Category Електрообладнання

Вибір та типи подовжувачів
Вибір та типи подовжувачів

В часи, коли кількість домашніх споживачів енергії стрімко збільшується, нерідко з’являється дефіцит вільних електричних розеток. Встановлення додаткових, а тим більше зміна конфігурації електричної проводки – процес кропіткий і складний, що потребує значних фізичних та матеріальних ресурсів. Найпростішим способом розв’язати таку проблему – є використання подовжувачів. Фактично цей пристрій є мобільною розеткою, до якої можна приєднати електричний прилад в будь-якому, віддаленому від мережі, місці. Завдяки своїй ефективності та зручності застосування, подовжувачі набули значної популярності. Сьогодні вони випускаються у різноманітному виконанні та з широкими функціональними можливостями, а зустріти їх можна практично в кожному помешканні або офісі.

Вибір та типи подовжувачів 1
Вибір та типи подовжувачів 1

Подовжувачі та їх призначення

Подовжувачі належать до групи товарів електромонтажного обладнання і призначені для віддаленого підключення до мережі електричних споживачів. Це можуть бути побутові пристрої, офісне приладдя чи будівельний інструмент.

В залежності від кількості гнізд, розташованих на подовжувачі, з’являється можливість приєднати до електрики певне число приладів. Зазвичай сучасні подовжувачі мають від трьох до шести розеткових роз’ємів.

Розташування вилок електричних пристроїв відносно осі подовжувача буває прямим або під кутом. Самі гнізда можуть бути сформовані в лінію, паралельно, по колу або довільно. За формою вони можуть бути призначені для круглої або плоскої вилки.

Вибір та типи подовжувачів 2
Вибір та типи подовжувачів 2

Крім електричних розеток, подовжувачі можуть бути обладнані USB-роз’ємами для підзарядки різноманітних гаджетів.

Можливість застосування подовжувача на відстані від електричної мережі визначає довжина його кабелю. Переважна більшість побутових подовжувачів має довжину кабелю від одного до п’яти метрів. Але також існують моделі спеціального призначення, які можна використовувати на відстані до ста метрів.

Кабелі подовжувача формуються з проводів зі стандартними характеристиками. Основними типорозмірами їх поперечного перерізу є: 0,75; 1; 1,5; 2,5 мм².

В цілому, наявні моделі подовжувачів мають однакове призначення, втім вони значно різняться за конструктивним виконанням та своїми технічними можливостями. Подовжувачі відрізняються потужністю, кількістю розеток, довжиною кабелю, а також наявністю додаткових функцій, тумблера вимикання, індикаторів та запобіжників.

Види подовжувачів

Всі існуючі на сьогодні подовжувачі можна поділити на чотири основних види, а саме: побутові, мережеві фільтри, в бобіні та для саду.

Побутові моделі призначені для використання в житлових приміщеннях, офісах, різноманітних організаціях та установах. Такі пристрої мають доволі просту конструкцію, їх розміри компактні, а застосування не викликає проблем у пересічної людини. Вони можуть оснащуватись заземленням, тумблером вмикання/вимикання та мати різну кількість роз’ємів. Зазвичай побутові подовжувачі надійні, працюють довго, а коштують небагато.

Більш складним різновидом подовжувача є мережеві фільтри. Ці пристрої обладнуються спеціальною електронікою, що розширює їх технічні можливості. В них встановлюють захист від аварійних режимів та перешкод в електричній мережі, а також часто обладнують додатковими розетковими гніздами для USB-роз’ємів. Мережеві фільтри мають більші габарити, ніж побутові подовжувачі й коштують дорожче.

Вибір та типи подовжувачів 3
Вибір та типи подовжувачів 3

Подовжувачі в бобінах (котушках) мають більшу довжину кабелю, ніж мережеві фільтри та побутові моделі. Внаслідок того, що кабель намотується на котушку, використовувати бобінні подовжувачі можна на значній відстані від стаціонарної електричної мережі. Конструкція котушки дозволяє регулювати довжину кабелю за потреби. Такі пристрої часто використовують для живлення будівельного інструменту під час проведення ремонтно-технічних робіт.

Для садових подовжувачів характерно вологозахисне виконання. Це обумовлено їх призначенням – забезпечувати електрикою необхідне обладнання, яке довготривало використовується на вулиці. Такі пристрої найчастіше застосовуються для садово-дачних потреб.

Призначення та застосування димерів

Можливість змінювати яскравість світла являється дуже зручною та корисною функцією. Завдяки цьому можна створювати комфортну освітленість для різного роду діяльності, а також суттєво економити витрати електроенергії. Легко та ефективно регулювати рівень світла в приміщенні можна за допомогою спеціального пристрою, який називається димером. В нашій статті ми познайомимо вас з наявними видами таких світлорегулюючих приладів, особливостями їх конструкції та застосування.

димери
Призначення та застосування димерів 1

Призначення димерів

Димери (світлорегулятори) – електромеханічні пристрої, за допомогою яких змінюється яскравість світла. Така назва походить від англійського слова “dim”, яке означає “тьмяний”. За допомогою димера можна створити в приміщенні як максимально яскраве, так і ледь помітне світло.

сучасні пристрої
Призначення та застосування димерів 2

В димерах встановлено реостат, який регулює електричний опір, що своєю чергою змінює напругу в мережі й, відповідно, яскравість світла. В якості освітлювальних джерел, які сумісні з димерами, можуть слугувати як звичайні лампочки розжарювання, так і сучасні світлодіодні елементи.

Ефективне функціонування димерів забезпечується трансформаторами, що підтримують задані параметри напруги електричної мережі. Разом з тим, трансформатори мають недоліки, серед яких значні габарити та висока ціна.

Альтернативу трансформаторам останнім часом складають електронні пристрої, які забезпечують димерам надійну та стабільну роботу. Завдяки застосуванню електроніки, світлорегулятори стають меншого розміру, а вартість їх зменшується. Тому більшість сучасних димерів мають саме таку конструкцію та наповнення.

Застосування димерів

Потреба в зміні яскравості приміщення з’являється за необхідності виконання в ньому тих чи інших задач. Погодьтеся, для перегляду телевізора або читання книги, потрібен абсолютно різний рівень освітленості.

Крім цього, можливість регулювання світла дозволяє підкреслювати дизайнерські рішення інтер’єру, економити електричну енергію, а також використовувати освітлювальний пристрій в якості нічника, що випромінює слабке приглушене світло.

Димери належать до електромонтажного обладнання, яке забезпечує приміщення електрикою та освітленням. Це можуть бути як житлові, так і приміщення комерційного або виробничого призначення.

використання димерів
Призначення та застосування димерів 3

Сучасні тенденції в організації світла часто використовують зональне освітлення, яке робить акцент на певних ділянках або елементах інтер’єру. В них особливу роль грають світлорегулятори.

Димери знаходять застосування також для створення емоційної складової при проведенні різноманітних урочистостей чи заходів. Яскраве світло підкреслить сервірування святкового стола, а тьмяне стане актуальним в музично-танцювальній їх фазі.

Ситуацій, при яких зміна освітлення стає доречною, існує велика кількість. Тому застосування димерів неодмінно стане у нагоді.

Види димерів

За конструктивними та функціональними особливостями, серед наявних сьогодні у продажу димерів, можна визначити такі основні види: механічні, сенсорні, акустичні та дистанційні.

Механічні світлорегулятори являються найпоширенішими. Регулювання світла в них здійснюється за допомогою круглого регулятора. Такі димери є простими, надійними та недорогими.

Сенсорні світлорегулятори більш складні у конструктивному відношенні. В таких пристроях зміна яскравості світла відбувається з використанням сенсорної панелі, під якою розташовані ефективні датчики. Сенсорні димери відрізняються значною функціональністю, надійністю та більшою ціною.

Акустичні світлорегулятори реагують на звукові сигнали, утворені сплеском долонь або голосом. Це доволі зручні та нестандартні пристрої. Недоліком їх може бути хибне спрацювання за наявності схожих за звуком управлінських команд.

Дистанційні світлорегулятори керуються на відстані за допомогою пультів управління. Це дуже зручні пристрої, які створюють додаткові умови комфорту в житлових приміщеннях.

