Галогенні лампи — короткий огляд

Галогенні лампи
Галогенні лампи — короткий огляд

Галогенні лампочки завоювали популярність завдяки своїй яскравості та тривалому терміну служби. Вони використовуються як у побуті, так і у виробничих цілях. Але мало хто знає про те, як працює галогенна лампочка та як її застосовувати. У цій статті докладно розглянемо принцип роботи галогенної лампочки та її переваги перед іншими типами лампочок.

Галогенні лампи

Переваги галогенних ламп 

Принцип дії галогенної лампочки простий. Тіло розжарювання виготовлено з вольфрамового дроту, воно нагрівається до світіння за допомогою електричного струму. Нитка розжарення поміщена в середовище суміші кисню з невеликими добавками інертного газу та галогенних домішок – найчастіше це бром або йод, дешеві та прості в обробці.

Конструктивні особливості обумовлюють наступні позитивні якості даного джерела штучного світла:

  • висока світлова віддача – майже у два рази більше, у порівнянні з дешевшими аналогами;
  • економічність – при меншому споживанні електроенергії, галогенка виробляє більш інтенсивний промінь, ніж лампа розжарювання такої ж потужності;
  • термін служби галогенної лампочки коливається від 2000 до 5000 годин;
  • спектр випромінювання даного пристрою вважається найбільш наближеним до натурального. Це означає, що предмети та шкіра людини в такому світлі будуть відповідати самим адекватним відтінкам. Така властивість цінується фотографами й художниками;
  • сучасні технології та конструктивні особливості дозволили створювати галогенні лампи дуже компактних розмірів. Це відкрило нові можливості для світло дизайну.

Галогенові лампи в інтер’єрі

Сфера застосування галогенних ламп  

В залежності від типу, галогенні лампи можуть виробляти спрямоване або розсіяне світло. Таким чином, їх можна встановлювати для локального освітлення або освітлення, що заливає, зонувати простір в житлових, торгових та громадських приміщеннях. Їх також використовують у підсвічуванні автомобілів, вулиць, на туристичних об’єктах. Завдяки стійкості до температурних режимів, галогенові лампи підходять для вуличних світильників. А ось для натяжних стель вони не придатні через високу тепловіддачу.

До галогенної лампочки заборонено торкатися руками – будь-яке забруднення, навіть відбитки пальців, може вивести її з ладу. Встановлювати лампу слід в рукавичках або скориставшись звичайною серветкою.

Аналогом галогенної лампи потужністю 60 Вт є лампочка розжарювання потужністю 100 Вт.

Галогенні лампочки не можна встановлювати в пожежонебезпечних світильниках, оскільки вони мають високу тепловіддачу.

Завдяки можливості нанесення на колбу кольорового напилення, можна надати світловому потоку будь-який відтінок. В широкому асортименті лампочок, представленому на ринку, присутні галогенки зі світінням жовтого, синього, зеленого та червоного кольорів.

Галогенки для прожекторів

Види галогенних ламп 

Основні різновиди галогенних ламп наступні:

  • лінійна – видовженої форми з двома цоколями;
  • роздута – зовні нагадує звичайну лампочку, відмінність – лише в особливостях форми колби;
  • капсульна – компактна, мініатюрних розмірів, малопотужна. Завдяки цим властивостям використовується перш за все в меблевому та декоративному підсвічуванні;
  • рефлекторна – для збільшення інтенсивності та спрямованості світлового потоку в колбі використовується спеціальний відбивач;
  • із зовнішньою колбою поверх невеликої внутрішньої. Це зроблено для того, щоб захистити пристрій від прямих дотиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *