Category Led стрічки

Сучасні світлодіодні стрічки
Сучасні світлодіодні стрічки

Маленькі діоди міцно увійшли в життя сучасної людини та зайняли величезну нішу на ринку світлотехніки. Їх цінують за якісне світло і тривалий термін служби. Провідні позиції займають світлодіодні стрічки, які за цілком помірними цінами можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині України. Популярність її пов’язана з високим ступенем енергоефективності та простотою використання. Це обумовлено тим, що світлодіоди надійні та споживають електроенергію дуже економно.

Практична та корисна світлодіодна стрічка являє собою кристали, з’єднані струмопровідною доріжкою та розміщені на гнучкій основі. LED стрічка досить швидко й просто монтується. Встановлюється для підсвічування як окремих споруд, так і окремих архітектурних елементів будівель. Такі пристрої часто застосовують для освітлення сходинок, сходів, вхідних зон в житлових будинках, торгових центрах. Також їх купують для світлового оформлення вітрин магазинів, освітлення назв ресторанів, кафе, нічних клубів. Візуально краще сприймаються рекламні щити та банери, які підсвічені за допомогою світлодіодних стрічок.

Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 1
Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 1

Це дуже компактне підсвічування, що складається зі світлодіодів, розташованих рівновіддалено один від одного. Поруч з діодами розміщені резистори, що обмежують. Гнучка й тонка монтажна плата дає можливість встановлювати стрічку на об’єктах будь-якої форми. Ширина її не перевищує 20 мм, а товщина 3 мм. У продаж стрічка надходить намотаною на бобіни. Світлодіодна стрічка реалізується відрізками різної довжини, яка кратна одному погонному метру.

Лед стрічки бувають двох типів: RGB та монохромними. RGB є універсальним варіантом, що відрізняється різноманіттям відтінків, які можливо плавно змінювати за допомогою пульта дистанційного керування. Монохромні ж випромінюють тільки один колір – білий, синій, червоний, зелений або жовтий. Таке освітлювальне обладнання люблять ландшафтні дизайнери та творці оригінальних інтер’єрів.

Переваги світлодіодних стрічок

Цей тип підсвічування встановлюють на вулиці або в приміщенні. Якщо монтаж світлодіодних стрічок проводиться усередині житлових будинків або комерційних будівель використовують вироби з класом захисту IP 20. Для зовнішнього монтажу підходять лед стрічки із захистом IP65 та вище. Вони не бояться ні води, ні опадів, тому підійдуть для басейнів, садових майданчиків, відкритих терас та дерев.

Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 2
Сучасні світлодіодні стрічки — особливості та поради з вибору 2

До переваг світлодіодних стрічок відносять:

● тривалий термін служби – до 50 тис. годин;

● яскраве насичене світло при економному споживанні електрики, яскравість регулюється пультом ДУ або димером;

● можливість купити відрізок потрібного розміру;

● простий монтаж – світлодіодна стрічка кріпиться до поверхні за допомогою клейкої основи. Завдяки цій технології установка займає дуже мало часу;

● безпеку використання при роботі в режимі нон-стоп;

● гнучка основа дає можливість застосування стрічки в складних інсталяціях;

● відсутність мерехтіння та нагрівання під час роботи.

З недоліків, деякі називають високу ціну світлодіодної стрічки, але якщо співвіднести її вартість з терміном експлуатації пристрою, то розцінки цілком прийнятні. Лед стрічки в основному працюють з напругою 12 і 24 В, тому для їх підключення потрібен відповідний блок живлення.

Найбільш поширені питання про світлодіодні стрічки

Як доглядати за LED стрічкою? Чи можна її чистити щіткою?

Стрічку відключають від мережі та протирають ледь вологою ганчіркою. Щітки та абразиви використовувати не можна.

Як правильно різати світлодіодну стрічку?

Можна відрізати три світлодіоди – це найменший шматочок. Стрічку правильно розрізати між майданчиками для пайки.

Якщо прикрасити LED стрічкою ялинку, чи не лусне вона на морозі?

Робочий діапазон стрічки від -40 до +60 градусів Цельсія.

Вибір і встановлення led стрічки
Вибір та встановлення світлодіодних LED стрічок

Світлодіодні стрічки — це дуже поширений спосіб підсвічування меблів, стель, стін тощо. Попри те, що монтаж лед стрічок не потребує тяжких зусиль, адже стрічка має клейку сторону, все ж потрібно знати як правильно їх встановлювати. У цьому матеріалі ми детальніше розповімо про вибір та встановлення світлодіодних стрічок, аби ви легко могли зробити свою оселю комфортною та затишною.

Лед стрічка 1
Лед стрічка 1

Як вибрати лед стрічки для різних цілей

В першу чергу поговорімо про вибір світлодіодних стрічок. Для того, щоб обрати стрічку правильно, спочатку потрібно визначитись із тим, які вони бувають та для чого вона нам потрібна.

Отже, світлодіодні стрічки можна поділити за:

 • Типом світлодіодів — найчастіше це SMD 3528 або SMD5050.
 • Кольором світіння — стрічки бувають одноколірними та багатоколірними. Одноколірна led стрічка може світитись білим, жовтим, синім, червоним або зеленим кольором. Для багатоколірної стрічки потрібен пульт. Можна зробити контролер для світлодіодної стрічки своїми руками. Також стрічка може мати димер для керування яскравістю або ж температурою світіння.
 • Щільністю діодів — найпопулярніші стрічки мають щільність 30, 60 чи 120 діодів на 1 метр.
 • Ступенем захисту — рівень захисту позначається на стрічці числом IP. Чим вище значення, тим вищий захист від вологи та пилу. Стрічки бувають герметичними (IP від 65) та негерметичними (IP до 33). Аби обрати стрічку для вулиці, варто обирати виріб із найвищим показником IP. Зазвичай це лед стрічка в силіконі.
 • Напругою — найчастіше лед стрічки працюють від напруги 5, 12 та 24 Вт. Аби підключити світлодіодну стрічку до 220 вольт потрібен додатково блок живлення.

Знаючись на типах світлодіодних стрічок, обрати необхідну вам вже буде легше, проте варто ще зрозуміти в якій сфері ви збираєтесь застосовувати led стрічку. Наприклад, якщо стрічка буде використовуватись вдома як підсвітка стелі по периметру, акцентне підсвічування меблів, текстур стін і т.д., то вам підійде лед стрічка з низьким світловим потоком. Такі стрічки можна використовувати як додаткове світло чи нічник.

Також для декоративного підсвічування можна обрати яскраву світлодіодну стрічку, яку можна буде використовувати і як основне світло.

Надяскраві стрічки підійдуть для основного та декоративного освітлення. Найчастіше вони використовуються для підсвітки реклам, архітектурних об’єктів, різноманітних вітрин тощо.

💡 Аби вдало підібрати яскравіть стрічки для вашого дому, радимо спочатку провести розрахунок потужності світлодіодної стрічки, яку ви збираєтесь придбати.

Якщо вам потрібна стрічка із динамічним ефектом, то зверніть увагу на конструкції «рухливі вогні». А відеострічки дозволять вам завдяки індивідуальному управлінню, отримати певне зображення.

led стрічка в силіконі для вологих приміщень 2
led стрічка в силіконі для вологих приміщень 2

Декілька порад по вибору та використанню стрічок для дому:

 1. Для спальних кімнат краще обирати стрічки, що мають неяскраве світіння, аби не викликати роздратування нервової системи. Також краще уникати стрічок з миготінням.
 2. Використовуйте стрічки із приглушеним світінням як нічник. Це стане чудовим варіантом для дитячої кімнати.
 3. Обирайте для дому спокійні кольори та уникайте червоного.
 4. Якщо світлодіодна стрічка потрібна для функціонального освітлення (робочі зони, сходи і т.д.), то краще зупинитись на більш яскравих варіантах.
 5. Аби продовжити життя своєї лед стрічки, а також зробити світло рівномірнішим, кріпіть стрічки на алюмінієвий профіль.
 6. Чим вища потужність лед стрічки, тим більше енергії вона споживатиме.

Як встановити LED стрічки та які інструменти для цього потрібні

Перш ніж перейти до процесу встановлення, пропонуємо ознайомитися зі списком інструментів, які знадобляться вам для підключення стрічки:

 1. Декілька відрізків дроту невеликих розмірів. Дроти знадобляться, аби з’єднати шматки нашої лед стрічки
 2. Ножиці. Завдяки цьому інструменту можна перерізати стрічку на декілька частин. Але варто пам’ятати, що різати стрічку можна виключно по спеціальних мітках.
 3. Паяльник, щоб приєднати проводи один до одного.
 4. Щось для зачистки проводів, наприклад, канцелярський ніж чи різак.

💡 Важливо! Підключення світлодіодної стрічки до 220 без блоку живлення неможливе.

світлодіодна стрічка для встановлення 3
світлодіодна стрічка для встановлення 3

Варто також пам’ятати, що для підключення RGB стрічки знадобиться контролер. Контролери та димери підключаються до лед стрічки та трансформатора. При підключенні такої стрічки особливу увагу приділіть дротам — їх потрібно підключити правильно.

Крім електромережі, можна підключити лед стрічку до юсб. Такий варіант буде досить зручним, наприклад, за відсутності світла, адже тоді стрічка буде працювати від повербанку. Також, як автономе джерело світла підійде лед стрічка на батарейках.

Підключивши стрічку до блоку живлення, можна переходити до монтажу. Завдяки клейкій основі, монтаж лед стрічки можна провести досить легко, варто лише заздалегідь обрати поверхню, обережно зняти захисний папір та приклеїти стрічку.

💡 Радимо підготувати поверхню перед поклейкою. Для цього очистьте поверхню від пилу та знежирте її. Також при наклеюванні уникайте різких вигинів (до 2 см), аби не зашкодити стрічці.

Ще один спосіб монтажу — закріплення в алюмінієвому профілі. Такий варіант підійде для поверхонь, що доступні до контакту з тілом, наприклад, столи або підлога.

Як використовувати світлодіодні стрічки для підсвічування та покращення атмосфери в приміщенні

LED стрічки здатні зробити атмосферу в приміщенні дуже затишною, романтичною, святковою абощо. Крім цього стрічками можна підсвітити певні зони, задля зручнішого користування ними. Для досягнення будь-якого із цих ефектів,  існує дуже багато способів застосування світлодіодних стрічок. Поговорімо про найпопулярніші з них.

Ефектне підсвічування на кухні

Лед стрічка на кухню — це завжди виграшний варіант. Кухня підсвічена діодними стрічками виглядає дуже стильно, і до того ж є дуже зручною. Наприклад наклеївши стрічку під кухонні шафи, можна додатково освітлити робочу зону на стільниці та створити цікавий інтер’єр. Також на кухні можна підсвітити кухонний острів.

led стрічки для кухні 4
led стрічки для кухні 4

Підсвічування стелі, підлоги та сходів

Дуже популярний варіант, який часто застосовують у вітальнях — підсвічування стелі. Це зробить кімнату стильною, затишною та атмосферною. Гарною ідеєю буде зробити нішу, куди можна буде заховати лед стрічку, аби її не було видно.

Так само часто led стрічками підсвічують підлогу та сходи. Це не тільки красиво, але і дуже зручно. Наприклад підсвітити можна підлогу в коридорі чи будь-які сходи в домі. А обравши світлодіодну стрічку з датчиком руху, можна не перейматись її вмиканням і вимиканням, адже вона буде спрацьовувати від ваших рухів і вимикатись за їх відсутності.

Виділення меблів або стін

Також за допомогою led стрічки можна візуально зробити «легшими»  масивні меблі або ж просто підкреслити їх дизайн.

підсвічування лед стрічкою стін та стелі 5
підсвічування лед стрічкою стін та стелі 5

Якщо стіни у вашому домі мають яскраво виражені текстури, то радимо спробувати виділити їх лед стрічкою. Наприклад так можна підсвітити цегляну стіну. Також це чудовий варіант для акцентування різних геометричних форм на стінах.

Підсвічування зон з телевізором та дзеркалом

Ще один стильний варіант — це підсвічування різноманітних зон у квартирі чи будинку. Найпопулярнішою зоною для вітальні є зона з телевізором. Стрічку можна поклеїти за телевізором, що створюватиме красиве підсвічування. Так само можна виділити електричний камін абощо.

led стрічка за телевізором 6
led стрічка за телевізором 6

Для спальні гарним рішенням буде підсвітити зону з приліжковими тумбами або узголів’я ліжка. Такий варіант може цілком замінити настінні бра, а приглушені відтінки можна використовувати як нічник.

У ванній кімнаті зазвичай підсвічуються дзеркала. Це не лише цікаво виглядає, але і робить процес догляду за обличчям значно простішим та комфортнішим. Але пам’ятайте, що для місць із підвищеною вологістю, таких як ванна, потрібен високий рівень IP, наприклад, IP65.

Як підключити LED стрічку
Як підключити LED стрічку? Часті питання

ЗМІСТ

Світлодіодні стрічки стали популярним рішенням для декорування приміщень, підсвічування та створення атмосферного освітлення. Але перед тим як купити лед стрічки, слід розібратися, яким чином вона підключається. У цій статті ми розглянемо кроки та поради щодо успішного підключення цього освітлювального пристрою.

Набір для підключення світлодіодної стрічки
Набір для підключення світлодіодної стрічки

Як підключити світлодіодну стрічку 220В до джерела живлення?

Світлодіодна стрічка 220 Вольт може досягати 100 метрів завдовжки. Вона призначена для підсвічування великих ділянок, включаючи вулиці або промислове освітлення. Підключається така стрічка за допомогою адаптера, що стабілізує змінний струм на постійний.

Як підключити лед стрічку напругою 220V:

 1. Підготуйте світлодіодну стрічку, адаптер для стрічки 220 Вольт та фурнітуру.
 2. Перед початком переконайтеся, що джерела живлення вимкнено.
 3. З’єднайте дроти адаптера живлення з відповідними дротами діодної стрічки за допомогою спеціальної фурнітури. Обережно перевірте чи подається харчування, інакше поміняйте контакти місцями.
 4. Після підключення проводів забезпечте надійну ізоляцію з’єднань, використовуючи ізоляційну стрічку, силікон або клей.
 5. Підключіть адаптер живлення до розетки та переконайтеся, що освітлювальний пристрій працює коректно.
 6. Закріпіть стрічку в місці призначення та переконайтеся, що всі дроти надійно ізольовані та захищені від механічних пошкоджень.

📌 Зверніть увагу! Самостійне підключення стрічок з великою напругою може бути небезпечним, в деяких випадках краще звернутися до фахівця або електрика.

Як підключити світлодіодну стрічку 220В
Як підключити світлодіодну стрічку 220В

Як підключити LED стрічку на 12-24 В до мережі 220 через блок живлення?

Низьковольтні світлодіодні стрічки 12 та 24 Вольт відмінно підходять для використання вдома. Вони безпечні, зручні, стрічки 12В добре використовувати як для невеликих ділянок, а вироби 24В для великих. Для підключення потрібен блок живлення, що перетворює напругу 220 вольт на 12/24 Вольт.

Як підключити світлодіодну стрічку до мережі:

 1. У вас має бути діодна стрічка, блок живлення для світлодіодної стрічки 24 В або 12 В, кабель і вилка, ізоляційні матеріали, паяльник або клемник.
 2. Для початку вимкніть електроживлення.
 3. З’єднайте дроти стрічки стрічки з проводами блоку живлення. Червоний провід позначає полюс “+”, а чорний полюс “-“.
 4. Підключіть кінець кабелю живлення до блока живлення, фіксуючи клемником.
 5. Забезпечте надійну ізоляцію з’єднань, використовуючи електроізоляційні матеріали, це може бути термо трубка, ізострічка тощо.
 6. Підключіть блок живлення до джерела електричного струму, увімкніть живлення та перевірте коректну роботу електричного пристрою.
 7. Закріпіть стрічку в місці призначення та переконайтеся, що всі дроти надійно ізольовані та захищені від механічних пошкоджень.
Як підключити лед стрічку 5В, 12В, 24В
Як підключити лед стрічку 5В, 12В, 24В

Як розрахувати блок живлення для стрічки LED?

Блок живлення для світлодіодної стрічки – це пристрій, який перетворює вхідну електричну напругу, наприклад 220V, на низьку напругу, яка відповідає вимогам живлення стрічки, зазвичай 12V, 24V або 5V. Блок живлення складається з трансформатора, що забезпечує необхідний рівень напруги живлення світлодіодів, також захищає від перевантажень і короткого замикання.

Перед придбанням блока живлення слід розрахувати потужність стрічки.

 • Визначте розташування стрічки та виміряйте необхідну довжину.
 • Дізнайтеся потужність стрічки на метр і помножте це число на довжину відрізка. Наприклад, довжина стрічки 12 метрів, а потужність одного метра 4,8 Вт, виходить загальна потужність відрізка 57,6 Вт (12 * 4,8).
 • Важливою умовою для використання трансформатора є те, що він повинен бути потужнішим за освітлювальний пристрій на 20-30%. Це запобігає його нагріванню та забезпечить надійну роботу світлодіодів. Тому, отримане число загальної потужності множимо на 1,2 (57,6 * 1,2) і отримуємо 69,12 Вт. Це значення округлюємо до 70 і можна сміливо купувати блок живлення на 70 або 80 Вт.

📌 Підказка! Напруга трансформатора повинна відповідати напрузі стрічки, тобто якщо стрічка працює від 12 Вольт, то і блок має бути на 12 Вольт.Блок живлення для лед стрічок 5, 12, 24 Вольт

Блоки живлення для лед стрічок 5, 12, 24 Вольт
Блоки живлення для лед стрічок 5, 12, 24 Вольт

Як підключити стрічку LED в автомобілі?

Світлодіодна стрічка на автомобіль додасть стиль та настрій. Колеса, що світяться, або днище авто привертають увагу і виглядають ефектно. Підключення не вимагає особливих зусиль і не займає багато часу, якщо слідувати простим крокам.

 1. Виберіть лед смужку, яка вам подобається, це може бути 24 або 12-вольтова світлодіодна стрічка. Краще, щоб стрічка була гнучка. Знайдіть блок живлення, який буде відповідати напрузі та потужності світлодіодної смужки. Підготуйте проводи, роз’єми, інструменти для з’єднання, термозбіжну трубку та ізоляційну стрічку.
 2. Визначте місце монтажу, розташування може бути як всередині, так і назовні. Якщо стрічка кріпиться назовні, використовуйте якісний клей або герметик.
 3. Подбайте про те, щоб освітлювальний пристрій не заважав ремонтним роботам.
 4. Виміряйте довжину за допомогою рулетки або нитки. Відріжте лед смугу аналогічного розміру, але не забувайте про позначки за якими треба різати.
 5. Перед встановленням переконайтеся, що поверхня чиста та суха.
 6. Підключіть дроти стрічки до блоку живлення, попередньо зачистіть їх від захисного шару, а потім припаяйте до кінця стрічки.
 7. Забезпечте надійну ізоляцію з’єднань, для цього надягніть термозбіжну трубку на місце стику і нагрійте її.
 8. Підключіть блок живлення до акумулятора автомобіля. Чорний провід підключається до мінусової клеми під обшивкою, червоний тумблеру, який з’єднується з плюсовою клемою.
Світлодіодна стрічка в автомобіль
Світлодіодна стрічка в автомобіль

Що потрібно для підключення стрічки RGB?

Як і всі стрічки 12-24В, розумна світлодіодна стрічка RGB потребує блоку живлення для підключення, який підбирається за потужністю та напругою. Для лед стрічки 220В блок живлення не потрібен. Далі потрібен контролер для світлодіодної стрічки, що регулює режими та кольори освітлення. Якщо загальне навантаження перевищує можливості контролера, застосовується підсилювач.

Стрічка RGB має чотири контакти: червоний “r”, зелений “g”, синій “b”, загальний полюс “v+”. Підключіть контакти до контролера, а його до блока живлення. Увімкніть пристрій та перевірте його роботу.

Світлодіодна стрічка rgb
Світлодіодна стрічка rgb

Як переробити LED стрічку під живлення від USB?

На сьогоднішній день у продажу існує безліч варіантів світлодіодних смужок, також і led стрічка USB, але її можна виготовити самостійно.У USB роз’єм знаходиться 4 контакти, два з яких відповідають за передачу даних, наступні відповідають за живлення зовнішніх пристроїв напругою 5 Вольт. Розрізавши кабель USB, знайдіть контакт чорного кольору, який відповідає “—” і червоний, який відповідає “+”. Підключіть контакти стрічки та USB-кабелю, підключіть до живлення та перевірте роботу. Закрийте з’єднання за допомогою ізоляційних матеріалів. Таким чином, робиться світлодіодна стрічка від usb своїми руками, яку можна використовувати як підсвічування телевізора, комп’ютера та багато іншого.

Світлодіодна стрічка usb
Світлодіодна стрічка usb

Як підключити стрічку LED до комп’ютера?

До комп’ютера підійде світлодіодна стрічка 24 Вольт або 12 Вольт. Підключити її можна з’єднанням з кабелем USB. З’єднайте виходи обох пристроїв та закріпіть їх, потім підключіть стрічку до джерела живлення та перевірте її роботу.

Як підключити RGB стрічку до комп’ютера з роз’ємом RGB LED?

Підключення rgb стрічки до ПК вимагає конектора з чотирма виходами та роз’ємом mother, який підключається до комп’ютера.

Як підключити LED стрічку до повербанку?

Для підключення до павербанку доречною буде світлодіодна стрічка 5 Вольт, потрібно з’єднати канали стрічки з каналами необхідного роз’єму, який ви підключатимете до живлення. Лед стрічка від павербанку працюватиме, якщо її напруга буде відповідати напрузі пристрою живлення. В іншому випадку вам знадобиться перетворювач або підвищувач напруги (МТ3608). За допомогою резистора підкорегуйте напругу до потрібного та з’єднайте контакти між собою.

Як підібрати профіль
Як підібрати профіль для світлодіодних стрічок?

ЗМІСТ

Як підібрати профіль для світлодіодних стрічок?

Вибір профілю для LED стрічок залежить від кількох факторів, включаючи основне застосування, естетичні вимоги та теплові умови. Світлодіодна стрічка у профілі захищена, закріплена, світло краще розсіюється, а тепло відводиться. Профіль має різні форми та розміри в залежності від дизайну та використання. У цій статті ми докладно розглянемо критерії вибору профілю, особливості монтажу та використання у різних ситуаціях.

Алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки
Алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки

Як правильно вибрати профіль для LED стрічок?

Обираючи профіль для світлодіодної стрічки, слід враховувати декілька ключових аспектів:

 • Форми та матеріали бувають різні: пластикові, полікарбонатні або алюмінієві, які завжди у пріоритеті, через їхню якість та надійність. Форма буває кругла, квадратна, прямокутна, трикутна, трапеційна – безліч варіантів на різні смаки та ситуації.
 • Визначте де ви плануєте використовувати світлодіодні стрічки. Для багатьох поверхонь підійде широкий алюмінієвий профіль світлодіодної стрічки. А ось гнучкий профіль для світлодіодної стрічки використовується на вигнутих, складних місцях, таких як полиці, стільниці, дзеркала, контури архітектурних деталей, колони та стелі. На вулиці доречно використовувати анодований алюміній разом з лед стрічкою 220V, він стійкий до перепадів температур та не піддається корозії.

📌 Якщо ви використовуєте стрічку в умовах, де може бути більше пилу, вологи або механічних впливів, наприклад, ванна, кухня, сходи або вулиця, слід вибрати профіль для led стрічок з відповідним ступенем захисту (IP-клас).

 • Світлодіоди можуть нагріватись під час тривалої роботи, тому важливо вибрати профіль, що забезпечує ефективне відведення тепла. Ступінь розсіювання тепла вимірюється у Ватах на метр. Відповідний діапазон 10-15 Вт/м.
 • Більшість профілів мають у комплекті розсіювачі світла. Прозорі дозволяють рівномірно розподілити світло, забезпечують м’яке освітлення без видимих точкових джерел світла. Матовий розсіювач зменшує блиск і відблиски, створюючи більш комфортне освітлення. Кольоровий використовується для зміни кольору світла, він підійде для стрічки з холодним кольором світіння, оскільки ефект буде більш яскравим та насиченим.
Профілі для led стрічки та комплектуючі
Профілі для led стрічки та комплектуючі

Як закріпити профіль для світлодіодних стрічок?

Закріплення профілю світлодіодних стрічок залежить від типу монтажу. Існує три основні типи:

 1. Накладний профіль для світлодіодної стрічки закріплюється майже на будь-якій поверхні: стеля, стіни, меблі, дверні отвори. Кріпиться за допомогою шурупів чи клею.
 2. Врізний профіль для лед стрічки вбудовується в поверхню, наприклад, у стіну, підлогу або сходи. Він забезпечує велику міру інтеграції стрічок у внутрішній дизайн і менш помітний на поверхні.
 3. Кутовий профіль для світлодіодної стрічки монтується у кутах кімнати та на вулиці. Використовується для створення плавних кутів при монтажі стрічок. Він дозволяє легко зігнути та заокруглювати смужки, долаючи гострі кути.

Кріпити профіль для лед стрічки можна різними способами, залежно від його типу та характеристик.

 • Багато профілів мають отвори або канавки, в які можна вставити кліпси або закріпити гвинтами. Цей спосіб дозволяє надійно закріпити профіль на поверхні.
 • Якщо профіль під лед стрічку має плоску поверхню, ви можете використовувати двосторонній скотч або спеціальний з’єднувач, що самоклеїться.
 • Деякі профілі оснащені вбудованими магнітами, що дозволяють легко закріпити їх на металевих поверхнях.

📌 Порада! Перед монтажем рекомендується ретельно очистити поверхню, на яку ви закріплюватимете профіль, щоб забезпечити найкращу адгезію. Якщо кріплення відбувається за допомогою клею, профіль для led стрічки та поверхню потрібно відшліфувати і знежирити.

Вбудований та накладний профілі для лед стрічки
Вбудований та накладний профілі для лед стрічки

Як різати світлодіодну стрічку під профіль?

 1. Спочатку точно виміряйте довжину, яку потрібно підігнати під профіль. Вкажіть місце, де ви плануєте відрізати смужку. Світлодіодні стрічки поділені на зони для різання відповідно до напруги 5V, 12V, 24V. Світлодіодна стрічка 5 Вольт має один світлодіод на розріз, лед стрічка 12 Вольт – три світлодіоди на розріз, світлодіодна стрічка 24 Вольт – шість чи сім світлодіодів.
 2. Обережно відріжте смужку вздовж зазначеного місця. Важливо використовувати гострий ніж чи ножиці для отримання рівного та чистого розрізу. Якщо діодна стрічка має дві кінцівки (дроти) після різання, може знадобитися з’єднання для підключення до живлення.
 3. Перед встановленням у профіль переконайтеся, що з’єднувачі led стрічки правильно зроблені і вона працює якомога ефективніше. Акуратно вставте підготовлену стрічку у профіль. Використовуйте кліпси, гвинти та інші способи кріплення.
Як різати світлодіодну стрічку
Як різати світлодіодну стрічку

Для чого потрібно різати світлодіодну стрічку?

Лед стрічки часто продаються у стандартних розмірах, тому вони не завжди відповідають точному розміру вашого проекту. Наприклад, якщо ви використовуєте стрічку для освітлення закутків, вирізів або незвичайних форм, то її потрібно обрізати для адаптування під ваші вимоги. Також це дозволяє уникнути витрат за зайвий матеріал, якщо вам не потрібна вся довжина.

Якщо ви хочете створити різні зони або ефекти освітлення, можливість розрізати стрічку дозволяє створити окремі сегменти кожної зони. Деякі світлодіодні стрічки можуть бути підключені лише до певної довжини через обмеження живлення. А розрізавши її, ви створите більше відповідних сегментів для підключення.

Лед стрічка в профілі
Лед стрічка в профілі

Як поєднати дві LED стрічки?

 1. Для початку необхідно виміряти довжину проводів, які ви використовуватимете. Ретельно виміряйте відстань від з’єднання до стрічки. Виріжте дві пари дротів на цю довжину.
 2. Якщо є захисний шар, зніміть його на короткому відрізку біля місця підключення, щоб відкрити доступ до контактів. Обріжте ізоляцію дротів на 5-10 мм відкритого кінця.
 3. Перед тим як з’єднати led стрічки, переконайтеся, що обидві мають правильну полярність і напругу, щоб уникнути пошкодження. З’єднайте кінці проводів із контактами на освітлювальному приладі.
 4. Далі необхідно зафіксувати з’єднання, це можна зробити за допомогою паяльної пасти, гарячого клею або сполучних елементів. Ізолюйте з’єднання, для цього ви можете придбати силікон. Переконайтеся, що стрічка працює правильно, перевіривши світловіддачу за місцем з’єднання.
LED стрічка vs гнучкий NEON
LED стрічка vs гнучкий NEON. Що краще?

