елементу. Пристрої, призначені для спальні, додатково обладнуються розсіювачами різних видів. Це може бути абажур, плафон або частина пластикового корпусу. Даний елемент світильника бра приглушує світловий потік, робить його менш інтенсивним та м’яко поширює його простором.
Декоративні бра. Оригінальні настінні світильники різних типів та форм. Їх можна підібрати для будь-якого стильового або інтер’єрного рішення.
Бра з абажуром. Вид бра, що найкращим чином підходить для спальні. Абажур надає світлу м’якості та затишку. Як матеріал для плафона використовується текстиль, пластик, матове або вітражне скло. Кожен з цих варіантів цікавий по своєму. Такі бра впишуться в обстановку кантрі, прованс, скандинавський.
Світлодіодні бра. Незвичайні, дуже ефектні освітлювальні пристрої, формою нічим не нагадують класичні. Джерелами світла виступають вбудовані світлодіоди – екологічні, безпечні та сучасні штучні кристали. Призначені для сучасних інтер’єрів – хай-тек, мінімалізм та ф’южн.
Кришталеві бра. Розкішні бра з кришталю в класичному виконанні додадуть спальні вишуканості та палацового шику. Такі настінні світильники потребують відповідного інтер’єру. Підійдуть для ситуацій в стилі версаль, бароко, рококо.
Бактерицидні бра. Для додаткового захисту від шкідливих вірусів чи бактерій, особливо в зимовий період, можна встановити світильник з бактерицидною лампою. Він може монтуватися не на виду й включатися за необхідності.
Де розмістити бра в спальні
Найбільш очевидний й найбільш комфортний спосіб розміщення бра в спальні – це зона біля ліжка та над узголів’ям. Якщо в кімнаті сплять дві людини, логічною буде установка двох настінних світильників. Це додасть обстановці завершений вигляд, допоможе правильно організувати простір, додасть комфорту, зробить кімнату привабливішою.
Перед установкою, слід продумати:
на якій висоті буде розміщуватися світильник;
напрямок світлового променя;
положення вимикача та розеток.
Всі ці параметри повинні бути зручними для користувача. Рекомендують також заздалегідь визначитися з джерелом світла. Від нього залежить вибір цоколя пристрою або, в разі вбудованих LED, його відсутність. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Світіння лампочок розжарювання – найбільш приємне для очей людини, світлодіодні лампочки – найбільш тривалі в експлуатації та екологічні, галогенні лампочки працюють довше ламп розжарювання, але коштують дешевше діодів. Вибір кожен покупець робить сам.
Функціональні можливості бра в спальні
Для більшого комфорту, потенціал бра в спальні можна розширити.
Диммер надасть можливість регулювати рівень освітлення, збільшуючи його, коли потрібно інтенсивне світло й зменшуючи для створення романтичної обстановки.
Лампа з пультом позбавить від необхідності тягнутися до вимикача – всі функції контролюються віддалено.
Світіння RGB перетворить бра в оригінальний декоративний елемент та створюватиме різний настрій в спальні.
Для спалень з низькими стелями краще вибирати бра, в яких світловий потік спрямований вгору – це візуально розширить простір. У спальнях з високими стелями навпаки, слід вибирати світильники з напрямком світла вниз.
Висота бра над ліжком повинна бути такою, щоб можна було включити його з положення «сидячи». Вище – буде незручно, нижче – можна вдаритися при вставанні з ліжка.
Останнім писком інтер’єрної моди є вільне мікшування сучасних стилів. Тому, на піку популярності знаходяться бра в стилі мінімалізм, хай-тек, лофт, ф’южн та інші.
Лед підсвічування застосовують не тільки для освітлення, але й для прикраси будинків, парків, прибудинкових територій та мостів. Діодні освітлювальні моделі потрібні для оформлення магазинів, фасадів, рекламних банерів та щитів. Світлодіодний LED прожектор на 50 Вт встановлюють на місці звичайних моделей з потужністю 300 Вт. Причина заміни – економне споживання електроенергії. Якщо порівняти звичайний прожектор 50 Вт і світлодіодний 50 Вт, то при рівному споживанні електрики лед варіант дає більш яскраве світіння для підсвічування досить великої площі.
Потужності LED прожектора на 50 Вт вистачає, щоб створити світловий потік близько 3000-4000 лм і забезпечити підсвічування на значній площі – приблизно 50-55 кв. м. Пристрій має найвигідніше співвідношення енергоспоживання та світловіддачі. Аналогом світлодіодного прожектора LED 50 Вт може бути галогенний з потужністю 300 Вт.
Світлодіодний прожектор 50 Вт використовують для підсвічування:
● фасадів будівель різного призначення;
● автостоянок та парковок;
● прибудинкової території;
● дитячих та спортивних майданчиків;
● рекламних конструкцій;
● будівельних майданчиків;
● парків, скверів, фонтанів, ландшафтних ділянок.
