Як підібрати профіль для світлодіодних стрічок?

Як підібрати профіль
Як підібрати профіль для світлодіодних стрічок?

ЗМІСТ

Як підібрати профіль для світлодіодних стрічок?

Вибір профілю для LED стрічок залежить від кількох факторів, включаючи основне застосування, естетичні вимоги та теплові умови. Світлодіодна стрічка у профілі захищена, закріплена, світло краще розсіюється, а тепло відводиться. Профіль має різні форми та розміри в залежності від дизайну та використання. У цій статті ми докладно розглянемо критерії вибору профілю, особливості монтажу та використання у різних ситуаціях.

Алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки
Алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки

Як правильно вибрати профіль для LED стрічок?

Обираючи профіль для світлодіодної стрічки, слід враховувати декілька ключових аспектів:

 • Форми та матеріали бувають різні: пластикові, полікарбонатні або алюмінієві, які завжди у пріоритеті, через їхню якість та надійність. Форма буває кругла, квадратна, прямокутна, трикутна, трапеційна – безліч варіантів на різні смаки та ситуації.
 • Визначте де ви плануєте використовувати світлодіодні стрічки. Для багатьох поверхонь підійде широкий алюмінієвий профіль світлодіодної стрічки. А ось гнучкий профіль для світлодіодної стрічки використовується на вигнутих, складних місцях, таких як полиці, стільниці, дзеркала, контури архітектурних деталей, колони та стелі. На вулиці доречно використовувати анодований алюміній разом з лед стрічкою 220V, він стійкий до перепадів температур та не піддається корозії.

📌 Якщо ви використовуєте стрічку в умовах, де може бути більше пилу, вологи або механічних впливів, наприклад, ванна, кухня, сходи або вулиця, слід вибрати профіль для led стрічок з відповідним ступенем захисту (IP-клас).

 • Світлодіоди можуть нагріватись під час тривалої роботи, тому важливо вибрати профіль, що забезпечує ефективне відведення тепла. Ступінь розсіювання тепла вимірюється у Ватах на метр. Відповідний діапазон 10-15 Вт/м.
 • Більшість профілів мають у комплекті розсіювачі світла. Прозорі дозволяють рівномірно розподілити світло, забезпечують м’яке освітлення без видимих точкових джерел світла. Матовий розсіювач зменшує блиск і відблиски, створюючи більш комфортне освітлення. Кольоровий використовується для зміни кольору світла, він підійде для стрічки з холодним кольором світіння, оскільки ефект буде більш яскравим та насиченим.
Профілі для led стрічки та комплектуючі
Профілі для led стрічки та комплектуючі

Як закріпити профіль для світлодіодних стрічок?

Закріплення профілю світлодіодних стрічок залежить від типу монтажу. Існує три основні типи:

 1. Накладний профіль для світлодіодної стрічки закріплюється майже на будь-якій поверхні: стеля, стіни, меблі, дверні отвори. Кріпиться за допомогою шурупів чи клею.
 2. Врізний профіль для лед стрічки вбудовується в поверхню, наприклад, у стіну, підлогу або сходи. Він забезпечує велику міру інтеграції стрічок у внутрішній дизайн і менш помітний на поверхні.
 3. Кутовий профіль для світлодіодної стрічки монтується у кутах кімнати та на вулиці. Використовується для створення плавних кутів при монтажі стрічок. Він дозволяє легко зігнути та заокруглювати смужки, долаючи гострі кути.

Кріпити профіль для лед стрічки можна різними способами, залежно від його типу та характеристик.

 • Багато профілів мають отвори або канавки, в які можна вставити кліпси або закріпити гвинтами. Цей спосіб дозволяє надійно закріпити профіль на поверхні.
 • Якщо профіль під лед стрічку має плоску поверхню, ви можете використовувати двосторонній скотч або спеціальний з’єднувач, що самоклеїться.
 • Деякі профілі оснащені вбудованими магнітами, що дозволяють легко закріпити їх на металевих поверхнях.

📌 Порада! Перед монтажем рекомендується ретельно очистити поверхню, на яку ви закріплюватимете профіль, щоб забезпечити найкращу адгезію. Якщо кріплення відбувається за допомогою клею, профіль для led стрічки та поверхню потрібно відшліфувати і знежирити.

Вбудований та накладний профілі для лед стрічки
Вбудований та накладний профілі для лед стрічки

Як різати світлодіодну стрічку під профіль?

 1. Спочатку точно виміряйте довжину, яку потрібно підігнати під профіль. Вкажіть місце, де ви плануєте відрізати смужку. Світлодіодні стрічки поділені на зони для різання відповідно до напруги 5V, 12V, 24V. Світлодіодна стрічка 5 Вольт має один світлодіод на розріз, лед стрічка 12 Вольт – три світлодіоди на розріз, світлодіодна стрічка 24 Вольт – шість чи сім світлодіодів.
 2. Обережно відріжте смужку вздовж зазначеного місця. Важливо використовувати гострий ніж чи ножиці для отримання рівного та чистого розрізу. Якщо діодна стрічка має дві кінцівки (дроти) після різання, може знадобитися з’єднання для підключення до живлення.
 3. Перед встановленням у профіль переконайтеся, що з’єднувачі led стрічки правильно зроблені і вона працює якомога ефективніше. Акуратно вставте підготовлену стрічку у профіль. Використовуйте кліпси, гвинти та інші способи кріплення.
Як різати світлодіодну стрічку
Як різати світлодіодну стрічку

Для чого потрібно різати світлодіодну стрічку?

Лед стрічки часто продаються у стандартних розмірах, тому вони не завжди відповідають точному розміру вашого проекту. Наприклад, якщо ви використовуєте стрічку для освітлення закутків, вирізів або незвичайних форм, то її потрібно обрізати для адаптування під ваші вимоги. Також це дозволяє уникнути витрат за зайвий матеріал, якщо вам не потрібна вся довжина.

Якщо ви хочете створити різні зони або ефекти освітлення, можливість розрізати стрічку дозволяє створити окремі сегменти кожної зони. Деякі світлодіодні стрічки можуть бути підключені лише до певної довжини через обмеження живлення. А розрізавши її, ви створите більше відповідних сегментів для підключення.

Лед стрічка в профілі
Лед стрічка в профілі

Як поєднати дві LED стрічки?

 1. Для початку необхідно виміряти довжину проводів, які ви використовуватимете. Ретельно виміряйте відстань від з’єднання до стрічки. Виріжте дві пари дротів на цю довжину.
 2. Якщо є захисний шар, зніміть його на короткому відрізку біля місця підключення, щоб відкрити доступ до контактів. Обріжте ізоляцію дротів на 5-10 мм відкритого кінця.
 3. Перед тим як з’єднати led стрічки, переконайтеся, що обидві мають правильну полярність і напругу, щоб уникнути пошкодження. З’єднайте кінці проводів із контактами на освітлювальному приладі.
 4. Далі необхідно зафіксувати з’єднання, це можна зробити за допомогою паяльної пасти, гарячого клею або сполучних елементів. Ізолюйте з’єднання, для цього ви можете придбати силікон. Переконайтеся, що стрічка працює правильно, перевіривши світловіддачу за місцем з’єднання.