ЗМІСТ

LED стрічка vs гнучкий NEON. Що краще?

Якщо вибирати між світлодіодними та неоновими смужками, слід врахувати всі фактори, переваги та недоліки, а також мету використання.

Лед стрічки більш енергоефективні, гнучкі та доступні в різних кольорах. Неонові, у свою чергу, мають більш насичені кольори та рівномірне свічення. У цій статті ми зосередимося на порівнянні неонових та світлодіодних стрічок, щоб допомогти зробити обдуманий вибір, який відповідатиме вашим вимогам та уявленням.

Неонова стрічка світлодіодна
Неонова стрічка світлодіодна

LED стрічки та неонові стрічки: у чому відмінність?

Світлодіодна стрічка – це друкована плата на гнучкій основі, в якій з певним інтервалом розміщені світлодіоди. Вона може бути вулична, різної ширини, а довжину вибирає сам покупець. Витрачає менше енергії, а тому більш енергоефективна. Має різні можливості для зміни кольору та налаштування світлових ефектів.

Для виготовлення гнучкого неону використовують полімерну трубку (ПВХ). Завдяки цьому стрічка пропускає необхідну кількість світла і має більш рівномірне світіння. Краще гнеться, підійде для створення складних форм та вигинів. Зазвичай добре захищена і не така вразлива до зовнішніх подразників.

RGB неонова стрічка
RGB неонова стрічка

Що таке світлодіодний неон?

Світлодіодний неон, також відомий як LED неон або гнучкий світлодіодний кабель. Цей матеріал створює ефект неонового світіння, але використовує світлодіоди замість газових розрядів як у традиційних неонових трубках.

Основна ідея полягає в тому, щоб розмістити ряди світлодіодів усередині гнучкого пластикового або силіконового кабелю. Світлодіоди випромінюють світло при подачі електричного струму, а оточуючий їх оптичний матеріал допомагає розсіювати та розподіляти світло так, щоб створити ефект, схожий на неонове світіння. Такий підхід дозволяє досягти насиченого та яскравого кольору, а також створити гнучкість, завдяки чому його можна використовувати для різноманітних дизайнів та форм.

Гнучкий неон має кілька переваг у порівнянні з традиційним – більша енергоефективність, менше тепловиділення, гнучкість для різних дизайнів та менша ймовірність пошкоджень. Він широко використовується для декоративного освітлення, сигнальних покажчиків, виставкових стендів та проектів, де важливий яскравий та насичений світловий ефект.

Гнучкий неон
Гнучкий неон

Що вибрати — лед стрічку, дюралайт чи неон?

Вибираючи між лед стрічкою, дюралайтом і неоновою стрічкою важливо врахувати конкретні потреби проекту, а також технічні можливості та естетичні вимоги.

Світлодіодні стрічки

Лед стрічки гнучкі та мають велику різноманітність кольорів. Вони вигідно відрізняються енергоефективністю, завдяки чому їхня вартість експлуатації нижча. Різноманітність режимів світіння і наявність палітри кольорів дозволяють створити різноманітні ефекти. Керувати ними можна пультом, для перемикання яскравості потрібен диммер.

Світлодіодні стрічки пропонують невелику споживану потужність і працюють від напруги 12V, 5V, 24V, 220V. Яскравість та колір залежать від конкретного типу світлодіодів. Гнучкість дозволяє їм набувати різних форм, вони зазвичай мають тривалість роботи до 50 000 годин.

Купити лед стрічки можна для декоративного освітлення кімнати, підсвічування меблів, стін, стелі, акваріума, об’єктів дизайну. Також підходить led стрічка для телевізора, створення святкового освітлення у барах, ресторанах та кафе, освітлення рекламних банерів.

Дюралайт

Світлодіодна стрічка дюралайт відрізняється своєю чіткістю освітлення. Її можна використовувати для створення яскравих ефектів, тексту або графіки, вона також може бути кольоровою. Має помірну споживану потужність і напругу 220V. Яскравість виділяє її серед інших освітлювальних систем, хоча кольори можуть бути менш насиченими. Довгий термін служби до 25 000 годин. Діодна стрічка у силіконі захищена від зовнішніх подразників.

Використовується світлодіодна стрічка для вулиці, створення рекламних табло, сигнальних покажчиків, підсвічування доріг, білбордів. Також її застосовують для освітлення внутрішніх приміщень, наприклад, у салонах краси або автомобілях.

Неонова стрічка

Неонова гнучка смужка створює атмосферне та насичене освітлення. Потужність залежить від типу і довжини. Кольори насичені та видимі, але їх вибір може бути обмежений залежно від типу неону. Термін служби сягає 30000 годин.

Купити неонову стрічку можна для створення рекламних табло, освітлення фасадів, ресторанів, барів, арт-проектів та інсталяцій. Вдома можна підсвітити нею дзеркало, полицю, шафу, дверні отвори.

✍️ Для монтажу світлодіодної смужки знадобиться профіль та розсіювач. Профіль забезпечує захист від вологи та пилу, завдяки чому освітлювальний пристрій працюватиме довше. Розсіювач дасть ефект рівномірного гарного свічення.

Світлодіодна стрічка для підсвітки кімнати
Світлодіодна стрічка для підсвітки кімнати

Як заощадити на витратах електроенергії при освітленні лед стрічками?

Як стрічка світлодіодна, так і неонова стрічка вважаються енергоефективними варіантами освітлення, що дозволяє знизити витрати на електроенергію, в порівнянні з традиційними джерелами світла. Так як вони мають тривалий термін служби, то витрати на заміну лампочок значно зменшуються.

Лед стрічка 12 Вольт або світлодіодна стрічка 24 Вольт дозволяє знизити ризик ураження електричним струмом та забезпечити безпеку будинку. Діодна стрічка на 220 Вольт потребує дотримання вищих стандартів безпеки. Зазвичай використовується для комерційних та професійних проектів.

Енергоефективність також залежить від типу, кількості світлодіодів та загальної потужності освітлювального пристрою. Наприклад лед стрічка SMD 2835 з кількістю світлодіодів 60 штук має потужність 4,8 Ватів на метр, завдяки чому вона забезпечує гарне освітлення з обмеженими витратами електроенергії.

Світлодіодна стрічка для зовнішньої підсвітки будинку
Світлодіодна стрічка для зовнішньої підсвітки будинку

Як бачимо, здатність лед стрічок ефективно освітлювати приміщення і при цьому споживати невелику кількість електроенергії – вагома причина їхнього використання. Світлодіодна стрічка для кухні допоможе освітлити робочу зону. Неонові смужки створять казкову атмосферу в дитячій кімнаті, а кольори RGB піднімуть настрій різними ефектами. Ну, а дюралайт освітить фасади будівель, дерева, доріжки чи тераси.

Лед стрічка 12 в
Все, що потрібно знати про LED стрічки

ЗМІСТ

Все, що потрібно знати про LED стрічки

Світлодіодна стрічка – безпечний та ефективний спосіб освітити приміщення без великих витрат на електроенергію. Вона зручна у використанні, а через свою гнучкість та компактні розміри її можна з легкістю закріпити навіть у важкодоступних місцях. Термін роботи світлодіодів може досягати 50 000 годин, а на ринку представлена велика кількість варіантів на будь-який смак.

Використовувати стрічку можна як усередині приміщень, так і зовні, залежно від технічних характеристик. У цій статті ми постараємося відповісти на питання, які часто виникають, і які слід врахувати при виборі лед стрічок. Ви дізнаєтеся про те, з якою напругою працюють лед стрічки, про різні типи світлодіодів, що використовуються в них, про корисні функції, джерела живлення, особливості підключення та багато іншого.

Світлодіодна стрічка
Світлодіодна стрічка

Чим відрізняються світлодіодні стрічки 12V, 24V та 220V?

 • Серед величезної різноманітності світлодіодних стрічок, лед стрічка 12 Вольт користується найбільшою популярністю. Гнучкість, легкість, енергоефективність та безпека у використанні – основні її переваги. Вона має великий спектр кольорів, від теплого білого до холодного, а також кольорові, неонові або RGB варіанти. Світлодіодна стрічка 12В найкраще підходить для використання у динку, освітлення коридору, підсвічування полиць, меблів, обрамлення дзеркал, картин. Стрічки із класом захисту IP20 рекомендується встановлювати з профілем, він служить для відведення тепла та продовжує термін роботи світлодіодів.
 • Світлодіодна стрічка 24 Вольт – яскравіша і потужніша, при цьому вона, незважаючи на більший показник напруги, все ж таки залишається безпечною. Має менше втрат енергії від опору провідників, так що її можна підключити на більшій довжині без втрати яскравості світла, а це 7-10 метрів. Найчастіше вимагає кілька окремих джерел живлення для довших інсталяцій. Висока яскравість дозволяє висвітлити великі кімнати, приміщення кухні, вітальню, спальню і т.д.
 • Простіші в експлуатації стрічки світлодіодні 220 Вольт. Вони не вимагають встановлення профілю та використання блоку живлення, для розташування якого потрібно шукати місце. Для їхньої роботи потрібен лише компактний адаптер. Світлодіодна стрічка в силіконі має високий клас захисту від пилу та вологи, це як правило — IP 44, 54, 65, 68. Завдяки цьому вона ідеально підходить для вуличного підсвічування, також нею можна підсвічувати кухню та гардеробну. Силіконове покриття не вимагає використання профілю, що здешевлює процес установки.
Лед стрічка 12 Вольт
Лед стрічка 12 Вольт

Яка світлодіодна стрічка краща за 12 або 24 Вольт?

Порівнюючи обидва варіанти можна сказати, що світлодіодна стрічка 12 Вольт ідеально підходить для невеликих освітлювальних проектів, таких як робоча підсвітка на кухні, декоративне підсвічування меблів, стелі, арок. Добре використовувати її і для підсвічування предметів інтер’єру та екстер’єру – картини, скульптури, вітражі. Також світлодіодна стрічка 12 V підходить для використання в авто.

Для більш ємних проектів, комерційного використання та випадків, коли потрібна велика потужність освітлення, добре підійде лед стрічка 24 Вольт. Вона використовується на ділянках 10 та більше метрів, у зовнішньому освітленні фасадів будинків, балконів, терас, підсвічування рекламних бордів та вивісок. Також добре виглядає в освітленні великих приміщень, виставкових залів, кафе, торгових площ.

✍️ Корисні поради! Лед стрічки 12-24В, а також світлодіодна стрічка 5 Вольт працюють від низької напруги, тому тут необхідний блок живлення. Для охолодження та захисту від зовнішньої дії слід використовувати алюмінієвий профіль. Якщо потужність 9,6 Ватт на метр, то профіль обов’язковий, для малопотужних стрічок, таких як 4,8 Вт/м, також не буде зайвим. Профіль та розсіювач використовують для створення рівномірного та приглушеного світла, а на кухні та у ванній він виконуватиме функцію захисту від попадання бризок води та пари.

Блок живлення для світлодіодних стрічок 5-12-24 В
Блок живлення для світлодіодних стрічок 5-12-24 В

Який блок живлення вибрати для світлодіодної стрічки?

Блок живлення для світлодіодної стрічки 12V, 24 і 5 Вольт необхідний для перетворення стандартної мережевої напруги на напругу, що відповідає вимогам освітлювальних смужок. Він знижує напругу до необхідної, а також перетворює її зі змінної на постійну.

Потужність блоку живлення повинна бути більшою за загальну потужність освітлювального пристрою на 20%. Щоб її дізнатися, слід помножити потужність одного метру стрічки на довжину, а отримане число помножити на 1,2 — таким чином ви дізнаєтеся, який блок живлення потрібен.

Наприклад, потужність одного метру лед стрічки 2835 складає 4,8 Ватт, а у нас є смужка завдовжки 5 метрів. Помножимо 4,8 * 5 = 23 Вт. Далі 23 * 1,2 = 27,6 Вт. Число, що вийшло, можна округлити до 30, тому в нашому випадку підходить блок живлення потужністю 30 Ватт.

Типи світлодіодів — DIP, SMD, COB
Типи світлодіодів — DIP, SMD, COB

Що краще за SMD, COB або DIP?

Тут вибір залежить від конкретних потреб та умов, тому краще спочатку дізнатися, як працює світлодіодна стрічка з тим чи іншим типом світлодіодів.

 • COB (Chip-on-Board) – відрізняються розташуванням кількох чіпів на одному носії. COB відомий своєю яскравістю та рівномірним світінням. Можуть якісно висвітлити вітрини, вивіски та предмети інтер’єру.
 • SMD (Surface-Mount Device) – найпопулярніші серед користувачів. Світлодіоди SMD розташовані не так близько один від одного, як COB, тому мають точкове свічення. Такі світлодіоди добре підходять для підсвічування та декорування меблів, стель, вікон тощо.
 • DIP (Dual In-Line Package) – добре працюють на відкритих просторах. Підходять для промислового використання, декорування дерев, фасадів, доріжок та ін.
Розміри світлодіодів SMD
Розміри світлодіодів SMD

У чому різниця між 2835 та 5050?

На ринку представлені різні розміри світлодіодів, але є найпопулярніші: 2835, 3014, 3528, 5050, 5735. Чотиризначні цифри вказують на розміри світлодіода, а саме ширину та довжину в метричних одиницях. Від розміру чіпів залежить ефект освітлення, більший чіп забезпечує яскравіше світло.

Для кращого розуміння можна порівняти два розміри діодів. Наприклад, SMD 2835 вказує на ширину 2,8 мм та довжину 3,5 мм. SMD 5050 має світлодіоди більше та відповідно яскравіше. Слід врахувати, що через більший розмір і високу яскравість світлодіоди зазвичай споживають більше енергії.

Світлодіоди SMD 2835 використовуються для підсвічування шаф, полиць, підвіконь, столів, створення малюнків на стінах. SMD 5050 будуть доречними для освітлення робочих зон, таких як кухня, робочий стіл, а також створення яскравого освітлення та якісного підсвічування виставкових стендів, магазинів, комерційних приміщень.

Монохромні або RGB стрічки. Що означає RGB стрічка?

Основні варіанти монохрому – це теплий білий (WW – Warm White), холодний білий (CW – Cold White) та нейтральний білий (NW – Neutral White).

 • Warm White – м’який, затишний та приємний для очей відтінок. Створює атмосферу теплого освітлення, подібно до традиційних лампочок. Підходить для створення затишку та комфорту.
 • Cold White — світліший та енергійніший, забезпечує яскраве освітлення та зорово збільшує простір. Використовується в комерційних та робочих приміщеннях, де важливо забезпечити яскраве та ефективне освітлення.
 • Neutral White – комбінує м’який теплий та свіжий холодний відтінки. Забезпечує баланс між комфортом та яскравістю. Підходить для офісів, де важливо створити робочий та зосереджений настрій.
 • RGB смужка поєднує в собі три основні кольори – червоний, зелений, синій. Ці кольори можуть комбінуватись у різних співвідношеннях для створення широкого спектру відтінків та світлових ефектів. Крім зміни кольору, можна мінати яскравість світла від максимальної до більш приглушеної. Також можна створювати різні світлові ефекти, такі як перенесення кольорів, плавні переходи та інші.
RGB стрічка
RGB стрічка

✍️ Зверніть увагу! Для зміни яскравості свічення знадобиться димер для світлодіодної стрічки. Для керування кольором необхідний контролер для лед стрічки, який дозволить регулювати режими освітлення. Більшість RGB стрічок оснащені дистанційними пультами або керуються за допомогою смартфонів чи планшетів.

У чому різниця між світлодіодною стрічкою Smart, з пультом та USB?

 1. Smart стрічка працює від мережі Wi-Fi, може змінювати колір, яскравість та світлові ефекти, синхронізуватися з музикою. Має безліч налаштувань: програмування режимів світла на різний час доби, дистанційне керування, підключення до інших приладів. Такі розумні освітлювальні пристрої дуже популярні в домашньому інтер’єрі для спалень, віталень та кухонь. Їх використовують на святкових подіях, вечірках, виставках, весіллях.
 2. LED стрічка з пультом проста у використанні, не потребує встановлення програм або з’єднання зі смартфоном. Не вимагає підключення до Wi-Fi, а кольори та режими змінюються за допомогою пульта. Такий варіант доречний у домашньому освітленні, в ресторанах та кафе, на виставках, у дитячих кімнатах.
 3. USB стрічка — компактна, не споживає велику кількість енергії, її можна переносити з одного місця в інше так само, як і лед стрічку на батарейках. Стандартний USB-конектор дозволяє підключати її до різних джерел живлення, таких як комп’ютери, ноутбуки, повербанки. Купити світлодіодну стрічку USB добре для невеликих проектів та декорування, де потрібне просте та легке освітлення.
Контролери для адресної світлодіодної стрічки
Контролери для адресної світлодіодної стрічки

Чим відрізняється адресна світлодіодна стрічка?

Технологія адресної стрічки дозволяє керувати кожним світлодіодом окремо, по пікселям. Це дає можливість створювати складні світлові ефекти, світлопередачу, блиск, плавні зміни. Деякі адресні смужки можуть програмувати складні сценарії освітлення, таймери, розклади, синхронізацію з музикою або рухом. Ви можете реалізувати більш точні колірні комбінації та отримувати максимально яскраве та насичене освітлення.

Вони підходять до барів, ресторанів, нічних клубів. Їх використовують на вечірках, днях народження, домашньому інтер’єрі. Управління можливе за допомогою контролера, пульта дистанційного керування, смартфона або планшета.

Світлодіодна стрічка для рослин
Світлодіодна стрічка для рослин

Чи можна використовувати світлодіодну стрічку для рослин?

Фітострічки спеціально розроблені для забезпечення рослин необхідним спектром світла, що важливо для їх зростання та фотосинтезу.

Вони мають певний спектр кольорів, найбільш сприятливих різним фазам росту рослин: синій (для росту та вегетації) та червоний (для цвітіння та плодоношення). Важливо, щоб освітлювальний пристрій давав достатню яскравість та інтенсивність світла для забезпечення нормального фотосинтезу. Багато стрічок мають зручні функції управління, такі як режими зростання, таймери та різні налаштування спектру та інтенсивності.

✍️ Порада! При виборі діодних смужок для рослин важливо враховувати вид рослин, їх потреби у світлі та фазу зростання.

Світлодіодна стрічка для підсвічування будинку, в басейні, в барі
Світлодіодна стрічка для підсвічування будинку, в басейні, в барі

Яку світлодіодну стрічку використовувати на вулиці та у ванній?

 • Для ванної кімнати рекомендується захист від бризок та вологи з маркуванням IP44 та вище. Стрічка з напругою 12V та 24V вимагає установки профілю.
 • Для вулиці рекомендується маркування IP65/67 і більше, при якому пристрій має найвищий захист від бризок води та пилу. Такі стрічки, як правило, не потребують встановлення алюмінієвого профілю, оскільки мають щільне силіконове покриття. Завдяки цьому їх зручно використовувати в гардеробній або кухні, а для утримання в чистоті досить просто протерти таку стрічку серветкою.
 • Світлодіодна стрічка вологозахищена IP68 має найвищий клас захисту, тому підходить для підсвічування акваріумів і басейнів.
 • IP20 часто є прийнятним рівнем захисту для внутрішніх приміщень, де немає прямого контакту з водою, таких як вітальня, спальня, офіс, коридор.
 • IP33 використовуються у сухих внутрішніх приміщеннях. Пристрій з IP33 можна застосувати в офісі, будинку, для підсвічування меблів, полиць, підлог, а також сходів.
Підсвітка стелі
Все про світлодіодні led стрічки

Освітлення дому є чи не найважливішим етапом в дизайні інтер’єру. Світло впливає на наш настрій, самопочуття, якість відпочинку та сну й навіть на інтелектуальну активність.

Лед стрічка 1
Лед стрічка 1

Зазвичай у світловому дизайні використовується основне та додаткове освітлення. Останній варіант підходить для створення певного настрою, затишку або ж задля підсвічування різних інтер’єрних рішень. У цій статті ми розповімо про один зі способів додаткового освітлення, а саме — led стрічки.

Зміст:

Що таке LED стрічки та як вони працюють

Світлодіодною стрічкою називають гнучку металеву плату, де розташовуються світлодіоди. Задня частина такої стрічки клейка, завдяки чому її можна легко закріпити на будь-якій поверхні.

Лед стрічка — це чудовий варіант для усіх, хто прагне створити затишну та стильну оселю. Стрічка може світитися як одним кольором, так і декількома.

💡 Для регулювання кольорів стрічки знадобиться контролер.

LED стрічки працюють від напруги 12, 5 або 24 вольт. Тому, для того, щоб підключити світлодіодну стрічку до 220 знадобиться блок живлення. Підключення блоку живлення світлодіодної стрічки не обов’язкове, якщо лед стрічка на батарейках. Крім цього можна підключити лед стрічку до юсб.

Що таке LED стрічки 2
Що таке LED стрічки 2

Таку стрічку можна легко підключити самостійно. Наприклад, щоб підключилась світлодіодна стрічка від usb своїми руками, знадобиться лише власне лед стрічка, тригер перемикач, який потрібно припаяти до стрічки, а також повербанк, до якого в кінці підключатиметься наша стрічка.