Переваги LED прожектора 50 Вт
В Україні вуличний світлодіодний прожектор LED 50 Вт купують з багатьох причин, але головна – економне споживання електроенергії. Прожектор 50 Вт забезпечує якісне освітлення заміського будинку або будь-якої великої території при мінімальному споживанні електрики. Крім енергоефективності, прожектор LED 50 має багато переваг:
● тривалий термін служби (світлодіодна лампа може працювати 30-50 тис. годин);
● оптимальний дизайн світильників (моделі різного кольору з невеликими габаритами);
● можливість адаптації вуличних приладів до перепадів напруги;
● високий ступінь захисту IP65, вироби не бояться опадів та вологи;
● освітлювальні елементи всередині корпусу не нагріваються;
● добре переносять перепади температур, можуть працювати в будь-який час року при температурі від -40 до + 45 ° С.
Популярність LED прожекторів 50 Вт пояснюється не тільки хорошою роботою та якісним освітленням. Ці моделі пожежобезпечні. Лед прожектори з високою потужністю (понад 100 ватт) можна встановлювати в будь-якому місці. Діодні освітлювальні елементи при світінні виділяють значно менше тепла, ніж галогенні або лампи розжарювання. Покращений тепловідвід в світлодіодних приладах забезпечують спеціальні ребристі пластини.
Особливості моделей прожекторів потужністю 50 Вт
Діодні прожектори потужністю 50 Вт, як і інші вироби цієї групи, мають просту конструкцію. Вони складаються з корпусу, світлодіодного модуля, блоку живлення (драйвера) та рефлекторів. Корпус виготовляють з металу і пластика. Для виробництва використовують сталь та алюміній. Корпус вуличних LED прожекторів має високий клас захисту (IP65). Такі світильники можуть працювати на відкритих просторах при будь-якій погоді, їх корпус захищений від вологи.
Блок живлення потрібен для захисту пристрою від стрибків напруги. Драйвер є стабілізатором будь-якого світлодіодного прожектора. Рефлектори підсилюють світлові промені та забезпечують їм оптимальну дальність. Рефлектор не дає світловому потоку розсіюватися, завдяки йому промені формують потік потрібної потужності. Світлодіодні модулі встановлюють в корпус пристрою, вони можуть мати будь-яку конфігурацію. Деякі моделі мають датчики руху.
Одним з важливих параметрів при виборі прожектора є сила світлового потоку, яку вказують в люменах. Світлодіод потужністю 1 ватт дає приблизно 75 лм світлового потоку, діодний прожектор потужністю 50 Вт видає 3750 лм. Такий потужний промінь з можливістю регулювання забезпечує якісне підсвічування території присадибної ділянки або приміщення великої площі. Площа освітлення залежить від кута розсіювання світла, 100-120 градусів вистачає для підсвічування ділянки площею понад 50 кв. м.
Прожектор світлодіодний 100 Вт з потужним потоком спрямованого світла можна використовувати для освітлення великих промислових приміщень, а також в якості зовнішньої вуличного підсвічування. Застосування ЛЕД технологій зробило моделі цього класу дуже ефективними та популярними. Потужність 100 Вт для світлодіодних освітлювальних приладів є досить великою.
Світловий потік на 1 Вт потужності, що споживається, у ЛЕД моделей становить приблизно 90 лм. Для порівняння: світловий потік галогенової лампи на 1 Вт потужності – 15-20 лм. Це означає, що ЛЕД прожектор потужністю 100 Вт володіє світловим потоком 9000 лм. Світловий потік залежить від типу прожектора. У преміуммоделях він може бути 9000 лм, в стандартних – 8000 лм, в економсегменті – 5500 лм. На яскравість світла впливає кількість ЛЕД кристалів, чим їх більше, тим яскравіше світить прилад. Колір світіння залежить від температури. Можна вибрати холодний, теплий або нейтральний білий.
Незважаючи на велику потужність, діодний прожектор 100 Вт дуже економно споживає електроенергію. ЇЇ витрати в 5-6 разів нижче, ніж в аналогів з іншими джерелами світла. Світлодіодні моделі майже всю енергію, що споживається, перетворюють у світло, а не на вироблення тепла.
Моделі обладнані драйверами, що виконують захист від перепадів напруги. Також драйвера відповідають за миттєве включення прожектора. Їх наявність захищає світлодіоди від негативного впливу перепадів напруги, а це, своєю чергою, сприяє підвищенню терміну експлуатації.
Переваги ЛЕД прожектора 100 Вт
Крім високої енергоефективності та великого терміну експлуатації – до 50 тис. годин, світлодіодні вуличні прожектори мають багато переваг:
працюють в різних температурних режимах від -40 до + 55°С у будь-який період року;
не випромінюють ультрафіолетові та інфрачервоні промені;
відрізняються доброю передачею кольору;
не вимагають заміни лампи та додаткового обслуговування;
просто монтуються на дерев’яні, бетонні та цегляні поверхні;
мають компактні розміри;
Габарити світильників менше, ніж в інших моделях з такою ж потужністю. Діоди мають дуже компактний розмір та не займають багато місця в освітлювальному приладі. Це дозволяє робити пристрої різної форми. Вуличні моделі мають міцний корпус з високим рівнем захисту (індекс IP65) та загартованим склом. Це означає, що прилад повністю захищений від проникнення в корпус пилу та води, може працювати під опадами, у вигляді дощу або снігу.
Сфера застосування прожекторів 100 Вт
Світло світлодіодних прожекторів потужністю 100 Вт дозволяє розгледіти будь-які деталі на території, що освітлюється, тому їх часто використовують в охоронних системах різних об’єктів. Вони можуть повноцінно освітити будмайданчик або виробниче приміщення з високими стелями.
Моделі незамінні при установці рекламних конструкцій – великих банерів на фасадах, білбордів та щитів. Їх застосовують для підсвічування магазинів, павільйонів, торгових точок тощо.
Ще одним напрямком використання світлодіодних прожекторів потужністю 100 Вт можуть бути різні заходи. Для освітлення міських концертів, карнавалів та народних гулянь діодні світильники підійдуть ідеально. Вони створюють потужний світловий потік, тому для освітлення однієї й тієї ж площі, ЛЕД пристроїв знадобиться менше, ніж галогенних або металогалогенних.
Прожектори відмінно підійдуть для освітлення заміського будинку. Модель встановлюють над входом в будинок, над в’їздом в гараж або в зоні відпочинку, де стоїть навіс, альтанка, вуличні меблі. Для приватних ділянок покупці вибирають вироби, обладнані датчиками руху. Це допомагає економити електроенергію та сприяє підвищенню безпеки мешканців.
В часи, коли кількість домашніх споживачів енергії стрімко збільшується, нерідко з’являється дефіцит вільних електричних розеток. Встановлення додаткових, а тим більше зміна конфігурації електричної проводки – процес кропіткий і складний, що потребує значних фізичних та матеріальних ресурсів. Найпростішим способом розв’язати таку проблему – є використання подовжувачів. Фактично цей пристрій є мобільною розеткою, до якої можна приєднати електричний прилад в будь-якому, віддаленому від мережі, місці. Завдяки своїй ефективності та зручності застосування, подовжувачі набули значної популярності. Сьогодні вони випускаються у різноманітному виконанні та з широкими функціональними можливостями, а зустріти їх можна практично в кожному помешканні або офісі.
Подовжувачі належать до групи товарів електромонтажного обладнання і призначені для віддаленого підключення до мережі електричних споживачів. Це можуть бути побутові пристрої, офісне приладдя чи будівельний інструмент.
В залежності від кількості гнізд, розташованих на подовжувачі, з’являється можливість приєднати до електрики певне число приладів. Зазвичай сучасні подовжувачі мають від трьох до шести розеткових роз’ємів.
Розташування вилок електричних пристроїв відносно осі подовжувача буває прямим або під кутом. Самі гнізда можуть бути сформовані в лінію, паралельно, по колу або довільно. За формою вони можуть бути призначені для круглої або плоскої вилки.
Крім електричних розеток, подовжувачі можуть бути обладнані USB-роз’ємами для підзарядки різноманітних гаджетів.
Можливість застосування подовжувача на відстані від електричної мережі визначає довжина його кабелю. Переважна більшість побутових подовжувачів має довжину кабелю від одного до п’яти метрів. Але також існують моделі спеціального призначення, які можна використовувати на відстані до ста метрів.
Кабелі подовжувача формуються з проводів зі стандартними характеристиками. Основними типорозмірами їх поперечного перерізу є: 0,75; 1; 1,5; 2,5 мм².
В цілому, наявні моделі подовжувачів мають однакове призначення, втім вони значно різняться за конструктивним виконанням та своїми технічними можливостями. Подовжувачі відрізняються потужністю, кількістю розеток, довжиною кабелю, а також наявністю додаткових функцій, тумблера вимикання, індикаторів та запобіжників.
Види подовжувачів
Всі існуючі на сьогодні подовжувачі можна поділити на чотири основних види, а саме: побутові, мережеві фільтри, в бобіні та для саду.
Побутові моделі призначені для використання в житлових приміщеннях, офісах, різноманітних організаціях та установах. Такі пристрої мають доволі просту конструкцію, їх розміри компактні, а застосування не викликає проблем у пересічної людини. Вони можуть оснащуватись заземленням, тумблером вмикання/вимикання та мати різну кількість роз’ємів. Зазвичай побутові подовжувачі надійні, працюють довго, а коштують небагато.
Більш складним різновидом подовжувача є мережеві фільтри. Ці пристрої обладнуються спеціальною електронікою, що розширює їх технічні можливості. В них встановлюють захист від аварійних режимів та перешкод в електричній мережі, а також часто обладнують додатковими розетковими гніздами для USB-роз’ємів. Мережеві фільтри мають більші габарити, ніж побутові подовжувачі й коштують дорожче.
Подовжувачі в бобінах (котушках) мають більшу довжину кабелю, ніж мережеві фільтри та побутові моделі. Внаслідок того, що кабель намотується на котушку, використовувати бобінні подовжувачі можна на значній відстані від стаціонарної електричної мережі. Конструкція котушки дозволяє регулювати довжину кабелю за потреби. Такі пристрої часто використовують для живлення будівельного інструменту під час проведення ремонтно-технічних робіт.
Для садових подовжувачів характерно вологозахисне виконання. Це обумовлено їх призначенням – забезпечувати електрикою необхідне обладнання, яке довготривало використовується на вулиці. Такі пристрої найчастіше застосовуються для садово-дачних потреб.
Вуличний світильник з датчиком руху, є не просто освітлювальним пристроєм з додатковою функціональною можливістю. Завдяки таким датчикам створюється загальний комфорт та покращується безпекова складова вашого будинку, а також його присадибної ділянки.
Зазвичай монтування датчика руху не викликає особливих складнощів, а тому існує універсальний алгоритм його встановлення, який розглянемо ґрунтовніше.
Спочатку треба визначитись з потрібним місцем розташування датчика. Для пішохідного та автомобільного руху датчики встановлюють біля входу в будинок або поруч з воротами гаража. Для віддалених об’єктів вашої присадибної ділянки треба передбачити окремий датчик, що буде вмикатися при наближенні до нього, відлякуючи в такий спосіб потенційного зловмисника. Пішохідні доріжки також варто обладнувати такими пристроями, але важливо встановлювати датчики так, аби траєкторія переміщення не прямувала в напрямку датчика, а перетинала поле огляду.
Наступним кроком з встановлення датчика руху є врахування розташування джерел електропостачання. Якщо вимикач або внутрішня розетка знаходяться поруч з місцем майбутнього встановлення датчика руху – достатньо просто вивести проводку назовні та приєднати до пристрою. Якщо далеко – доведеться продовжити мережу для живлення датчика. Але в будь-якому випадку треба враховувати запас потужності електричної проводки, чи розрахована вона на додаткове навантаження від приєднання нових споживачів у вигляді датчиків руху.
Якщо параметри мережі дозволяють, то слід переходити до підготування місця встановлення датчика. У разі модернізації приладу, можна використовувати попереднє місце розташування. Для створення нової точки встановлення, за умови розташування джерела живлення всередині будівлі, необхідно зробити відповідний отвір на зовнішній стороні будинку, де буде встановлюватись пристрій. Розмір отвору має бути достатнім для прокладання крізь нього кабелю до розподільчої коробки. Проведену електричну проводку приєднайте до датчика згідно з інструкцією виробника та закріпіть пристрій. Деякі моделі передбачають монтаж на спеціальних кронштейнах.
Для підключення датчика руху до електричної мережі потрібно спочатку знеструмити проводку. Після цього слід на кінцях проводів зняти ізоляцію за допомогою спеціального інструмента та з’єднати відповідні контакти проводки з контактами датчика руху за допомогою клемної колодки. В такий саме спосіб з’єднайте датчик зі світильником. Перед вмиканням живлення переконайтеся в надійній фіксації з’єднань та відсутності неізольованих ділянок.
Перевіривши підключення датчика руху до електричної мережі, потрібно налаштувати його роботу – вибрати напрямок світла, оптимальну робочу область та чутливість сенсора.
Поради з встановлення вуличного світильника з датчиком руху
Треба пам’ятати, що ефективність роботи датчика напряму залежить від висоти його розташування – чим вище, тим краще. Але оптимальною висотою встановлення вважається 2-3 метри від землі.
Через те, що датчики руху передбачають їх роботу зовні будинку, треба використовувати пристрої з високим рівнем захисту корпусу від потрапляння всередину пилу та вологи або подбати про розташування, що убезпечує їх від атмосферних впливів. Ідеальним показником захисту є ІР65.
Деякі джерела світла, такі як газорозрядні або лампочки розжарювання, мають властивість сильно нагріватися під час роботи. Тепло, що випромінюється, може негативно впливати на роботу детекторів. Тому радимо використовувати світлодіодні лампочки або світильники з вбудованими світлодіодами, які практично не гріються.
