Вибір та типи подовжувачів

Вибір та типи подовжувачів
Вибір та типи подовжувачів

В часи, коли кількість домашніх споживачів енергії стрімко збільшується, нерідко з’являється дефіцит вільних електричних розеток. Встановлення додаткових, а тим більше зміна конфігурації електричної проводки – процес кропіткий і складний, що потребує значних фізичних та матеріальних ресурсів. Найпростішим способом розв’язати таку проблему – є використання подовжувачів. Фактично цей пристрій є мобільною розеткою, до якої можна приєднати електричний прилад в будь-якому, віддаленому від мережі, місці. Завдяки своїй ефективності та зручності застосування, подовжувачі набули значної популярності. Сьогодні вони випускаються у різноманітному виконанні та з широкими функціональними можливостями, а зустріти їх можна практично в кожному помешканні або офісі.

Вибір та типи подовжувачів 1
Вибір та типи подовжувачів 1

Подовжувачі та їх призначення

Подовжувачі належать до групи товарів електромонтажного обладнання і призначені для віддаленого підключення до мережі електричних споживачів. Це можуть бути побутові пристрої, офісне приладдя чи будівельний інструмент.

В залежності від кількості гнізд, розташованих на подовжувачі, з’являється можливість приєднати до електрики певне число приладів. Зазвичай сучасні подовжувачі мають від трьох до шести розеткових роз’ємів.

Розташування вилок електричних пристроїв відносно осі подовжувача буває прямим або під кутом. Самі гнізда можуть бути сформовані в лінію, паралельно, по колу або довільно. За формою вони можуть бути призначені для круглої або плоскої вилки.

Вибір та типи подовжувачів 2
Вибір та типи подовжувачів 2

Крім електричних розеток, подовжувачі можуть бути обладнані USB-роз’ємами для підзарядки різноманітних гаджетів.

Можливість застосування подовжувача на відстані від електричної мережі визначає довжина його кабелю. Переважна більшість побутових подовжувачів має довжину кабелю від одного до п’яти метрів. Але також існують моделі спеціального призначення, які можна використовувати на відстані до ста метрів.

Кабелі подовжувача формуються з проводів зі стандартними характеристиками. Основними типорозмірами їх поперечного перерізу є: 0,75; 1; 1,5; 2,5 мм².

В цілому, наявні моделі подовжувачів мають однакове призначення, втім вони значно різняться за конструктивним виконанням та своїми технічними можливостями. Подовжувачі відрізняються потужністю, кількістю розеток, довжиною кабелю, а також наявністю додаткових функцій, тумблера вимикання, індикаторів та запобіжників.

Види подовжувачів

Всі існуючі на сьогодні подовжувачі можна поділити на чотири основних види, а саме: побутові, мережеві фільтри, в бобіні та для саду.

Побутові моделі призначені для використання в житлових приміщеннях, офісах, різноманітних організаціях та установах. Такі пристрої мають доволі просту конструкцію, їх розміри компактні, а застосування не викликає проблем у пересічної людини. Вони можуть оснащуватись заземленням, тумблером вмикання/вимикання та мати різну кількість роз’ємів. Зазвичай побутові подовжувачі надійні, працюють довго, а коштують небагато.

Більш складним різновидом подовжувача є мережеві фільтри. Ці пристрої обладнуються спеціальною електронікою, що розширює їх технічні можливості. В них встановлюють захист від аварійних режимів та перешкод в електричній мережі, а також часто обладнують додатковими розетковими гніздами для USB-роз’ємів. Мережеві фільтри мають більші габарити, ніж побутові подовжувачі й коштують дорожче.

Вибір та типи подовжувачів 3
Вибір та типи подовжувачів 3

Подовжувачі в бобінах (котушках) мають більшу довжину кабелю, ніж мережеві фільтри та побутові моделі. Внаслідок того, що кабель намотується на котушку, використовувати бобінні подовжувачі можна на значній відстані від стаціонарної електричної мережі. Конструкція котушки дозволяє регулювати довжину кабелю за потреби. Такі пристрої часто використовують для живлення будівельного інструменту під час проведення ремонтно-технічних робіт.

Для садових подовжувачів характерно вологозахисне виконання. Це обумовлено їх призначенням – забезпечувати електрикою необхідне обладнання, яке довготривало використовується на вулиці. Такі пристрої найчастіше застосовуються для садово-дачних потреб.