Також блок не знадобиться для роботи стрічок 220 Вт. Такі стрічки зазвичай в силіконі, завдяки чому вони мають найвищий ступінь захисту (IP). Саме тому така стрічка ідеально підійде для вуличного освітлення.

Основні переваги використання ЛЕД стрічок та їх типи

Для того, щоб купити лед стрічку та бути на сто відсотків задоволеними покупкою, потрібно спочатку розібратися із перевагами використання таких стрічок, їх недоліками та існуючими типами. Почнемо із переваг та недоліків led стрічок.

Отже, до переваг світлодіодних стрічок відносять:

 1. Легкий монтаж. Як ми вже говорили вище, світлодіодна стрічка має липку сторону (двосторонній скотч), яка клеїться практично до будь-якої поверхні, що є досить зручним у використанні.
 2. Лед стрічка здатна працювати за низьких та високих температур. Крім цього, обравши стрічку із високим захистом від вологи, нею можна буде підсвічувати навіть фасад будинку.
 3. Довгий термін служби світлодіодів — 50 000 годин.
 4. Економія електроенергії.
 5. Можливість вибору стрічки зі світінням різних кольорів та легке керування ними за допомогою контролера.
 6. Широкий кут світіння — 120 градусів.
 7. Завдяки тому, що профіль для лед стрічки гнучкий, можна втілити безліч інтер’єрних цікавих рішень.
 8. За спеціальними мітками, стрічку можна перерізати навпіл, отримавши дві стрічки і більше.

Головним недоліком лед стрічки можна назвати вищу вартість (порівняно із лампами розжарювання або люмінесцентними лампами). Проте вища вартість в майбутньому легко окупиться довшим терміном роботи та якісним світлом. Також до недоліків можна віднести блок живлення, який потрібен для роботи.

Типи led стрічок

Тепер поговорімо про типи led стрічок. Лед стрічки розрізняють за типами світлодіодів, кольорами світіння, щільністю діодів, ступенем захисту, напругою, а також сферою їх застосування. Наприклад за типом світлодіодів найчастіше зустрічаються стрічки з діодами SMD 3528 або SMD5050.

Типи - Led стрічка RGB 3
Типи – Led стрічка RGB 3

Якщо ж говорити про колір, то стрічка може бути монохромною або ж багатоколірною — RGB. Стрічка зі світінням одного кольору може світитися білим, синім, червоним, зеленим або ж жовтим кольором. Стрічки, білого кольору також можуть мати різну колірну температуру (холодний, денний та теплий). Багатоколірна стрічка має одразу декілька кольорів світіння, якими можна керувати за допомогою RGB контролера.

Також варто згадати щільність діодів. Щільність вимірюється кількістю діодів на 1 метр стрічки. Найчастіше на ринку можна зустріти стрічки щільністю 30, 60 або ж 120 світлодіодів.

За сферою застосування стрічки бувають:

 1. Для декоративного та місцевого підсвічування. Такі стрічки мають низький світловий потік.
 2. Для основного або декоративного підсвічування.
 3. Для основного освітлення, підсвічування реклами, архітектурних об’єктів, вітрин, дорожніх знаків тощо.
 4. Для спеціального освітлення (бічне підсвічування).
 5. Стрічки з динамічним ефектом та відеострічки, з яких можна отримати певне зображення.

Як світлодіодні стрічки можуть покращити домашній інтер’єр

Led стрічка — це гарна можливість зробити інтер’єр вашого дому одночасно цікавим, стильним та затишним. Є дуже багато способів прикрасити дім світлодіодними стрічками, ми ж розповімо про три найпопулярніші.

Підсвічування стелі по периметру

Цей спосіб є, мабуть, найбільш поширеним серед усіх інших. Завдяки такій стелі, створюється красивий та цікавий ефект підсвічування, що може навіть замінити основне світло (за умови достатньої яскравості стрічки). Якщо придбати стрічку з низьким світловим потоком, то їх можна буде використовувати як нічник або ж просто задля створення затишної романтичної атмосфери. За допомогою підсвічування стелі можна також ефектно зонувати простір.

Типи - Led стрічка RGB 3
Підсвічування стелі лед стрічкою 4Типи – Led стрічка RGB 3

💡 Перш ніж обирати стрічку радимо провести розрахунок потужності світлодіодної стрічки.

Лед стрічки підійдуть як для звичайних стель, так і для підвісних. Хорошим рішенням буде зробити нішу поздовж периметру стелі, в яку можна буде заховати стрічку. В результаті буде видно красиве підсвічування, але не буде видно самого джерела світла.

Акцентування окремих об’єктів інтер’єру

Акцентування лед стрічками допоможе виділити будь-який об’єкт в інтер’єрі. Наприклад таким чином можна звернути увагу на різні текстури, цікаві елементи, полички, картини тощо.

Підсвічування в шафах та робочих зонах

В цьому випадку led стрічка не лише створить цікавий ефект, але й стане максимально корисною. Приклеївши діодну стрічку всередину шафи чи гардеробної, ви підсвітите усі елементи, що спростить пошук необхідних речей.

Також лед стрічкою можна підсвітити робочу поверхню на кухні. Це стане дуже корисним рішенням, адже додаткове світло на робочій поверхні точно не буде зайвим.

💡 Для стільниці на кухні радимо обирати білу стрічку із денною температурою світіння.

Як використовувати LED стрічки в рекламі та задля економії електрики

Зручність лед стрічки в тому, що її можна придбати різної довжини, а також в котушці, що має довжину або 50, або 100 метрів, а тоді порізати за спеціальними мітками на необхідну кількість стрічок. Це та гнучкість профілю забезпечують багато варіантів її використання, одним із яких є застосування в рекламі.

Світлодіодні стрічки здатні ефективно підсвітити вуличну рекламу. Яскраве світіння стрічок здатне привернути увагу навіть при денному освітленні, тому це чудовий варіант для приваблення клієнтів. Але варто пам’ятати, що для вулиці необхідно обирати стрічки з високим захистом (IP).

LED стрічки в рекламі 5
LED стрічки в рекламі 5

Чудовим варіантом для підсвічування реклами стане стрічка (панель) з динамічним ефектом. Вона не лише підсвітить рекламу чи вивіску, але і приверне увагу своєю динамікою. Також радимо звернути увагу на відеострічки. З їх допомогою можна написати будь-який текст, що буде відтворюватися на стрічці.

Статистика каже, що динамічні світлодіодні панелі практично в 10 разів помітніші за звичайні реклами (постери, вивіски, білборди тощо).

Не можемо не згадати і про те, що LED стрічки здатні зекономити чималі гроші, адже вони є енергоощадними. Нижче в таблиці можна побачити споживану потужність лед стрічки, люмінесцентних ламп та ламп розжарювання.

Табл.1 Джерела освітлення, порівняння затрат енергії

Джерело світлаКількість спожитої енергії
Світлодіодна стрічка1 Вт
Люмінесцентна лампавід 7 до 13 Вт
Лампа розжарюваннявід 15 до 60 Вт

Таким чином, можна зробити висновки, що світлодіодні стрічки споживають до 90% менше електроенергії, порівняно із традиційними джерелами світла. Також лед стрічки є більш енергоощадними, ніж звичайні яскраві світлодіодні лампи.