Слово «пошарпаний» сприймається нами як «неохайний». Але таке, здавалося б негативне його звучання, зусиллями британського дизайнера інтер’єрів Рейчела Ешвелла перетворено на модний та стильний напрямок оформлення домашнього інтер’єру. Названий шеббі-шик, цей стиль вже багато років є своєрідним мистецтвом обставити будинок меблями, покликаними створити ретро антураж, що надає приміщенню елегантну і гостинну атмосферу. Основним його кольором є білий. Все біле з рожевим відтінком створює своєрідний стиль, що поєднує в собі елементи густавіанського, скандинавського і прованського. Така гама надзвичайно універсальна і дозволяє грати з багатьма відтінками, що переходять у холодніші відтінки сірого, синього, зеленого або ж у теплі кремові акценти з насолодою матової пастельної палітри палітри.
Щоб створити меблі в «пошарпаному» стилі, недостатньо просто перефарбувати її в білий колір, можливо, надавши їй характерного вигляду, що «лущиться». У створенні стилю важлива роль відводиться таким деталям, як вази, свічки, картини, килими і, не в останню чергу, люстри та лампи, які відіграють фундаментальну роль в оформленні світлодизайну інтер’єру, завершенні картини ветхості та формування свого роду «ідеальної недосконалості». .
Аплікації, особливо у флорентійському, класичному та сільському стилях, ідеально підходять для створення теплої та комфортної атмосфери пошарпаного стилю. Поліпшать інтер’єр старі картини чи фотографій у потертій рамі та перефарбованих книжкових шафах! Практичний та вишуканий світильник шеббі-шик обдарує їх своїм м’яким світлом та стане чудовим доповненням до створення досконалого стилю. А тому зупинимося на них докладніше.
Потерта люстра: Звичайно вона виглядає дуже романтично. Класична люстра з безліччю ріжків і краплями з кришталю, що звисають, – незамінний додаток для вітальні в «пошарпаному» стилі. А ось стельовий світильник в індустріальному або вінтажному виконанні буде відмінно поєднується з обшарпаною їдальнею.
Торшер шеббі: Стиль шеббі-шик любить натуральні матеріали та тканини. Найкраще підходять торшери з тканинним абажуром. Те ж саме стосується і настільних ламп у стилі шеббі-шик.
Пошарпаність – стиль мрійника. А мріяти найкраще, звичайно ж, у спальні на ліжку. Ваше ложе ідеально прикрасять натуральні та необроблені тканини чи вишуканий атлас, а для штор на вікнах найкраще підійдуть м’які тони чи солодкі квіткові візерунки. Завершувати картину повинні пошарпані світильники для тумбочки з абажурами у вінтажному виконанні або латунні факельні аплікації в античному або сільському стилі.
Лампи шеббі-шик: практичність та безпека
Створення старих меблів часто пов’язане з довгими пошуками на барахолках, з подальшими реставраційними роботами і копітким розписом. У випадку з лампами ці процеси ще складніші, тому що стара лампа, знайдена на барахолці, може не відповідати чинним стандартам безпеки. Але не хвилюйтеся: збагатити ваш декор у повній безпеці допоможе великий асортимент світильників будь-якого призначення та стилю представлених у продажу. Не бійтеся і не соромтеся виявляти свою фантазію, і за це ви будете сповна винагороджені задоволенням від споглядання свого нового, оригінального та стильного інтер’єру.
Маленькі діоди міцно увійшли в життя сучасної людини та зайняли величезну нішу на ринку світлотехніки. Їх цінують за якісне світло і тривалий термін служби. Провідні позиції займають світлодіодні стрічки, які за цілком помірними цінами можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині України. Популярність її пов’язана з високим ступенем енергоефективності та простотою використання. Це обумовлено тим, що світлодіоди надійні та споживають електроенергію дуже економно.
Практична та корисна світлодіодна стрічка являє собою кристали, з’єднані струмопровідною доріжкою та розміщені на гнучкій основі. LED стрічка досить швидко й просто монтується. Встановлюється для підсвічування як окремих споруд, так і окремих архітектурних елементів будівель. Такі пристрої часто застосовують для освітлення сходинок, сходів, вхідних зон в житлових будинках, торгових центрах. Також їх купують для світлового оформлення вітрин магазинів, освітлення назв ресторанів, кафе, нічних клубів. Візуально краще сприймаються рекламні щити та банери, які підсвічені за допомогою світлодіодних стрічок.
Це дуже компактне підсвічування, що складається зі світлодіодів, розташованих рівновіддалено один від одного. Поруч з діодами розміщені резистори, що обмежують. Гнучка й тонка монтажна плата дає можливість встановлювати стрічку на об’єктах будь-якої форми. Ширина її не перевищує 20 мм, а товщина 3 мм. У продаж стрічка надходить намотаною на бобіни. Світлодіодна стрічка реалізується відрізками різної довжини, яка кратна одному погонному метру.
Лед стрічки бувають двох типів: RGB та монохромними. RGB є універсальним варіантом, що відрізняється різноманіттям відтінків, які можливо плавно змінювати за допомогою пульта дистанційного керування. Монохромні ж випромінюють тільки один колір – білий, синій, червоний, зелений або жовтий. Таке освітлювальне обладнання люблять ландшафтні дизайнери та творці оригінальних інтер’єрів.
Переваги світлодіодних стрічок
Цей тип підсвічування встановлюють на вулиці або в приміщенні. Якщо монтаж світлодіодних стрічок проводиться усередині житлових будинків або комерційних будівель використовують вироби з класом захисту IP 20. Для зовнішнього монтажу підходять лед стрічки із захистом IP65 та вище. Вони не бояться ні води, ні опадів, тому підійдуть для басейнів, садових майданчиків, відкритих терас та дерев.
До переваг світлодіодних стрічок відносять:
● тривалий термін служби – до 50 тис. годин;
● яскраве насичене світло при економному споживанні електрики, яскравість регулюється пультом ДУ або димером;
● можливість купити відрізок потрібного розміру;
● простий монтаж – світлодіодна стрічка кріпиться до поверхні за допомогою клейкої основи. Завдяки цій технології установка займає дуже мало часу;
● безпеку використання при роботі в режимі нон-стоп;
● гнучка основа дає можливість застосування стрічки в складних інсталяціях;
● відсутність мерехтіння та нагрівання під час роботи.
З недоліків, деякі називають високу ціну світлодіодної стрічки, але якщо співвіднести її вартість з терміном експлуатації пристрою, то розцінки цілком прийнятні. Лед стрічки в основному працюють з напругою 12 і 24 В, тому для їх підключення потрібен відповідний блок живлення.
Найбільш поширені питання про світлодіодні стрічки
Як доглядати за LED стрічкою? Чи можна її чистити щіткою?
Стрічку відключають від мережі та протирають ледь вологою ганчіркою. Щітки та абразиви використовувати не можна.
Як правильно різати світлодіодну стрічку?
Можна відрізати три світлодіоди – це найменший шматочок. Стрічку правильно розрізати між майданчиками для пайки.
Якщо прикрасити LED стрічкою ялинку, чи не лусне вона на морозі?
Робочий діапазон стрічки від -40 до +60 градусів Цельсія.
Просте запитання про призначення бра в коридор стає куди більш складним, якщо перерахувати можливості цього невеликого світильника. Його роль в освітленні коридору істотна. Звичайно, встановлювати бра необов’язково, якщо передпокій освітлюється стельовим світильником. Ось тільки без підсвічування інтер’єр багато втрачає.
Використання настінних світильників бра несе помітне естетичне навантаження у вечірню пору доби. Практичне значення полягає в наступному:
бра відмінно справляється з тим, чого не зробить люстра: розділити візуально коридор на зони (зона вхідних дверей, гардероба, межа інших кімнат);
зручне підсвічування для дзеркала, мобільного телефону на тумбочці, книжкової полиці;
створення візуальної ілюзії збільшення кімнати в розмірах;
підкреслення окремих елементів інтер’єру, можливість приховати в тіні його недоліки;
доповнення інтер’єру обраного стилю, акцентування на його ключові особливості та переваги. Ідеально з цим справляються бра стилю флористика або тіффані. Особливо красиво виглядають моделі, які виконані в спільному з основним джерелом світла стилі.
Види бра для коридору
Відмінності в конструкції світильників дозволяють розділити їх на види. Серед них виділяють декоративні, закриті бра для коридору, а також моделі спрямованого світла.
Закриті бра мають конструкцію, яка приховує лампочку або світлодіоди. Найчастіше це досягається за допомогою плафона. Якщо пристрій призначений для використання ламп розжарювання або галогенних, плафон часто роблять скляним.
Світлодіоди майже не нагрівають поверхню плафона, тому в його створенні використовується більш “м’який” матеріал – пластик. Дизайн світильника від цього тільки виграє.
Кімната, в якій заведено розміщувати бра виключно закритого типу – це ванна. У коридорі ж обмежень немає, тож господарі в своєму виборі можуть відштовхуватися від будь-яких переваг та побажань.
Спрямоване світло (споти, інші поворотні моделі) створює акцентне освітлення. Якщо в передпокої на стінах висять картини, на полицях, тумбочках або на підлозі стоять вази, статуетки та інші декоративні елементи, моделі спрямованого світла їх виділяють світлом, привертаючи увагу гостей. Такі сучасні стилі як мінімалізм, лофт, техно та хай-тек використовують споти не тільки у вигляді бра й не стільки для акцентного освітлення, скільки як варіант основного.
