LED стрічка vs гнучкий NEON. Що краще?

LED стрічка vs гнучкий NEON
LED стрічка vs гнучкий NEON. Що краще?

ЗМІСТ

LED стрічка vs гнучкий NEON. Що краще?

Якщо вибирати між світлодіодними та неоновими смужками, слід врахувати всі фактори, переваги та недоліки, а також мету використання.

Лед стрічки більш енергоефективні, гнучкі та доступні в різних кольорах. Неонові, у свою чергу, мають більш насичені кольори та рівномірне свічення. У цій статті ми зосередимося на порівнянні неонових та світлодіодних стрічок, щоб допомогти зробити обдуманий вибір, який відповідатиме вашим вимогам та уявленням.

Неонова стрічка світлодіодна
Неонова стрічка світлодіодна

LED стрічки та неонові стрічки: у чому відмінність?

Світлодіодна стрічка – це друкована плата на гнучкій основі, в якій з певним інтервалом розміщені світлодіоди. Вона може бути вулична, різної ширини, а довжину вибирає сам покупець. Витрачає менше енергії, а тому більш енергоефективна. Має різні можливості для зміни кольору та налаштування світлових ефектів.

Для виготовлення гнучкого неону використовують полімерну трубку (ПВХ). Завдяки цьому стрічка пропускає необхідну кількість світла і має більш рівномірне світіння. Краще гнеться, підійде для створення складних форм та вигинів. Зазвичай добре захищена і не така вразлива до зовнішніх подразників.

RGB неонова стрічка
RGB неонова стрічка

Що таке світлодіодний неон?

Світлодіодний неон, також відомий як LED неон або гнучкий світлодіодний кабель. Цей матеріал створює ефект неонового світіння, але використовує світлодіоди замість газових розрядів як у традиційних неонових трубках.

Основна ідея полягає в тому, щоб розмістити ряди світлодіодів усередині гнучкого пластикового або силіконового кабелю. Світлодіоди випромінюють світло при подачі електричного струму, а оточуючий їх оптичний матеріал допомагає розсіювати та розподіляти світло так, щоб створити ефект, схожий на неонове світіння. Такий підхід дозволяє досягти насиченого та яскравого кольору, а також створити гнучкість, завдяки чому його можна використовувати для різноманітних дизайнів та форм.

Гнучкий неон має кілька переваг у порівнянні з традиційним – більша енергоефективність, менше тепловиділення, гнучкість для різних дизайнів та менша ймовірність пошкоджень. Він широко використовується для декоративного освітлення, сигнальних покажчиків, виставкових стендів та проектів, де важливий яскравий та насичений світловий ефект.

Гнучкий неон
Гнучкий неон

Що вибрати — лед стрічку, дюралайт чи неон?

Вибираючи між лед стрічкою, дюралайтом і неоновою стрічкою важливо врахувати конкретні потреби проекту, а також технічні можливості та естетичні вимоги.

Світлодіодні стрічки

Лед стрічки гнучкі та мають велику різноманітність кольорів. Вони вигідно відрізняються енергоефективністю, завдяки чому їхня вартість експлуатації нижча. Різноманітність режимів світіння і наявність палітри кольорів дозволяють створити різноманітні ефекти. Керувати ними можна пультом, для перемикання яскравості потрібен диммер.

Світлодіодні стрічки пропонують невелику споживану потужність і працюють від напруги 12V, 5V, 24V, 220V. Яскравість та колір залежать від конкретного типу світлодіодів. Гнучкість дозволяє їм набувати різних форм, вони зазвичай мають тривалість роботи до 50 000 годин.

Купити лед стрічки можна для декоративного освітлення кімнати, підсвічування меблів, стін, стелі, акваріума, об’єктів дизайну. Також підходить led стрічка для телевізора, створення святкового освітлення у барах, ресторанах та кафе, освітлення рекламних банерів.

Дюралайт

Світлодіодна стрічка дюралайт відрізняється своєю чіткістю освітлення. Її можна використовувати для створення яскравих ефектів, тексту або графіки, вона також може бути кольоровою. Має помірну споживану потужність і напругу 220V. Яскравість виділяє її серед інших освітлювальних систем, хоча кольори можуть бути менш насиченими. Довгий термін служби до 25 000 годин. Діодна стрічка у силіконі захищена від зовнішніх подразників.

Використовується світлодіодна стрічка для вулиці, створення рекламних табло, сигнальних покажчиків, підсвічування доріг, білбордів. Також її застосовують для освітлення внутрішніх приміщень, наприклад, у салонах краси або автомобілях.

Неонова стрічка

Неонова гнучка смужка створює атмосферне та насичене освітлення. Потужність залежить від типу і довжини. Кольори насичені та видимі, але їх вибір може бути обмежений залежно від типу неону. Термін служби сягає 30000 годин.

Купити неонову стрічку можна для створення рекламних табло, освітлення фасадів, ресторанів, барів, арт-проектів та інсталяцій. Вдома можна підсвітити нею дзеркало, полицю, шафу, дверні отвори.

✍️ Для монтажу світлодіодної смужки знадобиться профіль та розсіювач. Профіль забезпечує захист від вологи та пилу, завдяки чому освітлювальний пристрій працюватиме довше. Розсіювач дасть ефект рівномірного гарного свічення.

Світлодіодна стрічка для підсвітки кімнати
Світлодіодна стрічка для підсвітки кімнати

Як заощадити на витратах електроенергії при освітленні лед стрічками?

Як стрічка світлодіодна, так і неонова стрічка вважаються енергоефективними варіантами освітлення, що дозволяє знизити витрати на електроенергію, в порівнянні з традиційними джерелами світла. Так як вони мають тривалий термін служби, то витрати на заміну лампочок значно зменшуються.

Лед стрічка 12 Вольт або світлодіодна стрічка 24 Вольт дозволяє знизити ризик ураження електричним струмом та забезпечити безпеку будинку. Діодна стрічка на 220 Вольт потребує дотримання вищих стандартів безпеки. Зазвичай використовується для комерційних та професійних проектів.

Енергоефективність також залежить від типу, кількості світлодіодів та загальної потужності освітлювального пристрою. Наприклад лед стрічка SMD 2835 з кількістю світлодіодів 60 штук має потужність 4,8 Ватів на метр, завдяки чому вона забезпечує гарне освітлення з обмеженими витратами електроенергії.

Світлодіодна стрічка для зовнішньої підсвітки будинку
Світлодіодна стрічка для зовнішньої підсвітки будинку

Як бачимо, здатність лед стрічок ефективно освітлювати приміщення і при цьому споживати невелику кількість електроенергії – вагома причина їхнього використання. Світлодіодна стрічка для кухні допоможе освітлити робочу зону. Неонові смужки створять казкову атмосферу в дитячій кімнаті, а кольори RGB піднімуть настрій різними ефектами. Ну, а дюралайт освітить фасади будівель, дерева, доріжки чи тераси.