Як підключити LED стрічку? Часті питання

Як підключити LED стрічку
Як підключити LED стрічку? Часті питання

ЗМІСТ

Світлодіодні стрічки стали популярним рішенням для декорування приміщень, підсвічування та створення атмосферного освітлення. Але перед тим як купити лед стрічки, слід розібратися, яким чином вона підключається. У цій статті ми розглянемо кроки та поради щодо успішного підключення цього освітлювального пристрою.

Набір для підключення світлодіодної стрічки
Набір для підключення світлодіодної стрічки

Як підключити світлодіодну стрічку 220В до джерела живлення?

Світлодіодна стрічка 220 Вольт може досягати 100 метрів завдовжки. Вона призначена для підсвічування великих ділянок, включаючи вулиці або промислове освітлення. Підключається така стрічка за допомогою адаптера, що стабілізує змінний струм на постійний.

Як підключити лед стрічку напругою 220V:

 1. Підготуйте світлодіодну стрічку, адаптер для стрічки 220 Вольт та фурнітуру.
 2. Перед початком переконайтеся, що джерела живлення вимкнено.
 3. З’єднайте дроти адаптера живлення з відповідними дротами діодної стрічки за допомогою спеціальної фурнітури. Обережно перевірте чи подається харчування, інакше поміняйте контакти місцями.
 4. Після підключення проводів забезпечте надійну ізоляцію з’єднань, використовуючи ізоляційну стрічку, силікон або клей.
 5. Підключіть адаптер живлення до розетки та переконайтеся, що освітлювальний пристрій працює коректно.
 6. Закріпіть стрічку в місці призначення та переконайтеся, що всі дроти надійно ізольовані та захищені від механічних пошкоджень.

📌 Зверніть увагу! Самостійне підключення стрічок з великою напругою може бути небезпечним, в деяких випадках краще звернутися до фахівця або електрика.

Як підключити світлодіодну стрічку 220В
Як підключити світлодіодну стрічку 220В

Як підключити LED стрічку на 12-24 В до мережі 220 через блок живлення?

Низьковольтні світлодіодні стрічки 12 та 24 Вольт відмінно підходять для використання вдома. Вони безпечні, зручні, стрічки 12В добре використовувати як для невеликих ділянок, а вироби 24В для великих. Для підключення потрібен блок живлення, що перетворює напругу 220 вольт на 12/24 Вольт.

Як підключити світлодіодну стрічку до мережі:

 1. У вас має бути діодна стрічка, блок живлення для світлодіодної стрічки 24 В або 12 В, кабель і вилка, ізоляційні матеріали, паяльник або клемник.
 2. Для початку вимкніть електроживлення.
 3. З’єднайте дроти стрічки стрічки з проводами блоку живлення. Червоний провід позначає полюс “+”, а чорний полюс “-“.
 4. Підключіть кінець кабелю живлення до блока живлення, фіксуючи клемником.
 5. Забезпечте надійну ізоляцію з’єднань, використовуючи електроізоляційні матеріали, це може бути термо трубка, ізострічка тощо.
 6. Підключіть блок живлення до джерела електричного струму, увімкніть живлення та перевірте коректну роботу електричного пристрою.
 7. Закріпіть стрічку в місці призначення та переконайтеся, що всі дроти надійно ізольовані та захищені від механічних пошкоджень.
Як підключити лед стрічку 5В, 12В, 24В
Як підключити лед стрічку 5В, 12В, 24В

Як розрахувати блок живлення для стрічки LED?

Блок живлення для світлодіодної стрічки – це пристрій, який перетворює вхідну електричну напругу, наприклад 220V, на низьку напругу, яка відповідає вимогам живлення стрічки, зазвичай 12V, 24V або 5V. Блок живлення складається з трансформатора, що забезпечує необхідний рівень напруги живлення світлодіодів, також захищає від перевантажень і короткого замикання.

Перед придбанням блока живлення слід розрахувати потужність стрічки.

 • Визначте розташування стрічки та виміряйте необхідну довжину.
 • Дізнайтеся потужність стрічки на метр і помножте це число на довжину відрізка. Наприклад, довжина стрічки 12 метрів, а потужність одного метра 4,8 Вт, виходить загальна потужність відрізка 57,6 Вт (12 * 4,8).
 • Важливою умовою для використання трансформатора є те, що він повинен бути потужнішим за освітлювальний пристрій на 20-30%. Це запобігає його нагріванню та забезпечить надійну роботу світлодіодів. Тому, отримане число загальної потужності множимо на 1,2 (57,6 * 1,2) і отримуємо 69,12 Вт. Це значення округлюємо до 70 і можна сміливо купувати блок живлення на 70 або 80 Вт.

📌 Підказка! Напруга трансформатора повинна відповідати напрузі стрічки, тобто якщо стрічка працює від 12 Вольт, то і блок має бути на 12 Вольт.Блок живлення для лед стрічок 5, 12, 24 Вольт

Блоки живлення для лед стрічок 5, 12, 24 Вольт
Блоки живлення для лед стрічок 5, 12, 24 Вольт

Як підключити стрічку LED в автомобілі?

Світлодіодна стрічка на автомобіль додасть стиль та настрій. Колеса, що світяться, або днище авто привертають увагу і виглядають ефектно. Підключення не вимагає особливих зусиль і не займає багато часу, якщо слідувати простим крокам.

 1. Виберіть лед смужку, яка вам подобається, це може бути 24 або 12-вольтова світлодіодна стрічка. Краще, щоб стрічка була гнучка. Знайдіть блок живлення, який буде відповідати напрузі та потужності світлодіодної смужки. Підготуйте проводи, роз’єми, інструменти для з’єднання, термозбіжну трубку та ізоляційну стрічку.
 2. Визначте місце монтажу, розташування може бути як всередині, так і назовні. Якщо стрічка кріпиться назовні, використовуйте якісний клей або герметик.
 3. Подбайте про те, щоб освітлювальний пристрій не заважав ремонтним роботам.
 4. Виміряйте довжину за допомогою рулетки або нитки. Відріжте лед смугу аналогічного розміру, але не забувайте про позначки за якими треба різати.
 5. Перед встановленням переконайтеся, що поверхня чиста та суха.
 6. Підключіть дроти стрічки до блоку живлення, попередньо зачистіть їх від захисного шару, а потім припаяйте до кінця стрічки.
 7. Забезпечте надійну ізоляцію з’єднань, для цього надягніть термозбіжну трубку на місце стику і нагрійте її.
 8. Підключіть блок живлення до акумулятора автомобіля. Чорний провід підключається до мінусової клеми під обшивкою, червоний тумблеру, який з’єднується з плюсовою клемою.
Світлодіодна стрічка в автомобіль
Світлодіодна стрічка в автомобіль

Що потрібно для підключення стрічки RGB?

Як і всі стрічки 12-24В, розумна світлодіодна стрічка RGB потребує блоку живлення для підключення, який підбирається за потужністю та напругою. Для лед стрічки 220В блок живлення не потрібен. Далі потрібен контролер для світлодіодної стрічки, що регулює режими та кольори освітлення. Якщо загальне навантаження перевищує можливості контролера, застосовується підсилювач.

Стрічка RGB має чотири контакти: червоний “r”, зелений “g”, синій “b”, загальний полюс “v+”. Підключіть контакти до контролера, а його до блока живлення. Увімкніть пристрій та перевірте його роботу.

Світлодіодна стрічка rgb
Світлодіодна стрічка rgb

Як переробити LED стрічку під живлення від USB?

На сьогоднішній день у продажу існує безліч варіантів світлодіодних смужок, також і led стрічка USB, але її можна виготовити самостійно.У USB роз’єм знаходиться 4 контакти, два з яких відповідають за передачу даних, наступні відповідають за живлення зовнішніх пристроїв напругою 5 Вольт. Розрізавши кабель USB, знайдіть контакт чорного кольору, який відповідає “—” і червоний, який відповідає “+”. Підключіть контакти стрічки та USB-кабелю, підключіть до живлення та перевірте роботу. Закрийте з’єднання за допомогою ізоляційних матеріалів. Таким чином, робиться світлодіодна стрічка від usb своїми руками, яку можна використовувати як підсвічування телевізора, комп’ютера та багато іншого.

Світлодіодна стрічка usb
Світлодіодна стрічка usb

Як підключити стрічку LED до комп’ютера?

До комп’ютера підійде світлодіодна стрічка 24 Вольт або 12 Вольт. Підключити її можна з’єднанням з кабелем USB. З’єднайте виходи обох пристроїв та закріпіть їх, потім підключіть стрічку до джерела живлення та перевірте її роботу.

Як підключити RGB стрічку до комп’ютера з роз’ємом RGB LED?

Підключення rgb стрічки до ПК вимагає конектора з чотирма виходами та роз’ємом mother, який підключається до комп’ютера.

Як підключити LED стрічку до повербанку?

Для підключення до павербанку доречною буде світлодіодна стрічка 5 Вольт, потрібно з’єднати канали стрічки з каналами необхідного роз’єму, який ви підключатимете до живлення. Лед стрічка від павербанку працюватиме, якщо її напруга буде відповідати напрузі пристрою живлення. В іншому випадку вам знадобиться перетворювач або підвищувач напруги (МТ3608). За допомогою резистора підкорегуйте напругу до потрібного та з’єднайте контакти між собою.