Бра для спальні

Бра для спальні
Бра для спальні

Конструкція бра для спальні складається з корпусу та освітлювального елементу. Пристрої, призначені для спальні, додатково обладнуються розсіювачами різних видів. Це може бути абажур, плафон або частина пластикового корпусу. Даний елемент світильника бра приглушує світловий потік, робить його менш інтенсивним та м’яко поширює його простором.

Бра для спальні 1
Бра для спальні 1

Декоративні бра. Оригінальні настінні світильники різних типів та форм. Їх можна підібрати для будь-якого стильового або інтер’єрного рішення.

Бра з абажуром. Вид бра, що найкращим чином підходить для спальні. Абажур надає світлу м’якості та затишку. Як матеріал для плафона використовується текстиль, пластик, матове або вітражне скло. Кожен з цих варіантів цікавий по своєму. Такі бра впишуться в обстановку кантрі, прованс, скандинавський.

Світлодіодні бра. Незвичайні, дуже ефектні освітлювальні пристрої, формою нічим не нагадують класичні. Джерелами світла виступають вбудовані світлодіоди – екологічні, безпечні та сучасні штучні кристали. Призначені для сучасних інтер’єрів – хай-тек, мінімалізм та ф’южн.

Кришталеві бра. Розкішні бра з кришталю в класичному виконанні додадуть спальні вишуканості та палацового шику. Такі настінні світильники потребують відповідного інтер’єру. Підійдуть для ситуацій в стилі версаль, бароко, рококо.

Бактерицидні бра. Для додаткового захисту від шкідливих вірусів чи бактерій, особливо в зимовий період, можна встановити світильник з бактерицидною лампою. Він може монтуватися не на виду й включатися за необхідності.

Де розмістити бра в спальні

Найбільш очевидний й найбільш комфортний спосіб розміщення бра в спальні – це зона біля ліжка та над узголів’ям. Якщо в кімнаті сплять дві людини, логічною буде установка двох настінних світильників. Це додасть обстановці завершений вигляд, допоможе правильно організувати простір, додасть комфорту, зробить кімнату привабливішою.

Бра для спальні 2
Бра для спальні 2

Перед установкою, слід продумати:

  • на якій висоті буде розміщуватися світильник;
  • напрямок світлового променя;
  • положення вимикача та розеток.

Всі ці параметри повинні бути зручними для користувача. Рекомендують також заздалегідь визначитися з джерелом світла. Від нього залежить вибір цоколя пристрою або, в разі вбудованих LED, його відсутність. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Світіння лампочок розжарювання – найбільш приємне для очей людини, світлодіодні лампочки – найбільш тривалі в експлуатації та екологічні, галогенні лампочки працюють довше ламп розжарювання, але коштують дешевше діодів. Вибір кожен покупець робить сам.

Функціональні можливості бра в спальні

Для більшого комфорту, потенціал бра в спальні можна розширити.

Диммер надасть можливість регулювати рівень освітлення, збільшуючи його, коли потрібно інтенсивне світло й зменшуючи для створення романтичної обстановки.

Лампа з пультом позбавить від необхідності тягнутися до вимикача – всі функції контролюються віддалено.

Світіння RGB перетворить бра в оригінальний декоративний елемент та створюватиме різний настрій в спальні.

Для спалень з низькими стелями краще вибирати бра, в яких світловий потік спрямований вгору – це візуально розширить простір. У спальнях з високими стелями навпаки, слід вибирати світильники з напрямком світла вниз.

Висота бра над ліжком повинна бути такою, щоб можна було включити його з положення «сидячи». Вище – буде незручно, нижче – можна вдаритися при вставанні з ліжка.

Останнім писком інтер’єрної моди є вільне мікшування сучасних стилів. Тому, на піку популярності знаходяться бра в стилі мінімалізм, хай-тек, лофт, ф’южн та інші.