Призначення та принцип роботи датчиків руху

Навколишній світ стрімко наповнився різноманітною електронікою. Кожен наш крок фіксується багатьма датчиками та відеокамерами. Споживачів електричної енергії стає дедалі більше і більше. В сучасному житті нагальною проблемою стає раціональне поєднання створення комфорту існування та забезпечення економії електрики. Одним з пристроїв, що частково вирішує це питання, є датчик руху. Такий прилад здатний контролювати певну територію і, за появи в ній людини або рухомого об’єкта, активувати вмикання світла. Про наявні сьогодні види датчиків руху та їх принцип роботи розповість наша стаття.

датчик руху
Призначення та принцип роботи датчиків руху 1

Призначення датчиків руху

Датчики руху використовуються для автоматичного включення освітлення, якщо в зоні їх контролю з’являється людина або автомобіль.

Такі пристрої застосовують в місцях, де наявність освітлення потрібна лише незначний обмежений час. Це можуть бути як закриті приміщення, так і відкрита територія.

Використання датчиків руху дозволяє створювати зручні умови в місцях короткотривалого перебування людини, таких як: комора, коридор, сходова клітка або присадибна ділянка.

Застосування освітлювальних пристроїв з датчиками руху або підключеними до них, дозволяє окрім комфорту отримувати значну економію електроенергії. Датчики руху також можуть використовуватись для виконання охоронних функцій.

Принцип роботи датчиків руху

Принцип роботи датчика руху полягає у фіксації в зоні його контролю появи рухомого об’єкта та передачі сигналу на вмикання освітлювального пристрою для освітлення підпорядкованої ділянки. Після спливання заданого часу, світло автоматично вимикається. Таким чином, застосування датчиків руху звільняє людину від необхідності включати/виключати освітлення вручну.

датчики руху для дому
Призначення та принцип роботи датчиків руху 2

Залежно від моделі, датчики можуть реагувати на різні типи випромінювань, що носять звуковий або хвильовий характер, або на температурні перепади.

Датчики руху можуть контролювати як конкретну площу, так і визначений об’єм. В них закладена можливість налаштовувати параметри часу та інтенсивності спрацювання.

Якщо необхідно контролювати значну територію, більшу за можливості одного, навіть найпотужнішого пристрою, застосовують систему з декількох датчиків руху. В такій системі кожен датчик відповідає за контроль окремої частини території, а задля забезпечення максимальної ефективності, зони контролю в сусідніх областях мають частково перетинатися.

В сучасних датчиках руху можна налаштовувати параметри тривалості роботи, рівня освітлення та роботи в темний період доби. Час освітлення може встановлюватись від декількох секунд до п’ятнадцяти хвилин. Відстань робочої зони складає від 10 до 20 метрів, а кут охоплення – від 90 до 360 градусів.

Види датчиків руху

Серед наявних сьогодні в продажу датчиків руху можна виокремити чотири основних види: інфрачервоні, ультразвукові, мікрохвильові та комбіновані.

види датчиків руху
Призначення та принцип роботи датчиків руху 3

Інфрачервоні датчики руху обладнані пристроями, що реагують на тепло,  яке випромінює людина або автомобіль. Тепло фіксується сенсором датчика, який перетворює сигнал в цифровий та дає команду реле на вмикання або вимикання світильника.

Ультразвукові датчики руху спрацьовують завдяки скануванню простору звуковими хвилями. Такі датчики комплектуються генеруючим пристроєм, що реагує на хвилі відповідної частоти. Поява рухомого об’єкта в зоні контролю датчика призводить до відбиття від нього звукових хвиль та зміни їх частоти, що призводить до спрацювання датчика.

Мікрохвильові датчики руху випромінюють електромагнітні хвилі, які зустрічаючись з рухомим об’єктом в зоні його контролю, відбиваються та фіксуються сенсорним елементом. Від нього сигнал потрапляє до мікропроцесора, який вимикає освітлення.

Комбіновані датчики руху використовують в своїй роботі одночасно декілька принципів, згаданих вище. Такі датчики забезпечують надійніше та ефективніше застосування.

