Бра в коридор

Бра в коридор
Бра в коридор

Просте запитання про призначення бра в коридор стає куди більш складним, якщо перерахувати можливості цього невеликого світильника. Його роль в освітленні коридору істотна. Звичайно, встановлювати бра необов’язково, якщо передпокій освітлюється стельовим світильником. Ось тільки без підсвічування інтер’єр багато втрачає.

Бра в коридор 1
Бра в коридор 1

Використання настінних світильників бра несе помітне естетичне навантаження у вечірню пору доби. Практичне значення полягає в наступному:

  • бра відмінно справляється з тим, чого не зробить люстра: розділити візуально коридор на зони (зона вхідних дверей, гардероба, межа інших кімнат);
  • зручне підсвічування для дзеркала, мобільного телефону на тумбочці, книжкової полиці;
  • створення візуальної ілюзії збільшення кімнати в розмірах;
  • підкреслення окремих елементів інтер’єру, можливість приховати в тіні його недоліки;

доповнення інтер’єру обраного стилю, акцентування на його ключові особливості та переваги. Ідеально з цим справляються бра стилю флористика або тіффані. Особливо красиво виглядають моделі, які виконані в спільному з основним джерелом світла стилі.

Види бра для коридору

Відмінності в конструкції світильників дозволяють розділити їх на види. Серед них виділяють декоративні, закриті бра для коридору, а також моделі спрямованого світла.

Закриті бра мають конструкцію, яка приховує лампочку або світлодіоди. Найчастіше це досягається за допомогою плафона. Якщо пристрій призначений для використання ламп розжарювання або галогенних, плафон часто роблять скляним.

Світлодіоди майже не нагрівають поверхню плафона, тому в його створенні використовується більш “м’який” матеріал – пластик. Дизайн світильника від цього тільки виграє.

Кімната, в якій заведено розміщувати бра виключно закритого типу – це ванна. У коридорі ж обмежень немає, тож господарі в своєму виборі можуть відштовхуватися від будь-яких переваг та побажань.

Бра в коридор 2
Бра в коридор 2

Спрямоване світло (споти, інші поворотні моделі) створює акцентне освітлення. Якщо в передпокої на стінах висять картини, на полицях, тумбочках або на підлозі стоять вази, статуетки та інші декоративні елементи, моделі спрямованого світла їх виділяють світлом, привертаючи увагу гостей. Такі сучасні стилі як мінімалізм, лофт, техно та хай-тек використовують споти не тільки у вигляді бра й не стільки для акцентного освітлення, скільки як варіант основного.

Що потрібно враховувати при виборі бра в коридор

Зовнішнє оформлення конструкції, яке здатне прикрасити приміщення – домінуючий фактор вибору товару. І це правильно, адже ми купуємо світильник, який повинен відповідати стилю, що раніше був обраний для кімнати. Правильне розміщення бра в інтер’єрі будинку також дуже важливо. Після того як смакові переваги та місце встановлення визначені, необхідно переходити до вивчення технічних характеристик відібраних моделей.

Які лампочки ви плануєте використовувати? Від цього залежить температура світла, його яскравість, а також термін, до закінчення якого можна не хвилюватися про заміну лампочки. Слід подумати й про кількість джерел світла, адже є моделі на одну лампочку, дві або більше.

Тип плафона вибирають, виходячи з цілей освітлення та місця розміщення бра, про що ми згадували вище. Турбуючись про комфорт, уважно підходять й до вибору типу вимикача: шнуровий, сенсорний або класичний – на дроті.