Сучасні світлодіодні стрічки

Сучасні світлодіодні стрічки
Сучасні світлодіодні стрічки

Маленькі діоди міцно увійшли в життя сучасної людини та зайняли величезну нішу на ринку світлотехніки. Їх цінують за якісне світло і тривалий термін служби. Провідні позиції займають світлодіодні стрічки, які за цілком помірними цінами можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині України. Популярність її пов’язана з високим ступенем енергоефективності та простотою використання. Це обумовлено тим, що світлодіоди надійні та споживають електроенергію дуже економно.

Практична та корисна світлодіодна стрічка являє собою кристали, з’єднані струмопровідною доріжкою та розміщені на гнучкій основі. LED стрічка досить швидко й просто монтується. Встановлюється для підсвічування як окремих споруд, так і окремих архітектурних елементів будівель. Такі пристрої часто застосовують для освітлення сходинок, сходів, вхідних зон в житлових будинках, торгових центрах. Також їх купують для світлового оформлення вітрин магазинів, освітлення назв ресторанів, кафе, нічних клубів. Візуально краще сприймаються рекламні щити та банери, які підсвічені за допомогою світлодіодних стрічок.

Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 1
Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 1

Це дуже компактне підсвічування, що складається зі світлодіодів, розташованих рівновіддалено один від одного. Поруч з діодами розміщені резистори, що обмежують. Гнучка й тонка монтажна плата дає можливість встановлювати стрічку на об’єктах будь-якої форми. Ширина її не перевищує 20 мм, а товщина 3 мм. У продаж стрічка надходить намотаною на бобіни. Світлодіодна стрічка реалізується відрізками різної довжини, яка кратна одному погонному метру.

Лед стрічки бувають двох типів: RGB та монохромними. RGB є універсальним варіантом, що відрізняється різноманіттям відтінків, які можливо плавно змінювати за допомогою пульта дистанційного керування. Монохромні ж випромінюють тільки один колір – білий, синій, червоний, зелений або жовтий. Таке освітлювальне обладнання люблять ландшафтні дизайнери та творці оригінальних інтер’єрів.

Переваги світлодіодних стрічок

Цей тип підсвічування встановлюють на вулиці або в приміщенні. Якщо монтаж світлодіодних стрічок проводиться усередині житлових будинків або комерційних будівель використовують вироби з класом захисту IP 20. Для зовнішнього монтажу підходять лед стрічки із захистом IP65 та вище. Вони не бояться ні води, ні опадів, тому підійдуть для басейнів, садових майданчиків, відкритих терас та дерев.

Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 2
Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 2

До переваг світлодіодних стрічок відносять:

● тривалий термін служби – до 50 тис. годин;

● яскраве насичене світло при економному споживанні електрики, яскравість регулюється пультом ДУ або димером;

● можливість купити відрізок потрібного розміру;

● простий монтаж – світлодіодна стрічка кріпиться до поверхні за допомогою клейкої основи. Завдяки цій технології установка займає дуже мало часу;

● безпеку використання при роботі в режимі нон-стоп;

● гнучка основа дає можливість застосування стрічки в складних інсталяціях;

● відсутність мерехтіння та нагрівання під час роботи.

З недоліків, деякі називають високу ціну світлодіодної стрічки, але якщо співвіднести її вартість з терміном експлуатації пристрою, то розцінки цілком прийнятні. Лед стрічки в основному працюють з напругою 12 і 24 В, тому для їх підключення потрібен відповідний блок живлення.

Найбільш поширені питання про світлодіодні стрічки

Як доглядати за LED стрічкою? Чи можна її чистити щіткою?

Стрічку відключають від мережі та протирають ледь вологою ганчіркою. Щітки та абразиви використовувати не можна.

Як правильно різати світлодіодну стрічку?

Можна відрізати три світлодіоди – це найменший шматочок. Стрічку правильно розрізати між майданчиками для пайки.

Якщо прикрасити LED стрічкою ялинку, чи не лусне вона на морозі?

Робочий діапазон стрічки від -40 до +60 градусів Цельсія.