Як обрати мобільний та зручний подовжувач

В часи, коли кількість домашніх споживачів енергії стрімко збільшується, нерідко з’являється дефіцит вільних електричних розеток. Встановлення додаткових, а тим більше зміна конфігурації електричної проводки – процес кропіткий і складний, що потребує значних фізичних та матеріальних ресурсів. Найпростішим способом розв’язати таку проблему – є використання подовжувачів.

види подовжувачів
Види та типи подовжувачів 1

Фактично цей пристрій є мобільною розеткою, до якої можна приєднати електричний прилад в будь-якому, віддаленому від мережі, місці. Завдяки своїй ефективності та зручності застосування, подовжувачі набули значної популярності. Сьогодні вони випускаються у різноманітному виконанні та з широкими функціональними можливостями, а зустріти їх можна практично в кожному помешканні або офісі.

Подовжувачі та їх призначення

Подовжувачі належать до групи товарів електромонтажного обладнання і призначені для віддаленого підключення до мережі електричних споживачів. Це можуть бути побутові пристрої, офісне приладдя чи будівельний інструмент.

В залежності від кількості гнізд, розташованих на подовжувачі, з’являється можливість приєднати до електрики певне число приладів. Зазвичай сучасні подовжувачі мають від трьох до шести розеткових роз’ємів.

Розташування вилок електричних пристроїв відносно осі подовжувача буває прямим або під кутом. Самі гнізда можуть бути сформовані в лінію, паралельно, по колу або довільно. За формою вони можуть бути призначені для круглої або плоскої вилки.

подовжувач з пласкою вилкаю
Види та типи подовжувачів 2

Крім електричних розеток, подовжувачі можуть бути обладнані USB-роз’ємами для підзарядки різноманітних гаджетів.

Можливість застосування подовжувача на відстані від електричної мережі визначає довжина його кабелю. Переважна більшість побутових подовжувачів має довжину кабелю від одного до п’яти метрів. Але також існують моделі спеціального призначення, які можна використовувати на відстані до ста метрів.

Кабелі подовжувача формуються з проводів зі стандартними характеристиками. Основними типорозмірами їх поперечного перерізу є: 0,75; 1; 1,5; 2,5 мм².

В цілому, наявні моделі подовжувачів мають однакове призначення, втім вони значно різняться за конструктивним виконанням та своїми технічними можливостями. Подовжувачі відрізняються потужністю, кількістю розеток, довжиною кабелю, а також наявністю додаткових функцій, тумблера вимикання, індикаторів та запобіжників.

Види подовжувачів

Всі існуючі на сьогодні подовжувачі можна поділити на чотири основних види, а саме: побутові, мережеві фільтри, в бобіні та для саду.

Побутові моделі призначені для використання в житлових приміщеннях, офісах, різноманітних організаціях та установах. Такі пристрої мають доволі просту конструкцію, їх розміри компактні, а застосування не викликає проблем у пересічної людини. Вони можуть оснащуватись заземленням, тумблером вмикання/вимикання та мати різну кількість роз’ємів. Зазвичай побутові подовжувачі надійні, працюють довго, а коштують небагато.

Більш складним різновидом подовжувача є мережеві фільтри. Ці пристрої обладнуються спеціальною електронікою, що розширює їх технічні можливості. В них встановлюють захист від аварійних режимів та перешкод в електричній мережі, а також часто обладнують додатковими розетковими гніздами для USB-роз’ємів. Мережеві фільтри мають більші габарити, ніж побутові подовжувачі й коштують дорожче.

види подовжувачів
Види та типи подовжувачів 3

Подовжувачі в бобінах (котушках) мають більшу довжину кабелю, ніж мережеві фільтри та побутові моделі. Внаслідок того, що кабель намотується на котушку, використовувати бобінні подовжувачі можна на значній відстані від стаціонарної електричної мережі. Конструкція котушки дозволяє регулювати довжину кабелю за потреби. Такі пристрої часто використовують для живлення будівельного інструменту під час проведення ремонтно-технічних робіт.

Для садових подовжувачів характерно вологозахисне виконання. Це обумовлено їх призначенням – забезпечувати електрикою необхідне обладнання, яке довготривало використовується на вулиці. Такі пристрої найчастіше застосовуються для садово-дачних потреб.