Що потрібно враховувати при виборі бра в коридор
Зовнішнє оформлення конструкції, яке здатне прикрасити приміщення – домінуючий фактор вибору товару. І це правильно, адже ми купуємо світильник, який повинен відповідати стилю, що раніше був обраний для кімнати. Правильне розміщення бра в інтер’єрі будинку також дуже важливо. Після того як смакові переваги та місце встановлення визначені, необхідно переходити до вивчення технічних характеристик відібраних моделей.
Які лампочки ви плануєте використовувати? Від цього залежить температура світла, його яскравість, а також термін, до закінчення якого можна не хвилюватися про заміну лампочки. Слід подумати й про кількість джерел світла, адже є моделі на одну лампочку, дві або більше.
Тип плафона вибирають, виходячи з цілей освітлення та місця розміщення бра, про що ми згадували вище. Турбуючись про комфорт, уважно підходять й до вибору типу вимикача: шнуровий, сенсорний або класичний – на дроті.
Світлодіодні стрічки — це дуже поширений спосіб підсвічування меблів, стель, стін тощо. Попри те, що монтаж лед стрічок не потребує тяжких зусиль, адже стрічка має клейку сторону, все ж потрібно знати як правильно їх встановлювати. У цьому матеріалі ми детальніше розповімо про вибір та встановлення світлодіодних стрічок, аби ви легко могли зробити свою оселю комфортною та затишною.
В першу чергу поговорімо про вибір світлодіодних стрічок. Для того, щоб обрати стрічку правильно, спочатку потрібно визначитись із тим, які вони бувають та для чого вона нам потрібна.
Отже, світлодіодні стрічки можна поділити за:
Типом світлодіодів — найчастіше це SMD 3528 або SMD5050.
Кольором світіння — стрічки бувають одноколірними та багатоколірними. Одноколірна led стрічка може світитись білим, жовтим, синім, червоним або зеленим кольором. Для багатоколірної стрічки потрібен пульт. Можна зробити контролер для світлодіодної стрічки своїми руками. Також стрічка може мати димер для керування яскравістю або ж температурою світіння.
Щільністю діодів — найпопулярніші стрічки мають щільність 30, 60 чи 120 діодів на 1 метр.
Ступенем захисту — рівень захисту позначається на стрічці числом IP. Чим вище значення, тим вищий захист від вологи та пилу. Стрічки бувають герметичними (IP від 65) та негерметичними (IP до 33). Аби обрати стрічку для вулиці, варто обирати виріб із найвищим показником IP. Зазвичай це лед стрічка в силіконі.
Напругою — найчастіше лед стрічки працюють від напруги 5, 12 та 24 Вт. Аби підключити світлодіодну стрічку до 220 вольт потрібен додатково блок живлення.
Знаючись на типах світлодіодних стрічок, обрати необхідну вам вже буде легше, проте варто ще зрозуміти в якій сфері ви збираєтесь застосовувати led стрічку. Наприклад, якщо стрічка буде використовуватись вдома як підсвітка стелі по периметру, акцентне підсвічування меблів, текстур стін і т.д., то вам підійде лед стрічка з низьким світловим потоком. Такі стрічки можна використовувати як додаткове світло чи нічник.
Також для декоративного підсвічування можна обрати яскраву світлодіодну стрічку, яку можна буде використовувати і як основне світло.
Надяскраві стрічки підійдуть для основного та декоративного освітлення. Найчастіше вони використовуються для підсвітки реклам, архітектурних об’єктів, різноманітних вітрин тощо.
💡 Аби вдало підібрати яскравіть стрічки для вашого дому, радимо спочатку провести розрахунок потужності світлодіодної стрічки, яку ви збираєтесь придбати.
Якщо вам потрібна стрічка із динамічним ефектом, то зверніть увагу на конструкції «рухливі вогні». А відеострічки дозволять вам завдяки індивідуальному управлінню, отримати певне зображення.
Декілька порад по вибору та використанню стрічок для дому:
Для спальних кімнат краще обирати стрічки, що мають неяскраве світіння, аби не викликати роздратування нервової системи. Також краще уникати стрічок з миготінням.
Використовуйте стрічки із приглушеним світінням як нічник. Це стане чудовим варіантом для дитячої кімнати.
Обирайте для дому спокійні кольори та уникайте червоного.
Якщо світлодіодна стрічка потрібна для функціонального освітлення (робочі зони, сходи і т.д.), то краще зупинитись на більш яскравих варіантах.
Аби продовжити життя своєї лед стрічки, а також зробити світло рівномірнішим, кріпіть стрічки на алюмінієвий профіль.
