Види ламп для швацької машинки

лампа для швацької машинки
Види ламп для швацької машинки

При роботі зі швейною машинкою потрібно приділяти максимум уваги всім деталям, адже від цього залежить якість та зовнішній вигляд вашого майбутнього виробу. Саме тому дуже важливою є лампа для швейної машинки. У цій статті ми розповімо детальніше про важливість такого освітлення та допоможемо з вибором лампочки. 

Освітлення швейної машинки

Чому лампочки для швейної машинки мають значення

Для повноцінної роботи зі швацькою машинкою, в приміщенні повинно бути два типи освітлення:

  1. Загальне — це непряме, часто розсіяне світло, яке заповнює всю кімнату. Воно створюється стельовим світильником або разом з іншими джерелами світла: бра, торшером, настільною лампою. Таку ж функцію виконує природне денне світло, що проникає через вікно.
  2. Робоче — це пряме світло, сфокусоване на робочій області. Воно повинно бути яскравим та чистим, щоб передати всі деталі, допомогти виконати роботу якнайкраще. Воно може змінювати свою інтенсивність, залежно від конкретного завдання.

В ідеалі, в приміщенні повинно бути й те, й інше освітлення: верхнє джерело світла, щоб заповнити простір рівномірним освітленням, а також один або два робочих світильники, щоб освітлювати ключові робочі місця. Світло буде необхідно під швацькою машинкою та на столі для різання.

Навіть якщо в стельову люстру встановлюються якісна світлодіодна лампа, робоче світло важливе для боротьби з тінню, яка буде заважати нормальній роботі (особливо під голкою).

Роль наповнення світлом робочої зони виконує лампа для швацької машинки, яка:

  1. захищає очі від втоми;
  2. покращує поставу (при спробі розгледіти дрібні деталі при слабкому освітленні викликає біль в області шиї, спини, напруга та втома);
  3. дозволяє правильно вибрати відтінки тканин та ниток.

 Асортимент продукції

Існує два основних види лампочок для установки у швацьку машинку:

  1. Лампа розжарювання — останнім часом менш популярна, але все ще часто використовується. Світло дає зазвичай тепле (жовте), лампи під час роботи сильно нагріваються.
  2. Світлодіоди — новітні технології освітлення. Світлодіоди яскраві, чіткі, нейтральних та холодних тонів, вони працюють довше, ніж лампи розжарювання. Сьогодні неможливо досягти такої енергоефективності, яку забезпечують якісні світлодіоди. Вони коштують дорожче, але працюють довше, ніж альтернативні джерела світла.

Лампа освітлює робочу зону швейної машинки

Сьогодні виробники пропонують різні моделі лампочок, які відрізняються природою джерела світла (вольфрамова нитка або LED), видом та розміром цоколя, технічними характеристиками.

Цоколь з маркуванням Е — найбільш популярний у виробників швацьких машинок та оверлоків. Він різьбовій, цифра поруч вказує на діаметр в міліметрах. Для індикаторного підсвічування можуть застосовуватися лампочки з цоколем S. Контакти у такої моделі розташовані по обидва боки. Цифра говорить про діаметр корпусу.

Світлодіодна лампа для швацької машинки візуально повторює форму аналога з вольфрамовою ниткою, але останню замінюють діоди.

LED — сучасне джерело світла, в якому електричний струм перетворюється у світло майже без втрат. Якщо лампочки розжарювання більшу частину енергії витрачають на нагрівання, то світлодіоди, завдяки своїй конструкції, нагріваються дуже слабо. Можливості лампочок відрізняються істотно:

Лампи з ниткою розжарювання, ВтСвітлодіодні лампи, ВтСвітловий потік, Лм
203250
405400

Для того, щоб створити світловий потік силою 400 Лм, потрібно купити лампочку розжарювання потужністю 40 Вт, яка пропрацює не більше 1 тис. годин. Тоді як світлодіодний аналог потужністю 5 Вт буде випромінювати світло тієї ж сили, працюючи в 10 разів довше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *