Призначення та застосування димерів
Можливість змінювати яскравість світла являється дуже зручною та корисною функцією. Завдяки цьому можна створювати комфортну освітленість для різного роду діяльності, а також суттєво економити витрати електроенергії. Легко та ефективно регулювати рівень світла в приміщенні можна за допомогою спеціального пристрою, який називається димером. В нашій статті ми познайомимо вас з наявними видами таких світлорегулюючих приладів, особливостями їх конструкції та застосування.
Призначення димерів
Димери (світлорегулятори) – електромеханічні пристрої, за допомогою яких змінюється яскравість світла. Така назва походить від англійського слова “dim”, яке означає “тьмяний”. За допомогою димера можна створити в приміщенні як максимально яскраве, так і ледь помітне світло.
В димерах встановлено реостат, який регулює електричний опір, що своєю чергою змінює напругу в мережі й, відповідно, яскравість світла. В якості освітлювальних джерел, які сумісні з димерами, можуть слугувати як звичайні лампочки розжарювання, так і сучасні світлодіодні елементи.
Ефективне функціонування димерів забезпечується трансформаторами, що підтримують задані параметри напруги електричної мережі. Разом з тим, трансформатори мають недоліки, серед яких значні габарити та висока ціна.
Альтернативу трансформаторам останнім часом складають електронні пристрої, які забезпечують димерам надійну та стабільну роботу. Завдяки застосуванню електроніки, світлорегулятори стають меншого розміру, а вартість їх зменшується. Тому більшість сучасних димерів мають саме таку конструкцію та наповнення.
Застосування димерів
Потреба в зміні яскравості приміщення з’являється за необхідності виконання в ньому тих чи інших задач. Погодьтеся, для перегляду телевізора або читання книги, потрібен абсолютно різний рівень освітленості.
Крім цього, можливість регулювання світла дозволяє підкреслювати дизайнерські рішення інтер’єру, економити електричну енергію, а також використовувати освітлювальний пристрій в якості нічника, що випромінює слабке приглушене світло.
Димери належать до електромонтажного обладнання, яке забезпечує приміщення електрикою та освітленням. Це можуть бути як житлові, так і приміщення комерційного або виробничого призначення.
Сучасні тенденції в організації світла часто використовують зональне освітлення, яке робить акцент на певних ділянках або елементах інтер’єру. В них особливу роль грають світлорегулятори.
Димери знаходять застосування також для створення емоційної складової при проведенні різноманітних урочистостей чи заходів. Яскраве світло підкреслить сервірування святкового стола, а тьмяне стане актуальним в музично-танцювальній їх фазі.
Ситуацій, при яких зміна освітлення стає доречною, існує велика кількість. Тому застосування димерів неодмінно стане у нагоді.
Види димерів
За конструктивними та функціональними особливостями, серед наявних сьогодні у продажу димерів, можна визначити такі основні види: механічні, сенсорні, акустичні та дистанційні.
Механічні світлорегулятори являються найпоширенішими. Регулювання світла в них здійснюється за допомогою круглого регулятора. Такі димери є простими, надійними та недорогими.
Сенсорні світлорегулятори більш складні у конструктивному відношенні. В таких пристроях зміна яскравості світла відбувається з використанням сенсорної панелі, під якою розташовані ефективні датчики. Сенсорні димери відрізняються значною функціональністю, надійністю та більшою ціною.
Акустичні світлорегулятори реагують на звукові сигнали, утворені сплеском долонь або голосом. Це доволі зручні та нестандартні пристрої. Недоліком їх може бути хибне спрацювання за наявності схожих за звуком управлінських команд.
Дистанційні світлорегулятори керуються на відстані за допомогою пультів управління. Це дуже зручні пристрої, які створюють додаткові умови комфорту в житлових приміщеннях.