Чим вища потужність лед стрічки, тим більше енергії вона споживатиме.
Як встановити LED стрічки та які інструменти для цього потрібні
Перш ніж перейти до процесу встановлення, пропонуємо ознайомитися зі списком інструментів, які знадобляться вам для підключення стрічки:
Декілька відрізків дроту невеликих розмірів. Дроти знадобляться, аби з’єднати шматки нашої лед стрічки
Ножиці. Завдяки цьому інструменту можна перерізати стрічку на декілька частин. Але варто пам’ятати, що різати стрічку можна виключно по спеціальних мітках.
Паяльник, щоб приєднати проводи один до одного.
Щось для зачистки проводів, наприклад, канцелярський ніж чи різак.
💡 Важливо! Підключення світлодіодної стрічки до 220 без блоку живлення неможливе.
Варто також пам’ятати, що для підключення RGB стрічки знадобиться контролер. Контролери та димери підключаються до лед стрічки та трансформатора. При підключенні такої стрічки особливу увагу приділіть дротам — їх потрібно підключити правильно.
Крім електромережі, можна підключити лед стрічку до юсб. Такий варіант буде досить зручним, наприклад, за відсутності світла, адже тоді стрічка буде працювати від повербанку. Також, як автономе джерело світла підійде лед стрічка на батарейках.
Підключивши стрічку до блоку живлення, можна переходити до монтажу. Завдяки клейкій основі, монтаж лед стрічки можна провести досить легко, варто лише заздалегідь обрати поверхню, обережно зняти захисний папір та приклеїти стрічку.
💡 Радимо підготувати поверхню перед поклейкою. Для цього очистьте поверхню від пилу та знежирте її. Також при наклеюванні уникайте різких вигинів (до 2 см), аби не зашкодити стрічці.
Ще один спосіб монтажу — закріплення в алюмінієвому профілі. Такий варіант підійде для поверхонь, що доступні до контакту з тілом, наприклад, столи або підлога.
Як використовувати світлодіодні стрічки для підсвічування та покращення атмосфери в приміщенні
LED стрічки здатні зробити атмосферу в приміщенні дуже затишною, романтичною, святковою абощо. Крім цього стрічками можна підсвітити певні зони, задля зручнішого користування ними. Для досягнення будь-якого із цих ефектів, існує дуже багато способів застосування світлодіодних стрічок. Поговорімо про найпопулярніші з них.
Ефектне підсвічування на кухні
Лед стрічка на кухню — це завжди виграшний варіант. Кухня підсвічена діодними стрічками виглядає дуже стильно, і до того ж є дуже зручною. Наприклад наклеївши стрічку під кухонні шафи, можна додатково освітлити робочу зону на стільниці та створити цікавий інтер’єр. Також на кухні можна підсвітити кухонний острів.
Підсвічування стелі, підлоги та сходів
Дуже популярний варіант, який часто застосовують у вітальнях — підсвічування стелі. Це зробить кімнату стильною, затишною та атмосферною. Гарною ідеєю буде зробити нішу, куди можна буде заховати лед стрічку, аби її не було видно.
Так само часто led стрічками підсвічують підлогу та сходи. Це не тільки красиво, але і дуже зручно. Наприклад підсвітити можна підлогу в коридорі чи будь-які сходи в домі. А обравши світлодіодну стрічку з датчиком руху, можна не перейматись її вмиканням і вимиканням, адже вона буде спрацьовувати від ваших рухів і вимикатись за їх відсутності.
Виділення меблів або стін
Також за допомогою led стрічки можна візуально зробити «легшими» масивні меблі або ж просто підкреслити їх дизайн.
Якщо стіни у вашому домі мають яскраво виражені текстури, то радимо спробувати виділити їх лед стрічкою. Наприклад так можна підсвітити цегляну стіну. Також це чудовий варіант для акцентування різних геометричних форм на стінах.
Підсвічування зон з телевізором та дзеркалом
Ще один стильний варіант — це підсвічування різноманітних зон у квартирі чи будинку. Найпопулярнішою зоною для вітальні є зона з телевізором. Стрічку можна поклеїти за телевізором, що створюватиме красиве підсвічування. Так само можна виділити електричний камін абощо.
Для спальні гарним рішенням буде підсвітити зону з приліжковими тумбами або узголів’я ліжка. Такий варіант може цілком замінити настінні бра, а приглушені відтінки можна використовувати як нічник.
У ванній кімнаті зазвичай підсвічуються дзеркала. Це не лише цікаво виглядає, але і робить процес догляду за обличчям значно простішим та комфортнішим. Але пам’ятайте, що для місць із підвищеною вологістю, таких як ванна, потрібен високий рівень IP, наприклад, IP65.